zdjęcie Autora

28 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Trochę zachwytu nad Afrodytą!

Kategoria: Techniki rozwoju

« Czarna Dziura - Ezoteryczny Sułtan Brunei Kosmiczny spam channelingowy »
I jako przerywnik w rozważaniach o sułtanie, i jako mały ukłon w stronę tantry i jako jubileuszowy 200 setny wpis na blogu zasługujący na podziękowanie bogom ;)
Nie przestają mnie zadziwiać zdolności ludzkiego umysłu, z czego bardzo się cieszę. Nie tylko piszę narcystycznie o swojej osobie, ale o ogólnych właściwościach wyobraźni i umysłu jako całości.

O to piękno może pojawić się jako Afrodyta
udzielić porady jak je głębiej przeżywać
usłyszeć moje wyznanie i wzmocnić swoją obecnością
pierwotne doświadczenie, przesycić je czymś ludzkim
lub boskim.


Wow! Mamy zdolność personifikacji, mamy zdolność przeżywania sensorycznych wyobrażeń 3D, mamy zdolność automatycznego przetwarzania informacji i wręcz nieświadomej destylacji z tego czegoś użytecznego.
Wyszedłem na piękne słońce i urok tego doświadczenia sprawił ...

Fakt, nie jest to u mnie efekt przypadkowy, ale zaprojektowany i wyćwiczony. To korzystanie z tego, co wiem o funkcjonowaniu umysłu, transie, fizjologii, warunkowaniu, wizualizacji  etc. Takie pogłębienie, wzmocnienie, amplifikacja doświadczenia w hipnozie jest zwana fragmentacją transu. I wybieram, co chcę wzmacniać!

Celowo przeżywając coś miłego, przełączam się na moment do krainy wyobraźni, po to by wrócić do odświeżonego doświadczenia zmysłowego. Jedno wzmacnia drugie, powstrzymywane przez moment impulsy poza polem uwagi same się nasilają.

Oczywiście można to ująć prościej: Przeżywając miłe doświadczenie pozwoliłem sobie na odrobinę fantazji erotycznej. Po czym wróciłem do czujności.
Też dobrze.
Afrodyta była po prostu nieziemska. I taka powinna być bogini :) Dokładnie taka!
Narracja i interpretacja też jest sposobem wzmacniania doświadczeń.
Z mojej perspektywy dzięki zaangażowaniu uwagi stał się realny cud. O to zdolność przeżywania piękna, doświadczenia piękna została obleczona w ciało. Cud, natychmiastowa manifestacja natury i zdolności umysłu.

Tu wprowadzimy trochę grozy dla wzmocnienia doświadczenia cudu. Ciągle wk..urzające jest, jak z bezmyślności, strachu, grozy, bólu, stresu ludzie potrafią wzmacniać i urealniać horror, lub robić to w umysłach innych. Co gorsza przekładać to później na zachowania własne, lub realnie tworzyć koszmar innym.

Co za marnotrawstwo piękna! A jakie zlewanie  i wkurzanie bogini! Co prawda wiadomo, że ta bogini uwiodłaby wszystkich gdyby jej na to pozwolić, nawet za cenę życia przyszłych kochanków, ale w tym względzie można przyznać jej rację..

To jest naprawdę cudowne: Potrafimy używać jakiejś narracji, podtrzymywać ją, potrafimy zakończyć lub przerzucić się do innej. Zdecydować, że tak lub inaczej będziemy coś postrzegać. Zdecydować, że tak lub inaczej będziemy coś opisywać. Upersonifikować lub zdepersonifikować. Ubóstwić lub odczłowieczyć.
Zdecydować, że teraz jest ten moment na uruchomienie wyobraźni i zanurzanie się w niej czy  że jest ten moment na bycie czujnym i dostrzeganie szczegółów. Wybrać czy to chwila na zapamiętywanie, fantazjowanie czy działanie.
To jest piękne!

Z doświadczenia  miłego ciepła pulsują na twarzy zrobić spotkanie z boginią piękno przenikające całe ciało.

Oh! Afrodyto!  Jesteś boska!

Afrodyta potrafi wynurzyć się z piany wyobraźni. Ta bogini ma realną boską moc! I jest bardzo gotowa się nią dzielić!Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Czarna Dziura - Ezoteryczny Sułtan Brunei Kosmiczny spam channelingowy »

komentarze

1. och... • autor: Nierozpoznany#66342012-09-29 07:28:04

"Afrodyta potrafi wynurzyć..."

Nie inaczej! A w dodatku w tysiącach spaceruje obok i ciągle zaprasza do podstawienia lustra ;)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)