zdjęcie Autora

04 października 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Wielki Sekret


« Granice Wyobraźni czyli mentalna naprawa skrzyni biegów Biznes to sprawa osobista! »
 Za chwilę ujawnię ci sekret, skrywany od wieków. Nie, to nie konspiracja go skrywa tylko zwykła, nasza ludzka ignorancja. Zastosowanie wiedzy, którą za chwilę poznasz uczyni cię zdrowym, bogatym i mądrym. Jesteś gotowy?

 

Nie jest to jakiś 10 stopniowy, skomplikowany proces. Prawdziwy sekret składa się tylko z dwóch elementów.

Jakie to elementy? Pierwszy to INTENCJA. Drugi to UWAGA. Tak, to wszystko o czym potrzebujesz pamiętać wykonując swoje zwykłe codzienne zajęcia.

I to uczyni mnie bogatą, mądrą i zdrową, pytasz? Tak, daje ci 100% gwarancję! Tak, im częściej będziesz stosować intencję i uwagę w swoim życiu tym większy będzie twój dobrostan.

Intencja i uwaga przy wykonywaniu jakichkolwiek czynności wystarczą, aby obudzić giganta w tobie jak mówi Tony Robbins.

Twoją intencją i inspiracją może być słynna rekomendacja Buddy: Niech wszystkie stworzenia będą szczęśliwe. Albo proste życzenie dobrostanu dla wszystkich ludzi, z którymi spotkasz się dziś, jutro i za rok. Jak to zrobić praktycznie: Powiedz w myślach, z serca, do danej osoby: Niech ci się powodzi, niech ci wszechświat, bóg, siła wyższa i niższa pomaga. Niech spełnią się twoje marzenia, niech twoje potrzeby będą zaspokojone, znajdź miłość w sobie.

Dodaj taką, albo podobną intencję do każdej swojej akcji i interakcji. Rób to zawsze, codziennie, bez przerwy. Nie poddawaj się, jeśli świat nie będzie na początku dowierzał czystości twoich intencji. To też przeminie.

Teraz uwaga. W świecie pośpiechu i chaosu uwaga i jakość będąca wynikiem tej uwagi to najcenniejszy produkt, jaki możesz nabyć.

Cena tego produktu 0 plz, wartość – bezcenna. Tylko bezwzględna uwaga na tym, co robisz da ci wysoką jakość i ta jakość z jaką traktujesz obecną chwilę przemieni się w wyższą jakość twojego życia.

Np. pisząc ten artykuł jest w pełni skupiony na klarownym przekazaniu tego, o czym mówię. Kiedy rozmawiam z moimi dziećmi, uważnie słucham ich przekazu i równie klarownie staram się wyrazić moją opinię. Kiedy prowadzę samochód koncentruję się na sytuacji na drodze. Kiedy myślę o niebieskich migdałach, nic nie odwróci mojej uwagi od niebieskich migdałów. Kiedy prowadzę kursy Silvy, Ustawienia Rodzinne lub inne warsztaty moja intencja i uwaga jest w tym, aby efektywnie przekazać wiedzę. Nie zastanawiam się nad tym jak mnie ludzie odbierają, etc.

Teraz znasz już ten ogromny sekret. Wykorzystaj go dzisiaj i podziel się wrażeniami z pierwszego dnia:) Powodzenia!

 

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Granice Wyobraźni czyli mentalna naprawa skrzyni biegów Biznes to sprawa osobista! »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)