zdjęcie Autora

06 września 2011

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Węzeł, czyli nieznane zjawisko, którym rządzi Wenus

Kategoria: Astrologia

« Co już jest i co będzie w nowej AstroAkademii Znaki wodne jako różne rodzaje stapiania się »

Co przedstawia ten obrazek? Wyciąłem pasek papieru, związałem go w najprostszy węzeł, i zeskanowałem. Na pasku jest czerwona linia flamastrem, żeby lepiej widzieć. Niewidoczny (bo znalazł się pod spodem) brzeg paska zaznaczyłem kreskowaną linią. Jaki zarys utworzył ten węzeł? Pięciokąta foremnego. Czyli symetrycznej figury, która ma 5 równych boków. Gdyby ją wpisać w koło (w okrąg), rogi tej figury wypadłyby równo co 72 stopnie. Z czym to się kojarzy astrologom? - Tak, z Wenus! Bo przypomina rysunek punktów w zodiaku, w których Wenus tworzy kolejne koniunkcje ze Słońcem.

Wenus na naszym ziemskim niebie spotyka się ze Słońcem (i jest wtedy oczywiście niewidoczna!) właśnie co 72 stopnie, a punkty tych koniunkcji tworzą foremny pięciokąt. (Foremny w przybliżeniu. Byłby ściśle symetryczny, gdyby orbity Wenus i Ziemi były kołami, a nie są.) Dzieje się tak, ponieważ w ciągu 5 lat, czyli obiegów Ziemi wokół Słońca, Wenus wykonuje całkowitą liczbę swoich obiegów (osiem) – i także wraca w to samo miejsce na niebie, podobnie jak Ziemia.

Zjawisko to, z punktu widzenia fizyki, jest przykładem rezonansu orbitalnego. Jeśli dwie bliskie planety w taki sposób zsynchronizują swoje obiegi, zmniejszają straty energii. Unikają też wpadnięcia jedna na drugą.

Z punktu widzenia numerologii, ten sam fakt łączy Wenus z liczbą Pięć. Ciekawe, że pięciokrotne aspekty w horoskopach oznaczają dar przyciągania ludzi do siebie, energetyzowania ich, inspirowania i przewodzenia.

A teraz, do tego, ten węzeł. Węzły są czymś, co łączy. Wenus jako planetarna siła, oznacza łączenie ludzi w pary, związki, małżeństwa i towarzystwa. W materialnym świecie łączą węzły; zresztą mówi się, że „połączyli się węzłem małżeńskim”. Węzeł wiąże jak Wenus. Wenus rysuje na niebie foremny pięciokąt. W taki sam foremny pięciokąt układa się wstążka związana w węzeł.

Jakiś ukryty porządek jest w świecie...

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Co już jest i co będzie w nowej AstroAkademii Znaki wodne jako różne rodzaje stapiania się »

komentarze

1. Nasze niebo • autor: Nierozpoznany#2482011-09-07 00:54:21

Obecnie na niebie mamy taki obraz, gdzie rysuje się niepełny ale w miarę ścisły pięciokąt foremny. Brakuje mu zaledwie punktu oparcia w 4' Wagi. Jeśli ktoś ma tam planetę to ciekawe co z tego wynika. W Symbolach Sabiańskich czytamy:

Grupa młodych ludzi siedzi dookoła ogniska złączona duchową wspólnotą. Konieczność złączenia się z pokrewnymi sobie duchami, kiedy wkracza się na nieubitą ścieżkę oświetlaną przez jeszcze niepewne światło świtających intuicji nowych wartości (wg. AstroWiki)

Choć nie mam w tym miejscu (w punkcie 4 Wagi nic) pod światłem nowych wartości podpisuję się obiema rękoma.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)