zdjęcie Autora

21 czerwca 2013

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Umysł nie-zmącony


« NLB - Niesamowita Lekkość Bycia Dodanie przez odjęcie »

Pewnego dnia, nieco już spóźniony, przeszukiwałem dom próbując odnaleźć klucze do samochodu. Miałem odebrać syna ze szkoły i załatwić kilka spraw. Kluczy nie było w kilku oczywistych miejscach. Poruszałem się coraz szybciej, na piętro, przeszukałem sypialnie, na dół, powywracałem poduszki na sofie, otworzyłem wszystkie szafki w kuchni i pralni. Klucze po prostu znikły. Co robić, co robić do diabła??!!

Zatrzymałem się i zacząłem świadomie oddychać. Usiadłem i wyobraziłem sobie, że wsiadam do samochodu i przekręcam klucz w stacyjce.

Wyluzowałem się zupełnie. Wszedłem głębiej i  głębiej w relaks. Zapytałem: gdzie są klucze? Po kilku, kilkunastu sekundach w oku mojego umysłu pokazał się obraz: klucze do mojego samochodu leżące w jednej z szafek w pralni.

Pomyślałem: no tak ale przecież otworzyłem tą szafkę już ze dwa razy w czasie fizycznego przeszukiwania domu i kluczy tam nie widziałem. Nie mając wiele do stracenia, poszedłem do pralni i otworzyłem jedną z szafek. Klucze znajdowały się na półce na wprost mnie, dokładnie na wysokości mojego wzroku.

Zmącony, niespokojny umysł nie dostrzega wielu rzeczy i sytuacji. Jest też w stanie zupełnie błędnie ocenić motywy zachowania innych ludzi.  Spokojny umysł jest skarbem, który każdy z nas ma w sobie.

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« NLB - Niesamowita Lekkość Bycia Dodanie przez odjęcie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)