zdjęcie Autora

21 grudnia 2017

Alexandramag

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Wieża i jazda windą w dół

Kategoria: Sny i wizje

« Sen o ulicy Spokojnej Żona dozorcy wręcza Solaris »

Byłam na wysokiej wieży. Wieża była oszklona, z góry rozprzestrzeniał się piękny widok. Przeszklone okna były naokoło wieży.  Było tam sporo ludzi. Wyglądało to jak na lotnisku. Ludzie rozmawiali, coś załatwiali. Ja byłam sama wśród tych ludzi. Postanowiłam zjechać windą na dół. Weszłam do zaniedbanej  windy. Nacisnęłam przycisk. Winda zaczęła poruszać się w dół. Jazda jednak nie była stabilna, mocno się chwiała to jednym bokiem w górę, to w dół. Musiałam stanąć okrakiem, żeby utrzymać równowagę. Trzymając torbę w ręku, miałam wrażenie, że jestem nie tylko w windzie, ale jeszcze na huśtawce. Torba zaczęła poruszać się w wolnej przestrzeni szybu, która była pusta koło platformy windy.

Dotarłam na dół. Wyszłam z windy. Zaczęłam iść wokół widowni, na dole, gdzie siedzieli ludzie, w ustawieniu teatralnym. To był prawdopodobnie stadion sportowy.

Później znalazłam się na jednej z ulic mojego rodzinnego miasta.  Gdziekolwiek spojrzałam,  widziałam kobiety, które przypominały mi wyglądem zmarłą przyjaciółkę. Znalazłam się we wnętrzu budynku domu kultury. Wzdłuż jednego korytarza były trzy punkty, budki, gdzie sprzedawane były lody z niespotykanymi smakami. Zjadłam jedną gałkę. Ktoś mi wskazał, że w innej budce są najlepsze lody, nawet zawierające mak, były  to lody tradycyjnie robione.

Spotkałam córkę przyjaciółki,  która zmarła. Powiedziałam jej o fakcie, że wszystkie kobiety, przypominają mi jej mamę. Ona odpowiedziała mi, że ma tak samo, wszędzie widzi swoją zmarła matkę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Sen o ulicy Spokojnej Żona dozorcy wręcza Solaris »

komentarze

[foto]

1. Twoje • autor: Bogdan Zawadzki2017-12-23 11:07:31

sny są bardzo interesujące i trochę przypominają mi moje.  ... dlatego ośmielę się zinterpretować ten ostatni po swojemu ... Byłaś wysoko na wieży,  to może być wyższy poziom, który często osiągasz lub stale w nim (na nim) przebywasz (Twoje zainteresowania to prawdziwa "wyższa pòłka"). Każdy zjazd w dół (poziom niżej) odczuwasz jako utratę stabilności (może nawet stabilizacji życiowej). To istna chuśtawka. Każdy z nas obawia się czegoś takiego. Ale w  tym śnie po dotarciu na dół (w teatrze życia)  odzyskujesz grunt pod nogami. Jesteś u siebie. Twardo stąpasz po ziemi. Jesteś realistką, a zarazem sobą. Twój związek z nieżyjącą przyjaciółką jest silniejszy niż myślałaś o czym przypomina Ci twoja podświadomość. 
[foto]

2. Interpretacja • autor: Alexandramag2017-12-24 12:05:37

P. Bogdanie! Bardzo dziękuję, za interpretację. W taki sam sposób odebrałam ten sen. Ta kobieta - przyjaciółka była mi bardzo bliska. W rzeczywistości także mam takie "widzenia", że jest wszędzie wokół mnie.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)