zdjęcie Autora

10 lipca 2019

Signe

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Wykład o rozwoju sytuacji

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: celebrytaimprezapociągszkoła

« Wyproszenie emocji/zachowań? Poczekalnia »

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy są teraz doradcami, dużo mówią,  zaproszeni do klasy licealnej w mojej starej szkole, z ich porad ma wynikać obraz rozwoju sytuacji, wydaje mi się, że rozumiem,  jakie miejsca uznali za odpowiednie, abym mogła się tam ukryć, leżę w łóżku i patrzę w sufit, może zaraz wstanę, ale jeszcze nie wiem, jaki sens miałby ten wysiłek, jestem ubrana w straszny niebieski tiszert do kolan, z wykruszającym się nadrukiem o zawodach sportowych w Pittsburgu, Pensylwania, w zimie 1979 roku. Tutaj była to zima stulecia, doradcy mówią to do całej klasy, może nawet do większej grupy ludzi,  przewidują i tłumaczą, to zwyczajny wykład, a gdy się kończy, jest lato. Wsiadamy do tramwaju starego typu, jakie jeździły za czasów prezydentury Kwaśniewskiego,  tramwaj jest raczej pusty, widzę, że poprzedzają go inne tramwaje, cały sznur  starych tramwajów zatrzymuje się w końcu, domyślamy się awarii, wysiadamy koło dworca Ochota, aby się rozejrzeć. Lato, dużo słońca, ulica prawie pusta, dobra widoczność, z daleka widzimy następny nadjeżdżający tramwaj, ale ten jest nowy, zbliża się, z daleka ciska ostrym, białym światłem, wskakujemy do naszego wagonu, bo zaraz cała kawalkada ruszy, nowy tramwaj jest szybki, wiem o tym.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Wyproszenie emocji/zachowań? Poczekalnia »

komentarze

1. mój skromny komentarz • autor: Nierozpoznany#107452019-07-10 10:29:55

 W szkole przyswajamy i uczymy się czegoś. Ty już zrozumiałaś że czas wstać z łóżka ale chyba boisz się tego wysiłku. Wstanie z łóżka to symboliczne podniesienie się Twojej świadomości do góry. Ogranicza Ciebie Twój umysł, który śni się jako niebieski tiszert. To on latami wpędzał Ciebie w dół świadomości ku zimnym pokładom Twojej świadomości (zimowe zawody sportowe). Ale zima się skończyła (jest lato) i to już zrozumiałaś, więc wsiadasz do tramwaju. Tramwaj jest zbiorowym pojazdem świadomości na średnie dystanse Twojego życia (pociąg to już dalekie przeznaczenie Twojego życia). Masz ochotę na zmiany w swoim  życiu (wysiadasz na stacji Ochota i rozglądasz się ). Twój nowy tramwaj jest szybki, gdyż Twoja świadomość podniosła się już z łóżka i jest szybsza. Ładny sen o wyjściu z impasu i podążaniu w górę świadomości. Oczywiście nie musisz zgadzać się z moją interpretacją :).

2. cd. interpretacji • autor: Nierozpoznany#107452019-07-10 10:48:09

Oczywiście państwo Kwaśniewscy (kwaśne to sfermentowane, trochę zepste. Dodaje smaku w życiu ale jest to jednak kwas, a życie lubi harmonię, czyli ani kwaśne ani zasadowe)  symbolizują Twoich starych niezbyt dobrych doradców życiowych (wolny tramwaj). Pozbyłaś się ich (awaria starych tramwajów i wybór nowego)  i Twój nowy tramwaj jest szybki. 

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)