09 lipca 2011

Aga

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2517)

Włosy

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: kąpiel

« Nad jeziorem Chodzący po wodzie »
Ostatnio śniły mi się włosy.
Raz fryzjer, młody chłopak robił coś z moimi włosami, chyba pasemka, bo wydaje mi się że podkładał srebrne papierki. Matka młodego fryzjera siedziała na fotelu i obserwowała, stała tam też dziewczynka, blondynka, miała proste włosy do ramion, miała buty na grubych obcasach i była ubrana jak "stara maleńka", w garsoneczce. W pewnym sensie zadrwiłam z niej, i okazało się że ona jest dorosłą kobietą i tylko tak wygląda. Stała i patrzyła
Drugi sen -Dwie ciotki rozprawiały bo są z daleka a ja spieszyłam się na urodziny mojej siostry. W końcu dały mi spokój a ja wiedząc że się spóźnię musiałam umyć głowę. Umyłam się cała i na koniec wysuszyłam głowę i pobiegłam.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Nad jeziorem Chodzący po wodzie »

komentarze

1. Próba interpretacji dla Agi • autor: Nierozpoznany#35272011-07-13 17:39:30

Co daje w realu wizyta u fryzjera? Sprawia, że kobiety czują się piękne, atrakcyjne, częściej zaglądają w lustro. Wizyta u fryzjera poprawia kobietom humor nawet gdy cały dzień był „do bani” , są pewniejsze siebie. U ciebie w śnie fryzjerem jest młody chłopak, który próbuje stworzyć nową fryzurę. A ponieważ włosy to aspekt seksualny to ten obraz to tęsknota za męskim ramieniem, czułością, radością i cieszenia się z wspólnie nieskrępowanego seksu. Ponadto te srebrne papierki kojarzą mi się z kobiecością, wrażliwością, poczuciem piękna…. Zdaje się, że jest to twoja główna potrzeba do zaspokojenia. W tym śnie twoja niezależność, wolność seksualna niestety jest pod ścisłą kontrolą. Osobą kontrolującą twoje pragnienia, namiętności jest matka fryzjera oraz „stara maleńka” (niezłe określenie na ten symbol, uśmiałam się :)) Przez kilka dni nie mogłam rozgryźć tej „malej”…Ale zaryzykowałabym stwierdzenie, że ta kobieta o niskim wzroście, ubrana w garsonce to są twoje ograniczenia seksualne, które (być może?) wyniosłaś ze swojego najbliższego środowiska. Ta kobieta przypomina dziewczynkę, a dziewczynki są niewinne, bezradne, brak w nich siły. Dziewczynki nie powinny cieszyć się seksem. A ponieważ ubranie to symbol zahamowania, zewnętrznych obowiązków to stanowi barierę, którą musisz pokonać, by stać się kobietą wyzwoloną od wszelkich narzucanych ci ról. Wydaje mi się, że zdajesz sobie sprawy z przypisanej ci roli. Ta rola wydaje ci się śmieszna, bo drwisz z „malej” . I kolejny sen o włosach pokazuje pozytywną przemianę, bo ignorujesz ciotki i bierzesz kąpiel, myjesz włosy więc to jest pewien rodzaj oczyszczenia, wyzwolenia z tych ograniczeń. W dodatku śpieszysz się na urodziny, ale ja bym powiedziała, że w śnie chodzi o NARODZINY TWOJEGO NOWEGO „JA” świadomej, kobiety, wyzwolonej od wszelkich nakazów, zakazów i ról narzucanych jej przez środowisko, która jest świadoma swoich pragnień i je w pełni akceptuje…:)

2. popieram:) • autor: Nierozpoznany#20232011-07-13 18:10:56

Podpisuję się pod tą interpretacją:) Nadszedł czas "wyzwolenia" i wypuszczenia na światło dzienne swojego, ukrywanego dotąd "ja". To oczyszczenie przebiega w najbardziej kobiecy ze sposobów - wizytę u fryzjera. Ja dodałabym jeszcze jedno: ten młody mężczyzna może być Animusem, czyli Twoim męskim pierwiastkiem. Pomaga Ci on się przeistoczyć, stać się piękniejszą, więc można pokusić się o stwierdzenie, że Twoja Wewnętrzna Kobieta i Mężczyzna stali się jednym i razem współpracują w przeciwstawianiu się zastygłemu otoczeniu. Osiągnęłaś wewnętrzną równowagę, więc bez obaw możesz zacząć zmieniać wyobrażenie innych o Tobie i pokazać swoją prawdziwą, autentyczną, a nie ustawianą pod zachciewajki innych, twarz. Nie wszystkim się to będzie podobać, zwłaszcza "starszym" kobietom, które już przecież długą żyją na tym świecie i swoje wiedzą:), ale najważniejsze jest to, byś Ty się dobrze czuła sama ze sobą i w swoim ciele.

3. Dzięki dziewczyny • autor: Nierozpoznany#2482011-07-14 01:12:10

Nie pomyślałabym, że fryzjer to Animus, nie zastanawiałam się.
;-)

4. kobieta o twarzy dziecka • autor: Nierozpoznany#2482011-07-14 13:20:59

"Stara maleńka" tak ją nazwałam wyglądała jak dziewczynka dziesięcioletnia ubrana w mundurek, garsonkę w stylu angielskim. Nie powiedziałabym że to jest postać kontrolująca.
Wyodrębniła się i pokazała postać- obraz psychiki, która musiała wcześnie dorosnąć, poprzez narzucone jej zewnętrzne rygory.
W innym śnie pojawił się chłopiec- odpowiednio wiekiem do tej małej niewidomy, żebrzący który wyglądał jak starzec, pilnował go młody 20-sto latek

5. cd "starej maleńkiej" • autor: Nierozpoznany#35272011-07-14 16:54:08

Rzeczywiście, może źle się wyraziłam… Dokładnie chodziło mi o to, że ta dziewczynka to symbol osoby (a w tym wypadku Ciebie) której narzucono kontrolę (świadczy o tym ubranie- garsonka w stylu angielskim, mundurek- to obowiązkowa dziewczyna, brak spontaniczności, naturalności) Cały sen według mnie obfituje w symbole które raczej nie mają związku z psychiką, świadczy o tym główny motyw snu- włosy, a to aspekt seksualny. Ponadto srebrne papierki, jak również kąpiel- to symbol erotyczny. Dla mnie jest to sen o pozytywnej przemianie w kobietę wyzwoloną seksualnie, która jest świadoma pragnień i je akceptuje….


Natomiast niewidomy ślepiec, który jest żebrakiem to dla mnie symbol ciebie, nie widzisz potrzeby, której się wyparłaś, odrzucasz tę potrzebę, bo żebrak dla mnie jest symbolem marginesu społecznego, odrzucenia… Może chodzić o kobiecość, gdy pokonasz tego starca, zamienisz się w młodą, spontaniczną dziewczynę, (księżniczkę) , na którą czeka młody 20 letni chłopak (twój książę).
Tak widzę ten sen ze starcem, pozdrawiam

6. Do Viki • autor: Nierozpoznany#2482011-07-16 21:57:51

Ja kojarzę włosy z przemianą, kiedy w kobiecie coś się zmienia ona coś robi z włosami tak jest najczęściej, przynajmniej tak mi się wydaje. Ni stąd ni zowąd ścina włosy lub je farbuje itp.
Dlatego ja nie kojarzę tego z seksualnością, ale kto wie.Wydaje się że brak tu podstawowego narzędzia fryzjera jakim są nożyce, nad papierkami można się zastanowić. Może są to papiloty, ale skręt -nie mam pojęcia. Jest to może jakieś odświeżenie, zmiana, nie wiem, inna twarz.

7. Jeszcze bym dodała, że • autor: Nierozpoznany#2482011-07-16 22:11:50

Jeszcze bym dodała, że myślę sobie tak, że te postaci tych dzieciaków-stara maleńka i młodociany starzec to moje dawno odszczepione cząstki dziecięcej traumy dopiero teraz się spotykają w dwóch różnych snach, spotykają się też dwudziestolatki, również z doświadczeń traumatycznych

8. Do Agi • autor: Nierozpoznany#35272011-07-16 22:36:07

Podobnie jak ty uważam, żete postacie mogą mówić o dziecięcej traumie, w każdym razie dla mnie te dwa sny nawołują do przemiany, przypominają o ograniczeniach (dla mnie m.in kobiecości), od których trzeba się uwolnić.
Ostatnio przeczytałam książkę "Zraniona kobieta" Lindy Schierse Leonard. Przedstawione są m.in sny kobiet, które zostały poddane terapii Junga. Niektórym z nich często pojawiał się motyw starca, nie było podobnego snu do twojego, ale polecam tę książkę. Jasne wiadomo, że sama książka nie pomoże zlikwidować problemu, ale pomoże ustrzec przed schematami, które kobiety popełniają w związkach. Polecam, bo warto. Pozdrawiam

9. Dziękuję Viki • autor: Nierozpoznany#2482011-07-16 23:56:46

10. .... • autor: Nierozpoznany#20232011-07-17 10:49:06

Sama chętnie skorzystam z tej rady i sięgnę po tę książkę. Ja, jeśli mogę, to polecam analizę bajek i zawartych w nich archetypów "Bajki rozebrane" Tatiany Cichockiej i Katarzyny Miller, no i oczywiście "Biegnącą z wilkami" Clarissy Pinkoli Estes. Możliwe, że je znacie, ale nie zaszkodzi o nich wspomnieć.

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)