zdjęcie Autora

11 lutego 2014

Teresa Kunka Teresti

z cyklu: Pod Szczęśliwą Gwiazdą (odcinków: 16)

Wina Barana
Astrologia jako terapia, Peter Orban

Kategoria: Astrologia

« Mały Książę Wina Byka »

Pisząc charakterystykę poszczególnych znaków zodiaku skupiamy się zwykle na ich mocnych stronach, zaletach. Wady czasami opisujemy tak, że wyglądają jak zalety: rozgadany, dumny, służbista, porywczy itd.
Niemiecki astrolog Peter Orban opisał ciemną stronę znaków zodiaku operując pojęciem wina, w sensie wina i kara.
Postanowiłam zredagować winę wszystkich znaków zodiaku w oparciu o tę książkę - Astrologia jako terapia, autor Peter Orban. Zacznę od Barana, bo dziś wydaje mi się ten opis szczególnie na czasie:

Wina, jaką dźwigasz jest winą czynu. Dopuściłeś się czegoś, uderzyłeś by zabić. Najczęściej żelaznym narzędziem, nożem, mieczem, narzędziem zbrodni. Krew na twoich dłoniach, wiele krwi. Złamałeś opór, który przeciwstawiał się twojej woli. Zostałeś przestępcą , tym który łamie prawo.

Stawiasz na swoim, forsujesz swoją wolę przeciw innym ludziom. W każdej chwili możesz wybrać karierę przestępcy. Nie żeby torturowanie sprawiało ci przyjemność. Tobie jest wszystko jedno, to jest jeszcze jeden sposób na urzeczywistnianie twojej woli. Z miejsca podejmujesz decyzje, bez wahania, gdyż myślenie ci nie odpowiada. Patrzysz jedynie w to, co przed tobą, bez współczucia, bo nie potrafisz wczuć się w innych. Każde rozstrzygnięcie wprawia twój miecz w ruch.

Jesteś wojownikiem – ale nie jesteś bohaterem. Zadawałeś rany i jeszcze dziś je zadajesz. Choć nie są one już konieczne, powodują jedynie nędzę i cierpienie. Jesteś bezwzględny, bo idziesz do przodu bez względu na cierpienie jakie zostawiasz na swojej drodze. Nie oglądasz się na nie i nie widzisz go. Być może dostrzegasz to w sobie w postaci kłótliwości, agresji, wściekłości, niezgodności, nieostrożności. Być może odsunąłeś to od siebie, nakryłeś warstwą zapomnienia, że te cechy muszą przyjść do ciebie z zewnątrz.

Może jako dziecko byłeś rozzłoszczoną dziewczynką, albo złośliwym chłopcem i inni się na ciebie uskarżali. A może to ty skarżyłeś się na innych.. Jeśli nie wyżyłeś w pełni swojej złośliwości, to musiałeś ciągle się kaleczyć, ulegać wypadkom, gorączce, uszkodzeniom głowy. Twoja przyjemność dotyczy grup, które sieją postrach i przemoc: wojsko, policja. Albo grup, które używają energii aby postawić na swoim: boks, piłka nożna, sport, współzawodnictwo.

Każdy kto poległ na twojej drodze był częścią ciebie, zawsze uderzałeś i zabijałeś siebie. Teraz masz możliwość z wszystkimi tymi osobami połączyć się ponownie. Tylko to jest – ponownym przyjęciem winy."

Dziś, 11 lutego 2014r. wyszedł na wolność Mariusz T., wielokrotny morderca, skazany na poczwórną karę śmierci za zabicie czterech chłopców. W 1989r. karę tę zamieniono mu na 25 lat więzienia. Jak myślicie spod jakiego znaku zodiaku jest Mariusz T. urodzony 10.04.1962r.?

Pod Szczęśliwą Gwiazdą: wstęp na końcu

Będę tu pisać na tematy astrologiczne, a ściślej psychologiczno-astrologiczne, coś w rodzaju astrocoacha. Podjęłam takie postanowienie aby bardziej dopieścić swoje planety w Rybach: Wenus i Merkurego. Neptun na dobre wkroczył do znaku Ryb i mam nadzieję, że mi to ułatwi, da pomysły i natchnienie. Planeta Uran zaczęła koniunkcją tranzytować moje Słońce w Baranie. A z doświadczenia innych osób wiem, że to jest nie lada wyzwanie. Taki tranzyt zdarza się raz w życiu. W Tarace mało jest takich tematów i czuję pewien niedosyt. Trafiłam do Taraki w poszukiwaniu astrologii właśnie. Brakuje mi tematów z pogranicza, takich które by wiązały astrologię z życiem codziennym, z psychiką człowieka jego decyzjami, może nawet zdrowiem. Trochę będzie o gwiazdach - filmowych, z którymi spotykam się, jako nadworny kronikarz, podczas trwania festiwalu Ińskie Lato Filmowe.


« Mały Książę Wina Byka »

komentarze

[foto]

1. Ascendenty • autor: Wojciech Jóźwiak2014-02-13 23:46:10

Teresti, z tego, co pamiętam z lektury Orbana, to on tak charakteryzuje (poprzez ich "winę") znaki ascendentów. Jego książka przedstawia pewną szczególną "astrologię ascendentalną" -- w jego systemie najważniejszy jest właśnie ascendent, a o innych skladnikach horoskopu wypowiada się dużo mniej obszernie. Ascendent przyrównuje do węża uroburosa, który kąsając się w ogon zwinął się w okrąg. Dlatego nosiciele kolejnych znaków są nazywani "głową węża", "jelitami węża" itd. System Orbana jest na mój gust lekko schizofreniczny, ale właśnie z powodu jego barwności i "poezji" jego metafor warto go znać.
Też ciekawe, że Orban -- Niemiec! -- napisał swoją książkę w stylu, który byłby nie do pomyślenia w Anglii lub USA. Orban swoich czytelników (z poszczególnymi znakami ascendentu) chłoszcze, gromi, wciska im poczucie winy -- niby jakiś nawiedzony pastor apokaliptycznej sekty. Ale też właśnie dlatego warto tę książkę przeczytać, jako odtrutkę na anglojęzyczną landrynkową pop-astrologię.

2. Jest tylko jeden... • autor: Nierozpoznany#32012014-02-18 13:03:06

Jest tylko jeden mały problem w tej interpretacji, w kontekście zbrodniczego czynu Mariusza T.. Położenie Słońca w baranie nie miało tu nic do rzeczy. Zwyrodnialcy przychodzą na świat ze Słońcem w dowolnym znaku. Nie piszę tego jako osobnik ze Słońcem w baranie, tylko wiem to z badań.:)

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)