zdjęcie Autora

25 września 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Wysiadywanie Jaj - Kopciuszek w grupie Sułtana Brunei


« Krzywe zwierciadło - Rzemieślnik w grupie Sułtana Brunei Podrzucanie grochu - Księżniczka w grupie Sułtana Brunei »
Jeśli jesteś kobietą w typie kopciuszka, tj. w miarę normalną ale niepewną i z kompleksami czeka ciebie wysiadywanie jaj ;)
Szybko poczujesz się jak pisklę łabędzia w przymałej skorupie, a gdy ona pęknie od środka (przyjemne odczucie) lub od zewnątrz (szok) czeka na ciebie wysiadywanie jaj. Metaforyczne i dosłowne, a daruj mi brutalną szczerość mojej wypowiedzi: ja jestem miły pikuś, Pan Pikuś w porównaniu z wydobywaniem ze skorupy w takiej grupie, gdy ten proces się intensyfikuje.
Skąd się bierze to odczucie "Pisklę łabędzia w przymałej skorupie"? Głównie z pokusy zamiany twojego bagażu na słowo Sułtana. Tak, twoje kompleksy to twój bagaż, tylko ujęcie miecza plotki będzie mniej metaforyczne..
mogę z 80% prawdopodobieństwem określić naturę i formę plotki, która cię dotknie:
Jesteś cichodajka! Tak naprawdę puszczasz się na lewo i prawo tylko wstydzisz się przyznać w tej grupie. Byłaś królową okolicznego burdelu. Przebzykałaś pół pułku kawalerii, ale tu zgrywasz słodką niewinność. Co za hipokryzja!
Ten zarzut hipokryzji to część zewnętrzna skorupy, którą odczuwasz. I jeśli dotrzesz do tego, co się dzieje i zareagujesz czeka cię los artysty: twoje ALE to zwykła forma przedstawienia. Dostaniesz kawałki kiełbasy i jeśli przedstawienie stanie się niebezpieczne dla idei sułtana brunei: wp...dol Kijem. Otwartą wrogość, niezrozumiałą i powalającą na kolana.
Przeważnie jednak jako Kopciuszek nie masz szans się zorientować o co common. W sytuacji bycia pisklęciem, naturalne jest marzenie o byciu Łabędziem i wysokich lotach. To przyćmiewa wszystko, zwłaszcza, że wokół widać jedną rzecz:
Wszystkie to robią, bo wokół jest pełno męskich mężczyzn wiedzących czego chcą: Być sułtanem brunei, a co dziwniejsze, żebyś TY i TYLKO TY była królową balu. Czyż to nie cudowne ?
Przebicie skorupki jest nie tylko metaforyczne ;) To czego nie wiesz, zmieniły się reguły gry: Właśnie zostałaś artystką! Artystką dawania d.. dopóki przedstawienie trwa będziesz dostawać kęski kiełbasy. Jeśli TO lubisz, masz rolę gotową do spełnienia: świątynnej prostytutki i otwartą drogę by się realizować: jako kobieta, jako matka. Czeka cię nagroda, komplementy, uwielbienie, uznanie intelektu.. dopóki dajesz przedstawienie. Jeśli nie - to KIJ. Co robisz?
Łamiesz rozum i robisz to z własnej nieprzymuszonej woli...
Tyle jaj do wysiedzenia...

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Krzywe zwierciadło - Rzemieślnik w grupie Sułtana Brunei Podrzucanie grochu - Księżniczka w grupie Sułtana Brunei »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)