zdjęcie Autora

11 stycznia 2013

Teresa Kunka Teresti

z cyklu: Pod Szczęśliwą Gwiazdą (odcinków: 16)

Jak uratowałam kolegę z depresji.

Kategoria: Astrologia

Barak Obama pod szczęśliwą gwiazdą »

Zawsze pełen życia, zabiegany, urobiony ale aktywny. Właściciel firmy, poważny, ambitny i odpowiedzialny. Ostatnio był jakiś cichy, smutny, obolały. Przychodził późno do pracy i siedział zirytowany na cały świat. Zauważyłam to, bo pracujemy w jednym budynku.

Co ci jest zapytałam, jesteś jakiś inny, stało się coś? Horoskop ci zrobię, sprawdzę tranzyty, zaproponowałam.

Faceci po 50-tce robią co mogą aby nie dać się oznakom upływającego czasu. A jeśli nic nie robią to wpadają w depresję a nawet popełniają samobójstwa, co nie daj Boże.

Zgodził się na horoskop. Pomóż mi poprosił, bo nie wiem co się dzieje. Czuję się marnie, ostatnio się nawet badałem, brałem jakieś leki. Ale mam wrażenie że jest coraz gorzej. A teraz jeszcze jakieś niemiłe sprawy urzędowe mi się przyplątały. Ostatnio myślałem o kilku znajomych, którzy w tym wieku targnęli się na życie. Zaczynam ich rozumieć.

Niedobrze, pomyślałam i poprosiłam o dane urodzenia. Zastanawiałam się co mu powiem jeśli w horoskopie nie zobaczę nic niepokojącego. 50-ciolatkom rzadko robię horoskopy. Ale od razu zauważyłam sprawcę – to Saturn. W horoskopie urodzenia ma go na ascendencie, więc jest szczególnie podatny na energie tranzytującego Saturna. W bieżących tranzytach Saturn ustawił mu się w kwadraturze do jego Słońca i Merkurego w znaku Wodnika. Wyjaśniłam mu dokładnie jak Saturn krąży po jego horoskopie i co będzie się działo w najbliższych tygodniach i miesiącach. Bo facet chce rozumieć wszystko czarno na białym, swoją lewą półkulą, czy nie bajeruję. Wyliczyłam kiedy się skończy ten fatalny tranzyt. Wyszło, że w drugiej połowie lipca. Jeszcze tego samego dnia zarezerwował urlop w Chorwacji na przełomie lipca i sierpnia. Już się cieszy , że tam pojedzie.

Saturn w kwadaturze do Słońca ja interpretuję tak: Możesz czuć się niezwykle zniechęcony ponieważ twoja witalność jest w najniższym punkcie. Wszelkie przeciwności losu, które wchodzą teraz w twoje życie będą cię uczyć cierpliwości i wytrwałości. Otoczenie będzie poddawać cię ciężkim próbom współpracy, możesz uważać, że nie są ci przychylni. Twoje ambicje mogą być teraz pokrzyżowane. Jedną z oznak tego tranzytu jest złe zdrowie.(R.Hand „Tranzyty planet”)

Kolega przyszedł w trakcie trwania tego tranzytu, więc objawy było widać jak na dłoni. Tu dochodzi tranzyt Saturna do Merkurego, który jeszcze bardziej depresyjnie wpływa na psychikę. Ja mu tylko wyliczyłam kiedy to się skończy i będzie lepiej, dałam mu nadzieję i jak widać wyrwałam ze szponów depresji, oby.

Pod Szczęśliwą Gwiazdą: wstęp na końcu

Będę tu pisać na tematy astrologiczne, a ściślej psychologiczno-astrologiczne, coś w rodzaju astrocoacha. Podjęłam takie postanowienie aby bardziej dopieścić swoje planety w Rybach: Wenus i Merkurego. Neptun na dobre wkroczył do znaku Ryb i mam nadzieję, że mi to ułatwi, da pomysły i natchnienie. Planeta Uran zaczęła koniunkcją tranzytować moje Słońce w Baranie. A z doświadczenia innych osób wiem, że to jest nie lada wyzwanie. Taki tranzyt zdarza się raz w życiu. W Tarace mało jest takich tematów i czuję pewien niedosyt. Trafiłam do Taraki w poszukiwaniu astrologii właśnie. Brakuje mi tematów z pogranicza, takich które by wiązały astrologię z życiem codziennym, z psychiką człowieka jego decyzjami, może nawet zdrowiem. Trochę będzie o gwiazdach - filmowych, z którymi spotykam się, jako nadworny kronikarz, podczas trwania festiwalu Ińskie Lato Filmowe.


Barak Obama pod szczęśliwą gwiazdą »

komentarze

1. Serdeczne pozdrowienia • autor: Nierozpoznany#61722013-01-12 07:26:45

dla Szczecina! Bardzo się cieszę że Tarace przybyła kolejna szczęśliwa gwiazda. Już wcześniej czytałem blog pisany wspólnie z psycholożką - bardzo mi się podobał. Z apetytem na kolejne odcinki :))
[foto]

2. Cieszę się ogromnie • autor: Katarzyna Urbanowicz2013-01-12 09:18:03


Cieszę się ogromnie, że mam okazję znowu spotkać się z Tobą. Tarace brakuje spojrzenia kobiecego a i tematyka, którą się zajmujesz jest bardzo ciekawa. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki
[foto]

3. dzięki za komentarze • autor: Teresa Kunka Teresti2013-01-12 10:00:03

Ogromnie miło mi się Was czyta i postanowiłam dołączyć do grona piszących. Wrzucę trochę kobiecych tematów. Pozdrawiam z serdecznie zaśnieżonego zachodniopomorskiego.
[foto]

4. Gratuluję przebrnięcia • autor: Wojciech Jóźwiak2013-01-12 10:40:55

Gratuluję, Teresti, pomyślnego przebrnięcia przez uruchomienie bloga!
Początki są inicjacyjnie trudne, ale przy następnych odcinkach leci jak z automatu.
[foto]

5. I ja witam :-) • autor: Piotr Jaczewski2013-01-12 10:46:34

Przyda się kobiece oko, życzę miłego pisania.

Obiecuję nawet,ale nieśmiało :) Nie być zaczepny..

zbytnio ;-)

Serdeczności,

Piotr

6. Witaj Teresti..od razu mam pytanie..dlaczego 50-latkom niet horoskopu? • autor: Nierozpoznany#33372013-01-12 12:04:14

..czy to zasada, czy inne względy?
[foto]

7. mężczyźni • autor: Teresa Kunka Teresti2013-01-12 17:11:20

Do Kaliny: Pisząc o 50-latkch miałam na myśli mężczyzn. Panowie mają jakieś opory przed horoskopem. Nie wiem dlaczego, może udają twardzieli i nie potrzebują żadnych porad.
Do Wojtka: muszę przyznać że było mi ciężko przebrnąć przez wszystkie instrukcje, momentami byłam załamana. Sama nie wiem jak mi się to udało, ale mam satysfakcję, że zrobiłam ten krok.

8. Przydałyby się więcej... • autor: Nierozpoznany#32012013-01-14 13:19:15


Przydałyby się więcej szczegółow z tego horoskopu, zeby można się było do czego odnieść osobom zainteresowanym astrologią.

9. Zadam poważne pytanie,... • autor: Nierozpoznany#32012013-01-18 18:19:40


Zadam poważne pytanie, co się stało z tekstem o święcie trzech króli???? Dlaczego znikł. Co się dzieje na tym forum?

10. Dlaczego znikł. • autor: Nierozpoznany#69332013-01-18 18:49:38

Dla informacji dodam, że mój wpis, przed zniknięciem, został przez kogoś "przeredagowany" łącznie z zamieszczonym na końcu postu, zwyczajowym pozdrawiam, który też wycięto.
[foto]

11. Autorzy mają możliwość usuwania odcinków swoich blogów • autor: Wojciech Jóźwiak2013-01-18 19:34:19

Autorzy mają możliwość usuwania swoich odcinków blogów i właśnie Autorka tego bloga to zrobiła.
Gdy jest usuwany tekst podstawowy, przestają być widoczne komentarze do niego.

12. To, że autorzy... • autor: Nierozpoznany#69332013-01-18 19:43:47

To, że autorzy mają prawo do usuwania tekstów i tematów, jest oczywiste i nie podlega dyskusji. Nie jest jednak w porządku, jeśli grzebią w cudzym tekście, zmieniając jego treść.

Temat, dla mnie zamknięty.

13. To może, jesli... • autor: Nierozpoznany#32012013-01-19 10:07:32


To może, jesli można prosić autorkę o odpowiedź , co się stało,że postanowiła usunąć swój tekst, w którym nie było nic kontrowersyjnego? Bo ja, jako pod nim piszący, jestem zawiedziony ,że wraz z nim z portalu znikł mój tekst.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)