zdjęcie Autora

21 marca 2013

Jan Krabat

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Trąby powietrzne

Kategoria: Sny i wizje

« Test ciążowy Kontrolująca kobieta, matematyczka, odkuwanie lodu »
Sny o trąbach powietrznych miałem trzy razy w życiu.

Po raz pierwszy (ok. 20 lat temu) śniłem, że jestem w pociągu stojącym na jakiejś stacyjce i widzę przez okno zbliżającą się się ciemną chmurę, z trzema tornadami sięgającymi ziemi. Gorączkowo szukam w plecaku aparatu fotograficznego, żeby uwiecznić niezwykłe zjawisko. Niestety ze sprzętem jest coś nie tak, zaczynam się zastanawiać - zostać w wagonie i obserwować czy schronić się w budynku stacji? W końcu budzę się przestraszony.

Po raz drugi (jakieś 15 lat temu) znowu jestem w pociągu, tym razem jadącym. Nagle obok pojawia się tornado, poruszające się równolegle do niego. Zaczynam szukać aparatu, coś z nim jest nie tak, budzę się.
Dzień lub dwa poźniej telewizja pokazało tornado nad Bałtykiem.

Po raz trzeci - jestem na placu w jakimś mieście, na jego środku stoi fontanna. Dostęp do niej blokuje wirująca kolumna tornada, w jej wnętrzu błyskają wyładowania elektryczne. Ruszam na nią z plikiem papierów jako wachlarzem i chcę ją rozgonić. Budzę się (w tym śnie) poraniony w szpitalu.
W tamtym czasie z powodów finansowych podjąłem decyzję o wyjeździe do pracy do innego miasta. Niestety przeliczyłem się i eskapada zakończyła się emigracją, która też niewiele finansowo zmieniła.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Test ciążowy Kontrolująca kobieta, matematyczka, odkuwanie lodu »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)