zdjęcie Autora

27 kwietnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Wszystko zajmuje czas a jednak zawsze jest teraz


« Europejska Gospodarka (PKB) Nie Rośnie - co za horror! Plan na życie, przeznaczenie i proces wyzdrowienia czyli misja, oraz produkt uboczny. »

Większość ludzi żyje czasem psychologicznym, wspominając przeszłość lub robiąc plany na przyszłość. W ten sposób skutecznie omija jedyna punkt w którym może znaleźć pełną satysfakcję, odkryć głębię życia. Naturalnie jest to moment teraz.

Wielu z nas czeka na wydarzenie w przyszłości, które nas zbawi. Jednak zbawienie które następuje po takim wydarzeniu, ślubie, otrzymaniu pewnej pozycji, dyplomu, zbudowaniu biznesu, znalezieniu odpowiedniego partnera jest bardzo krótkotrwałe. Wielu ludzi czeka na spełnienie odpowiednich warunków, aby zacząć żyć. 

Czekanie to jeszcze jeden wybieg pokręconego Ego, aby zabezpieczyć się przed śmiercią.  Ego nie trawi obecności w momencie TERAZ, ponieważ wtedy traci swoją władzę i wpływ, po prostu znika, rozpływa się w obecności źródła. Ego jest silne tylko jeśli żyjesz nieobecny, zaślepiony wspomnieniami, zmartwieniami lub planami. Co nie znaczy, że nie należy planować? Nie. Plany rób w pełni świadomy że planujesz.

Ego sprytnie buduje swoją pokręconą identyfikację na problemach i pozornych osiągnięciach  tzn. osiągnięciach tytularnych którym nie towarzyszy personalna transformacja. Ego kocha doznane krzywdy do których jest doczepione emocjonalne Ciało Bólu. Indywidualne Ciała Bólu tworzą narodowe CB. Np. polskie CB jest dość ciężkie i gęste. Kanada i Australia, młode państwa bez wielkiego rachunku krzywd mają dość lekkie CB. To można odczuć nawet na lotnisku. USA w moim odczuciu ma o wiele cięższe CB niż Kanada, ale nie tak gęste jak Polska.

Eckhart Tolle mówi o dwóch misjach, które każdy człowiek ma do spełnienia w swoim życiu. Wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzną jest naturalnie transformacja, i jest ona ważniejsza niż misja zewnętrzna.

Jose Silva w swoim kursie UltraMind doszedł do podobnych wniosków. Misja zewnętrzna polega na odpowiednim zachowaniu, kiedy znajdziemy się w pewnych okolicznościach do których jesteśmy prowadzeni.  Te zachowanie może objawić się akceptacją lub zmianą, ale zawsze powinno zawierać moment TERAZ.

Kiedy jesteśmy obecni w każdej czynności te dwie misje w zasadzie łączą się w jedną. Czas psychologiczny znika, nie czekamy na wydarzenie w przyszłości, które nas zbawi, bo już jesteśmy zbawieni w każdej chwili istnienia. Powodzenia!


www.silvaultramind.pl

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Europejska Gospodarka (PKB) Nie Rośnie - co za horror! Plan na życie, przeznaczenie i proces wyzdrowienia czyli misja, oraz produkt uboczny. »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)