zdjęcie Autora

01 sierpnia 2014

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Wojenne astro-rocznice

Kategoria: Astrologia

« Lotnicze fatum Malezji Zmarł Robin Williams »

Niedawno minęło równo 100 lat od wybuchu I Wojny Światowej, dzisiaj druga okrągła rocznica: 70 lat od Powstania Warszawskiego. 15 i 16 sierpnia są rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 – w tych dniach polska armia odrzuciła bolszewików idących na Warszawę. Wkrótce 1 września, rocznica kolejnej wojny, II Światowej.

Czy w horoskopach tamtych wydarzeń i podobnych, było coś szczególnego, jakieś znaki i zapowiedzi wojen? Poszukiwania warto zacząć od Plutona i Saturna. Dlaczego? – ponieważ Pluton mówi o rzeczach skrajnych, naruszających normalny porządek. Mówi o wydarzeniach, które wymagają nadzwyczajnego reagowania, zarówno od ludzi (którzy muszą wystawić się na kule wrogów), jak i od państw, które zarządzają mobilizację, przestawiają gospodarkę na tryb wojenny, zaostrzają prawa (śmierć na miejscu dla zdrajców itd.) – i zapominają o demokracji. Saturn zaś zapowiada znój, ciężki wysiłek, dyscyplinę i obowiązek tam, gdzie wcześniej była beztroska.

To, co widzimy w kosmogramach obu wojen światowych, znakomicie potwierdza ten ślad. Pierwsza Wojna wybuchła, gdy Saturn i Pluton tworzyły koniunkcję (na pograniczu Bliźniąt i Raka) – i ta koniunkcja się zacieśniała. Druga Wojna Światowa zaczęła się gdy Saturn i Pluton tworzyły kwadraturę, czyli aspekt 90°, uważany w astrologii za niosący szczególnie trudne napięcia.

kosmogramy I i II wojen światowych

„Złe” aspekty tych planet, czyli koniunkcja, kwadratura lub opozycja, powtarzają się co około 9 lat, więc nie jest tak, że każdy z nich grozi wojną światową. Ale warto je śledzić z wyprzedzeniem, ponieważ np. atak na World Trade Center w 2001 r. i najazd USA na Irak w 2003 miały miejsce podczas długotrwałej opozycji Saturna do Plutona. Stan wojenny w Polsce 13 grudnia 1981 wprowadzono podczas koniunkcji obu tych „wojennych” planet. Koniunkcja taka powtórzy się w roku 2020 – warto o niej zawczasu myśleć.

Kosmogramy: stan wojenny i atak na WTC

Pluton miał swój – złowrogi – udział w Powstaniu Warszawskim: rozpoczęto je podczas ścisłej koniunkcji Słońca i Plutona w Lwie. Tak jakby dowódcy Armii Krajowej specjalnie czekali na najbardziej złowróżbny dzień, aby zacząć akcję. Ale z drugiej strony być może właśnie obecne tamtego dnia szczytowe napięcie sił zarówno „śmiertelnych”, jak i „zwycięskich” w ogóle umożliwiło powstańczy zryw.

kosmogram: powstanie warszawskie 1944

W kosmogramie Powstania zwraca uwagę pozycja Saturna: 5°18' Raka. Jest to punkt medium coeli ustalony dla Polski na podstawie jej cyklu Saturna (zob. Cykl Saturna w historii Polski). Medium coeli to punkt narodowych integracji wokół wspólnych projektów i przewodnich idei, a bywa, że i także sukcesów. W 1944 roku integracja była potężna, ale zamiast sukcesu przyszła totalna klęska.

Ponieważ wspomniałem stan wojenny '81, to warto wiedzieć, że jego autor, gen. Jaruzelski, urodził się podczas koniunkcji Słońca i Plutona w kwadraturze do Saturna. Ponieważ Słońce i Pluton były w znaku Raka, symbolizującym kraj rodzinny, to z jego horoskopu mógłby ktoś wyczytać wróżbę: „będziesz prowadził wojnę przeciw własnej ojczyźnie”.

Oczywiście nie wszystkie wojny dzieją podczas natężonych wpływów Plutona i Saturna. Podczas wojny polsko-bolszewickiej 1920 dominującą planetą był Uran (w znaku Ryb). Saturn wtedy przebywał w opozycji do niego, w Pannie – co zgadzało się z ogólnym charakterem tej wojny, która była jakby „sprzątaniem”, robieniem porządków po niedawnej I Wojnie Światowej.

Z kolei wojny i niby-wojny bieżącego roku 2014 dzieją się podczas długotrwałej kwadratury Urana do Plutona. Gdy na wiosnę do tego układu planet dołączył Jowisz, Rosja zajęła Krym.

Z tego astro-przeglądu wydarzeń wynika wniosek, że aby rozpoznać wojnę w horoskopie, trzeba patrzeć, co robią w nim Pluton i Saturn, i czy Uran nie dokłada swoich energii. Rola innych planet jest raczej pomocnicza.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Lotnicze fatum Malezji Zmarł Robin Williams »

komentarze

[foto]

1. czy to jakiś cykl • autor: Bogdan Zawadzki2014-08-01 14:34:10

jestem zupełnym laikiem ....i nie wiem, czy wypada zapytać o związki sierpniowych (i nie tylko sierpniowych rocznic) w szerszej perspektywie czasowej ...

Nie daje mi spokoju ten "sierpień" (jeszcze jeden "polski miesiąc) ...otóż ...6 sierpnia 1914r. wychodzi z Krakowa (dawnej stolicy Polski) Kompania Kadrowa (jeżeli dobrze pamiętam to w jej szeregach jest chyba trzech przyszłych "wodzów naczelnych": Piłsudski, Sosnkowski, Rydz-Śmigły...a niemal równe pięćdziesiąt lat wcześniej 5 sierpnia (1864) na stokach cytadeli w Warszawie zostaje stracony Rząd Narodowy z Trauguttem na czele (nb. 80 lat później kolejne fatum w 1944r...tym razem potężniejsze...zbiera swoje żniwo w tejże Warszawie). ...  ...i kolejny sierpień 1920 oraz 1980 (tym razem pomyślniejsze)

(wygląda mi to na jakiś cykl...na przemian ...fatalny sierpień - pomyślny sierpień...w "okrągłych" odstępach czasowych)

p.s.

co do pierwszej wojny światowej to też widzę jakieś fatum ale "serbskie" ... chodzi mi o 28 czerwiec ...to (o ile się nie pomyliłem) data bitwy na Kosowym Polu ...oraz data zamachu w Sarajewie... [na Kosowym Polu dochodzi do pogromu wojsk serbskich, a w 1914r. w Sarajewie po zamachu na arcyksięcia Ferdynanda Bośniacy (muzułmanie) demolują serbskie sklepy i domy (właściwie dochodzi do pogromu)]...

Czy to wszystko to tylko "przypadki" ... ?

[foto]

2. Sierpień • autor: Wojciech Jóźwiak2014-08-01 14:43:26

Skupienie dat w sierpniu wskazywałoby na przechodzenie Słońca przez jakieś "gorące punkty" leżące między 20 stopniem Raka a 20 st. Lwa. Nic o nich nie wiem -- może przyszły rozwój astrologii coś wyjaśni.
[foto]

3. Jaruzelski • autor: Wojciech Jóźwiak2014-08-01 14:55:13

Jaruzelski miał wojenny horoskop dokładnie w myśl wskazówek podanych w tym teście. Słońce w koniunkcji z Plutonem i wraz z nim w kwadraturze do Saturna.
Gdyby mi pokazano jego horoskop, nie mówiąc, kto to, powiedziałbym pewnie: "Utalentowany literat i podróżnik, piekielnie ambitny przy tym, ale w osobistym kontakcie sztywny, przywiązany do formy, pozycji i tytułów, lubiący trudne zadanie, ale mający zwyczaj komplikowania sobie życia, "sprawdzania się" na trudnych odcinkach i zadaniach; na niektórych ludzi wywierający magnetyczny wpływ." Nie zauważyłbym wskaźników kariery politycznej ani przywódczej, bo ich nie ma -- o ile tego nie wskazuje Pluton. Może miałbym pomysł, że był korespondentem wojennym. Może, że to jakiś medyk-naukowiec, może sławny chirurg, może psychiatra.
Istnieje "miejska legenda", że prawdziwy Wojciech Jaruzelski (który miał powyższy horoskop) został zabity przez Sowietów około 1943 r., a w jego tożsamość wszedł umyślny podstawieniec z NKWD. To by znaczyło, że Jaruzelski po 1943 był inną osobą i oczywiście z innym horoskopem.
[foto]

4. prawdopodobnie również Tito • autor: Bogdan Zawadzki2014-08-02 09:25:24


dziękuję Wojtku za odniesienie się do mojego pytania (dotyczącego "sierpniowych" rocznic)...

dodam jeszcze, że podobne (jak w przypadku Jaruzelskiego) wątpliwości i pytania pojawiają się (pojawiały) w stosunku do Josipa Broz Tito ... (nie wiem jednak, czy jak w poprzednim przypadku pewne wskazówki wynikają z analizy horoskopu ...

p.s. stele przypominam, że jestem zupełnym laikiem) ...

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)