zdjęcie Autora

23 stycznia 2013

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

TWO Paranormalne Ezo New Rozwój

Kategoria: Nowy szamanizm

« Paranormalne Unikanie Straty Memyzm, Kopizm - Kulturowe Unikanie Strat »
Przyglądając się "Paranormalnym" w Ezo, New, Rozwoju można zauważyć szczególne, wyjątkowe i ważne traktowanie szczególności, wyjątkowości i ważności:)  I bynajmniej nie chodzi mi o widoczne na wierzchu pomysły "pozbądź się szczególnego, wyjątkowego, ważnego ego" czy "podporządkuj się duchowej hierarchii" "słuchaj szczególnego, wyjątkowego, ważnego bytu". Jest w tym ziarno "prawdy", wróćmy jednak do początku cyklu Tajemnej Wiedzy Oczywistości:
Istnieje specjalna i utajniona wiedza tajemna.
Spychologia stosowana - tak można określić tą szczególną, wyjątkową i ważne traktowanie szczególności, wyjątkowości i ważności - Nie-Ja tu jestem ważny, szczególny i wyjątkowy: Ważna, szczególna i wyjątkowa jest Wiedza tajemna(EZO), ważna,szczególna i wyjątkowa jest przemiana świata, która nadejdzie lub nadchodzi(NEW), ważny, szczególny i wyjątkowy jest sam proces zmiany(Rozwój); ważne, szczególne, i wyjątkowe są moce(umiejętności) superczłowieka, które możesz uzyskać (Paranormalne). Innymi słowy owa ważność, szczególność i wyjątkowość zepchnięta zostaje na jakiegoś superczłowieka, superrzeczywistość, supersymbol, nadarchetyp ;)
Tak od innej strony bym to określił: Zajęta zostaje przestrzeń czy fragment przestrzeni - Nie-Ja czy Poza-Ja i tam ulokowana zostaje w symboliczny sposób szczególność, ważność i wyjątkowość. Po czym chroniony zostaje ten fragment tabu, odmawia się zajmowania się, kwestionowania, myślenia.
Od strony popu - oczywisty proces wtórny! Od strony mojej, hipnotyzera - proces hipnotyczny,  gotowy czy przygotowany trans mogący skutkować halucynacjami (np. zmianą poczucia ciała, niedostrzeganiem pewnych zdarzeń), zmianami zachowania; dowolnym hipnotycznym fenomenem. :) W szamańskiej metaforze: Ujawniającego się czasami ducha! Dla uważnych obserwatorów - drobne i powtarzalne zmiany w intonacji, postawie ciała przy poruszaniu tematów ezoterycznych. Szybkie przechodzenie w tryb walki i ucieczki gdy coś narusza owe przekonania i "amnezja" dotycząca takiego sposobu reagowania. A także memyzm zachowań(;P)  - powtarzanie "własnych, ale cudzych" szczególnych, wyjątkowych i ważnych zwrotów - to akurat do wychwycenia, jeśli się zna dobrze różne dziedziny i nurty Ezo New Rozwoju; albo zwyczajnie ma się dobry słuch, takie wypowiedzi mają zwykle odmienną intonację.
Wracając do tego specyficznego  sposobu traktowania szczególności, wyjątkowości i ważności. Tak na moje oko służy on obronie(uniknięciu straty!) JA (wizerunku, poczucia Ja) dzięki umieszczeniu jego kluczowej części właśnie w takim kokonie kwestii trudnej do zweryfikowania, potwierdzenia, naruszenia racjonalnymi sposobami - ewidentna ochrona przed przemocą ! :)
To kolejny element układanki już przeze mnie poruszanej vide: Memetyczne strzałki szamańskie, tj. obok widocznej w tym strategii odwdzięczanie się przemocą za przemoc, wychodzi atakowanie owymi stwierdzeniami, by uniknąć poruszenia sedna sprawy(naruszenia JA)  - zwyczajne odwracanie uwagi
od spraw drażliwych i bolesnych.

C.D.N.

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Paranormalne Unikanie Straty Memyzm, Kopizm - Kulturowe Unikanie Strat »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)