zdjęcie Autora

11 lipca 2014

Teresa Kunka Teresti

z cyklu: Pod Szczęśliwą Gwiazdą (odcinków: 16)

Wina Wodnika
wg Orbana

Kategoria: Astrologia

« Wina Koziorożca Zrozumieć Koziorożca »

Wina Wodnika jest pomieszaniem pogardy dla człowieka, dumy i marzycielstwa. Jest to wina rewolucjonisty. Jednak świat ludzi nie jest dla ciebie atrakcyjny, bo inni ludzie w ogóle cię nie interesują. Jesteś dogłębnie przekonany, że poza tobą samym prawdziwych ludzi w ogóle nie ma. W swoich myślach i wyobrażeniach jesteś wybrańcem stojącym wysoko ponad wszystkimi innymi. Żyjesz w świecie utopii, której zarysy tworzysz w swoim wnętrzu. Patrzysz na ludzi i odczuwasz pogardę dla ich małości i małostkowości. Wszystko mierzysz swoją miarą. Kiedy poskładasz w myślach swój utopijny świat, to wracasz do świata ludzi, mieszasz się otwarty i przystępny pomiędzy nich i próbujesz stworzyć nowy świat. Twoja największa wina zaczyna się od tego, że wprowadzasz wyobrażenie wroga. To jest rdzeniem każdej rewolucji. Następnie dokonujesz projekcji swojej wewnętrznej pogardy na wroga klasowego. Dlatego wiążesz się z tymi, którzy stoją w tym samym rzędzie co ty, poprzez solidarność. Idziesz drogą protestu, który jest zwykle stanem wojny przeciwko teoretycznie skonstruowanym wrogom. I wtedy krew zaczyna płynąć strumieniami. Twoja wina polega na tym, że z powodu wzgardy dla człowieka - posłałeś wielu ludzi na śmierć. Stali się ofiarami twoich idei, a ty uważasz się za zupełnie niewinnego. Wierzysz, że chodzi ci o ludzkość, o lepszy świat dla wszystkich, ale to jest kłamstwo. Bo w rzeczywistości świadomość, że jesteś równy wśród równych, przyprawiłaby cię o mdłości.

Każda forma wzgardy ma swoją cenę. Także i ty, który uważasz się za kogoś lepszego, który wywyższasz się nad innych, w końcu poczujesz się wzgardzony. Ale nigdy nie zostaniesz męczennikiem.

Opracowałam na postawie: Peter Orban "Astrologia jako terapia"

Pod Szczęśliwą Gwiazdą: wstęp na końcu

Będę tu pisać na tematy astrologiczne, a ściślej psychologiczno-astrologiczne, coś w rodzaju astrocoacha. Podjęłam takie postanowienie aby bardziej dopieścić swoje planety w Rybach: Wenus i Merkurego. Neptun na dobre wkroczył do znaku Ryb i mam nadzieję, że mi to ułatwi, da pomysły i natchnienie. Planeta Uran zaczęła koniunkcją tranzytować moje Słońce w Baranie. A z doświadczenia innych osób wiem, że to jest nie lada wyzwanie. Taki tranzyt zdarza się raz w życiu. W Tarace mało jest takich tematów i czuję pewien niedosyt. Trafiłam do Taraki w poszukiwaniu astrologii właśnie. Brakuje mi tematów z pogranicza, takich które by wiązały astrologię z życiem codziennym, z psychiką człowieka jego decyzjami, może nawet zdrowiem. Trochę będzie o gwiazdach - filmowych, z którymi spotykam się, jako nadworny kronikarz, podczas trwania festiwalu Ińskie Lato Filmowe.

Korekta przez: ()« Wina Koziorożca Zrozumieć Koziorożca »

komentarze

[foto]

1. Jednowymiarowy Wodnik • autor: Jacek Dobrowolski2014-08-27 20:48:52

Astrologiem nie jestem, ale nieco liznąłem interpretacji znaków w kilku szkołach i zdumiewa mnie ta jednowymiarowa wizja Wodnika. Znam kilka Wodników, Wodnikiem jest moja Żona i nie znajduję w nich, ani w niej tych rysów bezwzględnego Robbespierra. Wodniki mogą oddawać się całkowicie jakiejś dyscyplinie czy idei i dokonywać tu "rewolucji", ale nie będą tyranizować ludzi jak Koziorożce, Skorpiony czy Lwy. Jestem zdumiony taka interpretacją.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)