zdjęcie Autora

09 października 2017

Jan Szeliga

z cyklu: Moja Twarda Ścieżka (odcinków: 80)

Trzeci szałas potu w okolicach Dukli na Podkarpaciu
Relacja z szałasu potu na pełnię 9 września 2017 r. w okolicach Dukli na Podkarpaciu.


« Moc 4 żywiołów na Twardej Ścieżce Twarda Ścieżka ponownie w Puszczy Mariańskiej »
W czasie przygotowań do dwóch poprzednich szałasów, które odbyły się w tym miejscu w maju i w lipcu często pojawiał się deszcz. Tym razem było dość pogodnie, ale nie za gorąco.
Około godziny 16.00. usiedliśmy w kręgu obok szałasu i rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Po chwili rozmowy zabraliśmy się za przygotowywanie szałasu i ogniska. Konstrukcja do szałasu potu pozostała po poprzednich szałasach. Wystarczyło tylko przykryć ją kocami i plandeką. Kamienie też były na miejscu. Przywieźliśmy tylko trochę drewna na ognisko.


Około godziny 18.00. wszystko było gotowe. Udaliśmy się do domku i zabraliśmy się za przygotowanie kakao, które następnie wypiliśmy w skupieniu.
Po wypiciu kakao udaliśmy się w stronę szałasu i rozpaliliśmy ogień. Do szałasu weszliśmy około godziny 20. Po wyjściu z szałasu kilkanaście minut spędziliśmy przy ognisku. Kilka osób zaraz po wyjściu z szałasu weszło do pobliskiego stawku z wodą. Do domku wróciliśmy około północy.


W niedzielę przed południem rozebraliśmy szałas, po czym zebraliśmy się na tarasie przed domkiem i wypuściliśmy orły.
Pozostało nam jeszcze pozbierać suszące się koce i plandeki. Około godziny 12.00. byliśmy już spakowani. Po pożegnaniu się rozjechaliśmy się do swoich domów.

Nasze szałasowe spotkanie można zaliczyć do bardzo udanych. Tym razem pogoda przez cały czas była bardzo dobra. Dziękuję gospodarzom i wszystkim uczestnikom za mile spędzony czas.

P.S.
Kolejny szałas potu na Podkarpaciu odbędzie się w okolicy Rzeszowa 14.10.2017 r. Jeśli chcesz do nas dołączyć, to do mnie napisz.

Moja Twarda Ścieżka: wstęp na końcu

Warsztaty i praktyki Twardej Ścieżki, które prowadziłem i w których brałem udział.


« Moc 4 żywiołów na Twardej Ścieżce Twarda Ścieżka ponownie w Puszczy Mariańskiej »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)