zdjęcie Autora

07 maja 2013

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Wujek Konkret, Ciocia Amplifikacja wraz z rodziną

Kategoria: Nowy szamanizm

« Nie wierzę w przypadki. Prezenty od Wujka i Cioci z Rodziną »

Wyobraźnia to prosta droga do świata bogów-demonów(lhadre) W sumie to jedyna droga, która albo jest używana celowo, albo celowo nas używa. Przez to drugie rozumiem sens wyobrażeń mający odmienny kierunek od deklarowanego eg. Mówienie o pokoju przez wymordowanie obcych. W takich warunkach wyobrażenia używają człowieka, postać z wizji decyduje, co robić. Jeden z powodów dla których zdjełem cykl Praca z Wizją tj. bezideowe przekształcanie  wyobraźni w wizję jest niemożliwe. A nawet ostrożne eksplorowanie tematu bywa jeszcze gorsze; podobne do działania osoby uważającą się za krytycznie myślącą, która łapie ideowego wirusa i nie jest w stanie się go pozbyć, bo przecież jest krytycznie myślącą,  a więc z definicji myśli rzeczy przemyślane i racjonalne, odnosi się do sprawdzonych idei.

 

Nie ma bezideowej medytacji, modlitwy, praktyki wewnętrznej, szamańskiej czy wizualizacji, transu bez założeń. TNSTAAFL Co więcej, używanie wyobraźni amplifikuje owe założenia , wzmacnia je przez konkretne doświadczenia. Wyobrażam sobie, że tak nie można,  złoszczę się, że tak nie można, jestem wkurzony, bo nty raz mnie zdenerwowali.

 

Droga do wizji szybka i naturalna.  To zwrot ku doświadczeniu, Zwrot ku konkretów, kierunek  ku wzmocnieniu. Owa szybkość i naturalność bierze się z tego, że to naturalny fragment doświadczania, pracy zmysłów i świadomości. Wujek Konkret i Ciocia Amplifikacja wrzucają w wizję od razu, pobyt u nich to wizyta w świecie przodków, duchów, bogów, bogiń, demonów i nadnaturalnych mocy  .  Nieustannie zresztą jest to wykorzystywane w indukcjach hipnotycznych:

To jest całkiem podstawowy proces życiowy;  Trafia się bodziec-informacja nasilający się, amplifikowany ("z ruchu drzew w oddali, z dźwięku łamiącej się gałęzi robi się cały tygrys wyskakujący z krzaków”)  następuje “budowanie wizji świata”(„Jeju! Tygrys”) przygotowanie się do reakcji i jej uruchomienie („coraz szybciej przebieraj nogami! uciekaj! Sprawa życia i śmierci!”).

 

Nawet jeśli nie jesteś antylopą podobnie dzieje się w krainie wyobraźni tj. lubimy zwracać uwagę na to, co lubimy, co jest szczególne, ważne, wyjątkowe i to prosta droga do umocnienia dyktatur: emocjonalnego reagowania na pewne wyobrażenia , dorobienia głupiej pseudoracjonalnej historii do fantazji, zatopienia się w uzależniających przyjemnych fantazjach , czy ideologicznego wyprojektowania fantazji na świat.

Wujek Konkret i Ciocia Amplifikacja korumpują dziecko, dając mu cukierki, Tata Świadomość i Mama Rzeczywistość pewnie zetkną się z małym dyktatorem- bachorem..który będzie opiekował się wewnętrznym nieśmiertelnym boskim dzieckiem, powtarzał duchowe slogany, robił, co chce gdy nikt nie widzi i prowadził polityczną kampanie marketingową własnej racji nad racjami.

I jednocześnie Wujek Konkret(Bóg Wojny? ) i ciocia Amplifikacja(Bogini Płodności?) przez swoją szczególność, ważność i wyjątkowość inności odmienności, mają spory wpływ na kształtowanie przyszłego Pana Osobowości czy Pani Wyobraźni. Jako opiekuni z doskoku wydają się być pozbawieni przywar rodzicielskich, pobyt u nich to blissland oaza spokoju, błogości i klarowności: Ani realne, ani nierealne. Ważne, bo poświęciło się temu wystarczająco dużo uwagi, ale nie aż tak ważne jak życie. Szczególne dla mnie. (JA). Wyjątkowe, bo nie z tego świata..

Wnikliwy postronny obserwator szybko zauważy, że Wujek Konkret jest upierdliwy, czepialski, a gdyby był kobietą miałby z pewnością na imię Rekurencja albo Iteracja. Co się dzieje? Jakiego to jest rodzaju? Co widzisz? Jaki kształt? Jaki Kolor? … Co słyszysz? Jaka tonacja? Jaki Głos? Jakie słowa? Co czujesz? Co robisz? I co się dzieje? Co z tego? I co dalej? Co to dla ciebie robi? Co jest dookoła? Z jakiej pozycji to postrzegasz? Naprawdę? Dlaczego? Po co?

Itd. Wujek Konkret to stary namolny uparty tłumok z klapkami na oczach i stoperami w uszach, wiecznie czegoś niedowidzi, wiecznie niedosłyszy i zawsze stara się wiedzieć lepiej.

Ciocia Amplifikacja z kolei jest bezkrytyczna, ciepła, wszystkowidząca, wszechwiedząca i wszechkochająca. To ten typ cioci-babci, którego unika normalne dziecko, a psy i koty wysyła na poszukiwanie kryjówek: No chodź tutaj pocałować ciocię, cmok cmok jaki ty jesteś słodki, kochane dzieciątko, no chodź, przytul ciocię, daj całusa, już do ciebie ciocia idzie, o chcesz się bawić w chowanego z ciocią, no już ciocia ciebie szuka, jak cię znajdę w nagrodę dostanę całusa.. nieustannie się nakręca, wzmacnia zachowania, no i zdaje się być chwiejna, szybko zmienia nastrój!

Nic dziwnego, że ich dzieci zdają się być zdeczko porąbane!

Córka Personifikacja jest puszczalska i można spokojnie podejrzewać ją o borderline. Raz siedzi w kącie chowając się przed strachami z szafy, a raz zakochuje w byle chamie, całymi dniami całując jego zdjęcia i skacząc dookoła na skinienie brwi. Przygarnia chore koty i psy, maluje portrety, po to by za moment użalać się z przyjaciółkami nad okrutnym Losem i robić dalej to samo. Dokonała 129 nieudanych prób samobójczych, przebyła 128 związków z nieodpowiednimi facetami chcącymi jednego. Z pewnością, gdy dorośnie wyjdzie z niej rasowa Pani Dyktatura Emocji.

Synek Bajarz, to urodzony sprzedawca, hipnotyzer, snuje opowieść za opowieścią. Stefek burczymucha to przy nim upośledzony intelektualnie idiota. On sprzedał wierzę eifla i pałac kultury 129 razy, nie złapali go i uciekł z więzienia do którego go nie wsadzono. Oczywiście  Niezauważenie. Bajarz skrycie podkochuje się w nauczycielce biologii, biuściastej, zgrabnej pani Życiowej. Z pewnością, gdy dorośnie wyjdzie z niego rasowy mlmowy sprzedawca ubezpieczeń na kierowniczym stanowisku Pan Dyktatura Rozsądku.

Córka Hedonistka, na pierwszy rzut oka chłodna i poukładana wewnętrznie wulkan czekający na erupcję. Pierwsza w klasie, ma poukładane całe życie do 128 roku, tytan pracy, niekoniecznie błyskotliwa, ale nadrabia pracowitością w oczekiwaniu na wielki sukces. W tajemnicy przed rodzicami popala i popija, przecież gdyby oni wiedzieli zepsułoby to coś? Przyjemność, prawda? Pierwsza pracę w poszukiwaniu niezależności, przyjmie w burdelu (oczywiście ekskluzywnym Call Girl) i w takim lub innym burdelu przepracuje całe życie, być może awansując do roli Burdelmamy, a wyzwoliwszy się z uzależnienia alkoholowego czy heroinowego i innego romansu z plebanem skończy po operacjach plastycznych, ćwicząc i dietując jako poważna matka - gospodyni Dyktatura Ciała.

Syn Święty Zapał, zajmuje się wszystkim i wie wszystko, cały czas coś nowego i coś nim gna, żyje we własnym świecie. Genialny w oczach ślepych rodziców, autystyczny dla wszystkich innych. Zajmuje się wybucha świętym gniewem, przemówił gdy niebyło dżemu, dlaczego milczał? Bo zawsze był dżem! Jednoosobowa orkiestra, oficjalnie Pan Hrabia, nieoficjalnie pan Pantofel narzekający z kumplami na oziębłe kobiety w piątkowe wieczory. Oczywisty przyszły Pan pastor Dyktatura Wartości przyjmujący gości i hołdy w wyjątkowo schludnym gabinecie i wygłaszający wielkie moralizujące życiowe mądrości w porannej TV…

 

Porąbana rodzinka! Kreatywna rodzinka - jednocześnie świat bogów, bogiń, demonów, cudów, dramy i życia dla dorastających Pana Osobowości i Pani Wyobraźni. Doborowe towarzystwo z którym idealnie spędza się czas w jednym wielkim świętowaniu, cudownie obgaduje zombieland.   Blissland ,  towarzystwo,  z którym normalne życie w trybie ciągłym jest trudne, wręcz niemożliwe i idzie po grudach.. Ten typ boskości błogości, przejrzystości, klarowności postrzegania spraw z którego trzeba się wykupić , aby nie stało się demoniczne, mafijne z gotowym wyrokiem, dojrzewające do dyktatury i zmuszające do zatracenia własnego Ja.

 

C.D.N.

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Nie wierzę w przypadki. Prezenty od Wujka i Cioci z Rodziną »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)