zdjęcie Autora

05 listopada 2015

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Wizyta w piwnicach

Kategoria: Sny i wizje

« Pchanie malucha Spotkanie z posłem »
Bardzo dziwny sen. Byłem w swoim rodzinnym domu, stara kamienica. Zszedłem do piwnic. Odkryłem, że tam toczy się inne życie. Przechodziłem z pomieszczenia do kolejnych, idąc tunelem, jasno oświetlonym. Mijałem ludzi, posterunki wartowników (!) Doszedłem w końcu do wyjścia z tych piwnic jakby z drugiej strony tego świata. Ten tunel był łącznikiem. Widziałem wszędzie siebie. To było dziwne doświadczenie, bo byłem ja: pijany, naćpany, smutny, zły itd... Szedłem i byłem szarpany emocjami od smutku, gdy patrzyłem na siebie płaczącego przy drzewie, aż do ogromnego strachu, gdy pijany "ja" zapytał, czy mam "pojarę" (tak mówiliśmy na ostatnie parę milimetrów papierosa, gdy byłem nastolatkiem i paliłem). Spotkałem tam też kobietę, którą znam. Widziałem siebie, który mimo tego, że ona jest mężatką, idzie, gdy ona go woła i kocha się z nim, gdy jej mąż jest w drugim pokoju. Skierowałem się do wyjścia, wartownicy próbowali mnie zatrzymać. Przedarłem się jakoś i wyszedłem z piwnic i kamienicy.

Do tej pory, gdy to spisuję, czuję się nieswojo. Jakbym wszedł w świat przed śmiercią i jako widz, choć ciałem i uczuciami obecny, zwiedzał to, co umarło. 

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-11-07)« Pchanie malucha Spotkanie z posłem »

komentarze

[foto]

1. Ostatnio • autor: Radek Ziemic2015-11-07 19:20:53

w całkiem inny sposób, opuszczam "piwnice" (ogrody?) mojego dzieciństwa i młodości. Nie powiem, że bez bólu. Z różnych Twoich słów, Drogi Kahuno, nie tylko tych wyżej, a także z moich różnych doświadczeń ostatniego czasu, zaczynam rozumieć, że to czas martwy, toksyczny (nie ze względu na to, co się w nim wydarzyło, ale dlatego, że mylony z teraźniejszością). Ślę dobre myśli.
[foto]

2. W inny sposób • autor: Radek Ziemic2015-11-07 19:21:47

niż Ty. (Sposób ten akurat tu opisywany nie był.) [Taki wyjaśniający dopisek.]

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)