zdjęcie Autora

25 lutego 2015

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki 4 (odcinków: 85)

Wszechukraiński zjazd proroków

Kategoria: New Age
Tematy/tagi: bóg, bogowieUkrainazjazd (impreza)

« O Twardej Ścieżce w ramach przygotowań do warsztatów Czy można nauczyć się pozytywnego nastawienia? »

Niektórzy Czytelnicy pamiętają, że kilka lat temu rzuciłem pomysł zrobienia filmu pt. „Zjazd bogów, bogowidzów i proroków”. Intryga miała być taka, że powstaje niby-dokument relacjonujący tytułowy zjazd. Zjazd gromadzi ludzi, którzy twierdzą, że są bogiem, albo np. są wcieleniem Jezusa, albo że mają bezpośredni kontakt z Bogiem lub mniejszymi bóstwami, czyli, ogólnie, są prorokami. Ci „bogowie i prorocy” byliby odgrywani, przez aktorów lub zdolnych amatorów, ale scenariusz byłby bardzo ramowy, aktorzy improwizowaliby, a „szeregowi” uczestnicy zjazdu swobodnie włączaliby się do akcji.

Życie przewyższa fantazję i oto dowiaduję się, że miesiąc temu zjazd proroków faktycznie miał miejsce (o ile nie jest to wymysł czyli le canard journalistique), był już szósty i nie u nas, tylko na Ukrainie „pod Kijowem”.

Donosi o tym morningstar.kiev.ua, szczęśliwie na polski przekłada „ChnNews.pl Chrześcijański portal informacyjny”. Która sekta go prowadzi, nie dociekłem, bo się nie podpisują.

Lektura ciekawa, ponieważ daje wgląd w umysły jakiejś części Ukraińców, chociaż jest prawdopodobne, że jest aktem manipulacji i kanałem rozpowszechniania plotek. Więcej nie zapowiadam, żeby nie popsuć lektury i patrzenia świeżym okiem.

Auto-promo Taraki 4: wstęp na końcu

Starsze teksty z tego cyklu w blogach:
Auto-promo 3
Auto-promo 2
Auto-promo
Auto-promo Zero.

Korekta przez: Radek Ziemic (2015-02-25)« O Twardej Ścieżce w ramach przygotowań do warsztatów Czy można nauczyć się pozytywnego nastawienia? »

komentarze

1. jedno Oko Proroka na Maroko, a drugie na Kaukaz • autor: Nierozpoznany#78522015-02-25 11:47:26

na Ukrainie guru jasnowidzów jak mrówkuf, jeden z Rosji kupił tam ogromny amfiteatr i z niego prowadzi grupowe seanse kaszpirostwa, a prócz tego dostałem już jakieś 2 lata temu namiary na takie oto informacje o tym, co fascynuje naszych sąsiadów (dawniej współziomków, a z pewnością współSłowian), cytuję cytat, który też dostałem jako cytat:

Pierwszy link to aktualny program ktory teraz leci na Ukrainie, co tydzien dodaja nowy odcinek: 
http://kinchikov.net/news/bitva_ekstrasensiv_bitva_ehkstrasensov_12_sezon_2013_stb/2013-12-12-6182

Drugi link to wszystkie sezony i odcinki w Rosji:

http://www.online-life.ru/1160-bitva-ekstrasensov.html

Trzeci link to wszystkie sezony i odcinki w Ukrainie:
http://onlainfilm.ucoz.ua/load/ukrainskaja_bitva_ehkstrasensov_1_2_3_4_5_6_7_8_9_10_11_sezon_smotret_onlajn/15-1-0-16460

W kazdym sezonie nowe ekstrasensy, w niektorych sezonach uczesticy z calego swiata.
 Czwarty link to serial o o jasnowidzącej "Wanga" w tym roku wyprodukowany i puszczony w telewizii byl bardzo popularny:


http://onkuno.net/news/vangelija_2013_serial_smotret_onlajn/2013-09-27-9439 

Piaty link tez cos w rodzaju Wangi o proroku Wolfu Mesingu:

http://uakino.net/video/6957-serial-volf-messing-videvshiy-skvoz-vremya-2009-seriya-2-iz-16-smotret-onlajn.html

http://web-baron.net/news/sledstvie_vedut_ehkstrasensy_slidstvo_vedut_ekstrasensi_tv_peredacha_1_41_vypusk_smotret_onlajn/2013-10-10-376 


ten ostatni link to sledztwo prowadza ekstrasensy 


...a moje prywatne zgryźliwstwo jest takie, że każda waadza musi się jakoś legitymizować w oczach luda, a jak się lepiej legitymizować, niż przy pomocy proroków?
[foto]

2. Ja się dziwię... • autor: Wojciech Jóźwiak2015-02-25 14:25:24

...że nasi etnolodzy nie robią z tego doktoratów i programów badawczych.

3. Stowarzyszenie Bezimiennych Proroków • autor: Sapsan2015-02-26 02:13:18

Najzabawniejsze jest założenie "cerkwi morning star", że największym autorytetem ma się cieszyć zbiorowość czy stowarzyszenie anonimowych proroków a nie poszczególny "prorok" znany z imienia i nazwiska. W przypadku udanego "proroctwa" - uznanie i oklaski, w przypadku wykrycia blefu - zbiorowa nieodpowiedzialność.

Co do rocznej kadencji Putina - liczę na to, że Pluton z Uranem wykończą go wcześniej... ale prorokiem nie jestem ;)

A z "Bitwą ekstrasensów" jest ciekawa sprawa. Rosyjski kanał TNT, na którym bitwa wystartowała w 2007 roku, należy do Gazprom-Media Holding, czyli do Aleksieja Millera - prezesa Gazpromu. Ukraińska wersja (wyszła chyba rok później) leci na kanale STB, którego właścicielem jest Wiktor Pinczuk - ukraiński miliarder i zięć drugiego prezydenta Leonida Kuczmy.
I mimo, że prawosławie jest pod wieloma względami bardziej restrykcyjne i ortodoksyjne od katolicyzmu - i w Ukrainie i w Rosji ten ezo-biznes-show-serial jest dość znany i popularny.
[foto]

4. Prawosławie jest dość... • autor: Michał Mazur2015-03-06 18:03:02

Prawosławie jest dość restrykcyjne, ale też dosyć chłonne na tradycję miejscową ;) zresztą zobaczcie jak było z tradycją słowiańską u nas, a jak na wschodzie. To bardzo ciekawe co się tam dzieje, no i obecnie są u nich większe potrzeby religijne niż wcześniej... zobaczcie sobie w 6:03 - jedna z głównych ulic w Kijowie a tam wielki baner z cytatami z Ewangelii  https://www.youtube.com/watch?v=mAe0_V_cnO4 
Jeszcze żeby to jakaś reklama była (jakiejś grupy / kościoła czy coś) - ale to po prostu cytat. Można? Można.
Swoją drogą, posłuchajcie co mówi babka w 9:20 o tej całej wojnie. To się też sumuje z tym, co słyszałem już wcześniej od znajomych

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)