zdjęcie Autora

12 czerwca 2011

sny innych, WJ

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

We dwóch nad pra-wodami

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: lataniewoda

« Miasto świętokradców monety na strychu »
(Śnił A.B. Sen piąty w kolejności śnienia z dawnych lat) Nie ma świata. Jest tylko woda. Wzburzona, granatowo białe fale rozbijające się o siebie. Niebo zachmurzone, sino-różowe, miejscami szaro-białe. Jestem sam... Choć nie do końca. Jest też On. On to niesprecyzowany byt, który właśnie zaprosił mnie żebym oglądał stworzenie świata. Dokładnie tak jak czytacie. Stworzenie świata. Nie widzę go, ale wiem że jestem tuż za nim. Latamy nad wodą, ale fale nas nie dotykają. Nie widziałem nic gdy tworzył, ale byłem tam gdy to się działo.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Miasto świętokradców monety na strychu »

komentarze

[foto]

1. Woda na Początku • autor: Wojciech Jóźwiak2011-06-12 22:39:04

(Interpretacja w ramach usług sennych.) Podświadomy, ale i świadomy umysł dość łatwo i typowo wpada na to, że jeśli coś było na samym początku (świata), to była to woda - dlatego, że właściwa wodzie zmienność i bezkształtność czyni z niej żywioł, z którego może powstać cokolwiek bardziej foremnego. (Ogień wymaga paliwa, więc sam na początku raczej nie może być; ziemia to już jest konkretna forma, więc nie to, co powinno być na nieokreślonym początku, powietrze z kolei jest za mało konkretne, no i istnieje dopiero przez cos drugiego: kiedy tym jako wiatr porusza lub kiedy to coś pozwala widzieć jako przestrzeń. Pozostaje woda. Ale nowoczesna teoria Wielkiego Wybuchu raczej ma cechy powstania z Ognia.) Dlatego w Biblii-Genesis powiada się, że na początku w pustce Bóg "unaszał się" na wodami, a wg ukraińskiej pieśni Horyły Wohni na początku było morze i dopiero "Petro" - św. Piotr - został wydelegowany żeby wydobyć z dna piasek, z którego ziemia itd. Od czegoś w rodzaju oglądania początku świata nad oceanem zaczynają się też Symbole Sabejskie (patrz: Kobieta i foka).

Z postaciami, które objawiają się w snach, można pracować. Objawiających się w snach wewnętrznych mistrzów można "wykorzystać" w wizualizacjach do różnych wewnętrznych rytuałów. Są oni naszymi naturalnymi źródłami mocy. "Ktoś", kto objawił się w tym śnie, czyli Obecność-tego-który-Stwarza-Świat, jak najbardziej nadaje się do roli takiego magicznego pomocnika. Również sytuacja, czas i przestrzeń, w której dzieje się ten sen, bardzo dobrze nadają się do ewokowania Początku i do pobierania energii z sytuacji Początku.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)