Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

16 lipca 2014

Teresa Kunka Teresti

z cyklu: Pod Szczęśliwą Gwiazdą (odcinków: 16)

Wina Ryb
czyli jak stać się niewidzialnym

Kategoria: Astrologia

« Zrozumieć Koziorożca

Znak Ryb jest mistrzem wymykania się. Rozwinąłeś w sobie prawdziwe mistrzostwo umiejętności stawania się niewidzialnym, znikania w swoich marzeniach. Dlatego świat wokół ciebie został powołany do tego, by cię obudzić, by cię przywrócić do stanu przytomności. Tego zaś najłatwiej dokonać, pozwalając ci cierpieć. A ty domagasz się wyrozumiałości, względów i współczucia, i twierdzisz, że to nie twoja wina. Potrafisz swoje życie budować na iluzjach, na złudzeniach.

Ty należysz do tych prześladowanych w historii świata, którzy zawsze są w stanie ucieczki. Ale ty nie porzuciłeś swojej życiowej walki, ty nawet jej nie zacząłeś.

Pytasz więc, co stanowi twoją winę? Wina jest tym, co odrzuciliśmy, ta część nas samych, którą projektujemy na zewnątrz. Wina Ryb jest największa, najgłębsza, choć wygląda - według zwyczajnych standardów moralnych - na najbardziej znikomą.  Ty się cały przerzuciłeś w sny i marzenia, tak że prawie nic z ciebie nie zostało. Rozwinąłeś w sobie prawdziwe mistrzostwo stawania się niewidzialnym, znikania w swoich marzeniach.

Świat chce cię obudzić, doprowadzić do stanu przytomności. Świat pozwala ci cierpieć, bo tylko przez cierpienie poczujesz, że w ogóle jeszcze istniejesz. Idziesz więc drogą choroby, drogą prześladowań, drogą męczenników. Nigdy nie nauczyłeś się podejmować odpowiedzialności, ani za swoje bycie ofiarą, ani za chorobę. Najchętniej siedziałbyś na wózku inwalidzkim i wzbudzał litość, że to nie twoja wina. Domagasz się wyrozumiałości, względów i współczucia.

Twoja wina polega na tym, że tak daleko zbiegłeś, wypędziłeś samego siebie, że prawie nic z ciebie nie zostało. Los musi teraz tobą potrząsnąć, abyś wrócił do siebie. Najchętniej wyrzekłbyś się wszystkiego i rozpłynął się w tym, co boskie. Ale tylko ten, kto ma wszystko, może się tego wyrzec. Ty całe życie zbudowałeś na złudzeniach, na iluzjach. Jedyne, co ci może teraz pomóc, to odarcie ze złudzeń, rozczarowanie. Jest ono twoim największym nauczycielem i mistrzem.

Na podstawie: Peter Orban "Astrologia jako terapia."

Pod Szczęśliwą Gwiazdą: wstęp na końcu

Będę tu pisać na tematy astrologiczne, a ściślej psychologiczno-astrologiczne, coś w rodzaju astrocoacha. Podjęłam takie postanowienie aby bardziej dopieścić swoje planety w Rybach: Wenus i Merkurego. Neptun na dobre wkroczył do znaku Ryb i mam nadzieję, że mi to ułatwi, da pomysły i natchnienie. Planeta Uran zaczęła koniunkcją tranzytować moje Słońce w Baranie. A z doświadczenia innych osób wiem, że to jest nie lada wyzwanie. Taki tranzyt zdarza się raz w życiu. W Tarace mało jest takich tematów i czuję pewien niedosyt. Trafiłam do Taraki w poszukiwaniu astrologii właśnie. Brakuje mi tematów z pogranicza, takich które by wiązały astrologię z życiem codziennym, z psychiką człowieka jego decyzjami, może nawet zdrowiem. Trochę będzie o gwiazdach - filmowych, z którymi spotykam się, jako nadworny kronikarz, podczas trwania festiwalu Ińskie Lato Filmowe.

Korekta przez: Lisiako Lisiako (2014-07-28)« Zrozumieć Koziorożca

komentarze

1. podsumowując • autor: Nierozpoznany#7532014-07-16 22:01:26

Taki wyalienowany hipochondryk, żyjący w ułudzie.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)