zdjęcie Autora

24 maja 2015

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Ukryta Natura


« Jasna Strona Mocy? Bo do tanga trzeba dwojga - It takes two to tango! »

Istnieją efektywne terapie psychologiczne, zarówno akademickie, jak i alternatywne. Jednak wielu z nich czegoś brakuje. Something is missing! Myśląc nad tym doszedłem do wniosku, że brakuje rzetelnego wglądu w naturę człowieka, jak również klarownej identyfikacji celu ludzkiego życia. W zasadzie od tego należało by zacząć pracę z klientem. Co jest naszą naturą?

Współczesny człowiek wynalazł wiele sposobów na niedoświadczanie swojej natury. Nie są to nowe metody, ale po prostu inne. Może łatwiej dostępne i bardziej społecznie akceptowalne, niż np. alkoholizm. Należą do nich: życie w biegu (bardzo popularne), zanurzenie w strumieniu informacji płynącym ze smartfonu, pracoholoizm (duża aprobata społeczna, można dostać medal Białego Orła). Popularna też jest Walka z Przeciwnościami Losu, Naprawianie Małżonka, Walka o Naprawienie Świata, ogólnie mówiąc coś bardzo absorbującego (sposoby te zawierają czasem w sobie silne emocje), co łatwo mogłoby zniknąć, gdybyśmy tylko doświadczyli swojej własnej ukrytej natury.

Cel życia, ukryta natura, kto to może wiedzieć? Jose Silva np. uważał, że istnieje we wszechświecie siła, którą nazywał Wyższą Inteligencją, która może takie odpowiedzi dostarczyć. Aby nie być goło słownym, Silva, w swoim kursie UltraMind ESP zaprojektował technikę Mentalne Video. Technika ta służy do zadawanie pytań i otrzymywania odpowiedzi/ukierunkowania. Jest to technika wizualno-wyobrażeniowa i pytania zadajemy zasypiając. Zazwyczaj, następnego dnia przychodzi odpowiedz. Odpowiedź może nadejść w różnych formach, przez różne media, często zjawia się w e-mail-u.

Dawno temu, po wzięciu udziału w kursie UltraMind użyłem Mentalnego Video aby zapytać o cel ludzkiego życia. Bardzo mi doskwierała pustaka egzystencjalna. Ilu ludzi budzi się z rana zastanawiając się nad sensem życia? Sądziłem, że wielu, ale mogłem się mylić. Moje pytanie do Wyższej Inteligencji było proste: Jaki jest cel ludzkiego życia?

Odpowiedz przyszła e-mail-em następnego dnia rano. Był to junk mail z Kabbalah Centre w Nowym Jorku, zatytułowany: Cel Twojego Życia. Wow, powiedziałem do siebie, otwierając mail, to naprawdę działa! Czytam: Nie znając cię, mogę ci powiedzieć, jaki jest cel twojego życia.... Celem twojego życia jest dążenie tam, gdzie obawiasz się iść, i robienie tego, od czego uciekasz.

Hmm... no tak, dowiedziałem się. Odpowiedź, którą mogłem znaleźć w jakimś horoskopie. Na szczęście przez kilka następnych dni te słowa jakoś zostały ze mną. Otrzymałem też inne informacje, które połączyłem w całość. Wiele genialnych rzeczy jest też bardzo prostych. Co stanie się kiedy przezwyciężę swoje obawy, niechęci, etc.? Na czym te obawy i niechęci są zwieszone? Na punktach odniesienia zarejestrowanych w umyśle! Inaczej mówiąc, celem życia według odpowiedzi, którą otrzymałem, jest oczyszczenie umysłu z punktów odniesienia.

Zaraz przypomniały mi się słowa Buddhy, kiedy zakończył medytację pod drzewem Bodhi: Boże, nie możesz mi zbudować następnego domu (ciała), zniszczyłem cały materiał. Co takiego zniszczył Buddha? Punkty odniesienia swojego umysłu, wszystkie, tzn. takie o których mówimy "pozytywne" i "negatywne". Inaczej mówiąc, Buddha wyzerował się.

Koło życia i Karmy obraca się powoli. Czy możemy tylko wyzerować daną ilość punktów odniesienia, przejść na wyższy poziom istnienia? Czy nasze życie jest zaprojektowane tylko na daną ilość szans, aby przezwyciężyć nasze słabości? Dobrym punktem wyjścia, aby poznać naszą ukrytą naturę, jest wzięcie udziału w kursie UltraMind ESP i zadanie kilku pytań Wyższej inteligencji. Od czego uciekasz?

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-05-24)« Jasna Strona Mocy? Bo do tanga trzeba dwojga - It takes two to tango! »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)