zdjęcie Autora

12 lipca 2011

sny innych, WJ

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Trzech mędrców

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: mistrzranareligiawyleczenie

« Szamańska Częstochowa Molestowanie »
Pod gruszą siedziało trzech mężczyzn: na drewnianym stołeczku siedział starzec symbolizujący chyba wszystkich mędrców świata, obok niego mężczyzna wyglądem przypominający słowiańskiego szamana, zaś trzeci to młody Indianin zatopiony w myślach. Ja siedziałam na wprost owego szamana. Bardzo mnie niepokoił jego hardy wzrok wbity we mnie, więc postanowiłam poczytać mu w myślach. Niestety, on był ode mnie silniejszy i zrobił coś takiego, że przez chwile urwał mi się sen. Kiedy znów zaczęłam śnić, pod gruszą byłam już sama. Bolał mnie strasznie język, okazało się, że mam przecięty z lewej strony, plułam krwią. Przestraszyłam się i pobiegłam do kościoła. Uklękłam w przedsionku i czekałam na przybycie cudownego obrazu Matki Boskiej. W pewnej chwili podszedł do mnie ksiądz i wygonił słowami: "Tu dla ciebie nie ma miejsca." Poczułam się dotknięta, ale wyszłam. Krwawienie z języka ustało.

Sen tej samej autorki, co Szamańska Częstochowa, przed XI.2000.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Szamańska Częstochowa Molestowanie »

komentarze

[foto]

1. Lewa strona czyli uczucie i symbol • autor: Wojciech Jóźwiak2011-07-12 23:18:17

Sens tego snu da się streścić jako przejaw wątpliwości Autorki, czy jej wizje nie wykraczają już poza to, co przyjęte w jej religii. Odpowiedź znajduje prostą i jednoznaczną: "tu w Kościele dla ciebie nie ma miejsca." Ale to, co działo się w tym śnie, zanim usłyszała ów wyrok, jest dużo ciekawsze.

Jung rozpoznał, jako jeden z odkrytych przez siebie archetypów, postać Starego Mędrca. Śniącej jednak objawia się coś więcej: trójca mędrców. Tym, z którym wchodzi w interakcje, jest druga osoba tej trójcy, słowiański szaman. (Ciekawego, po czym go rozpoznała, bo przecież nic nie wiemy o tym, jak wyglądali szamani u Słowian.)

Co znaczy język zraniony z lewej strony? Jak każda symboliczna rana, oznacza otwarcie. Takie rany, doświadczane w snach, uderzają w te miejsca w ciele, gdzie symbolicznie zgromadzona lub uwięziona jest energia pewnego rodzaju. Więc jaki rodzaj mocy otwiera-uwalnia się w lewej stronie języka? Język, jak wskazuje dwuznaczność tego słowa, jest miejscem mowy. Prawa strona to logika i rozsądek; lewa strona to uczucie i symbol. To jest więc ten rodzaj mowy, poprzez który można wejść w kontakt ze słowiańskim szamanem, a raczej z tym wszystkim, co może symbolizować ta postać.

Trzej mędrcy siedzą pod gruszą. Nie pod dębem, brzozą, sosną. Dlaczego właśnie to drzewo zasłużyło sobie na taki zaszczyt? Dlatego że grusze rosną na miedzach. A ulubionym miejscem objawiania się Mędrców (a także Strażników i Opiekunów) są wszelkie linie graniczne, miedze i skraje.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)