zdjęcie Autora

24 października 2019

Helka

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Wysoki budynek

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: destrukcjadomprzestrzeńrodzinaśmierćsprzątanie

« Byk, piwnice, ptaki i pani od ZPT But, kobieta i Makłowicz »
Postanowiłam wyprowadzić się od rodziców, bo nie wypadało, żeby dorosła osoba mieszkała na ich utrzymaniu. Znajoma pomogła mi wynająć pokój obok niej w bardzo wysokim budynku. Wyglądał jak drapacz chmur wkomponowany w strzeliste zbocze bardzo wysokiej góry. Pokój miał oszklone dwie ściany. Okna miały tylko jeden malutki lufcik do wietrzenia. Pomieszczenie (i w ogóle cały budynek) były w stylu fin de siecle. Z pokoju miałam przepiękny widok. Byłam zaskoczona, że w moim mieście jest tyle tak doskonale skomponowanych architektonicznie budynków. Nie było ich widać z perspektywy ziemi i pieszego. Były bardzo nowoczesne, ale jednocześnie nawiązywały bryłą do barokowych ozdób. Chciałam zrobić zdjęcie, lecz aparat nie chciał przybliżyć tych świetnych detali, musiałam zadowolić się nijaką panoramą, która nie oddała tych szczegółów.
Część druga snu dzieje się w tym samym budynku, ale jesteśmy w Izraelu. Próbuję obejrzeć coś w TV, ale spikerzy i spikerki  w kółko powtarzają "Izrael, Izrael, Izraelski, Izraelici". Wyłączam telewizor bardzo zła, bo chciałam coś lekkiego. Znajoma przynosi mi paczkę, w niej jest odwiedź z wydawnictwa, któremu wysłała swoją powieść do wydania. Znajoma che się pochwalić sukcesem, jednak okazuje się, że odpowiedź, którą czytamy razem, jest odmowna. W liście nabazgranym ręcznie jest informacja, że temat holokaustu jest nieaktualny i jeśli nadal chce, żeby jej powieść wydać, musi spowodować, że ktoś naprawdę do głębi zachwyci się jej książką.
Kolejny obraz - ta sama znajoma razem z właścicielem budynku hałasują na korytarzu. Wychodzę z mieszkania sprawdzić co się dzieje, okazuje się, że robią remont na moim piętrze. Znajoma opowiada, że Właściciel niedługo umrze i martwi się, bo jego syn ma już 32 lata i duży problem, przez który popada w depresję. Okazuje się, że jeszcze wyżej w naszym budynku jest na tarasie kawiarnia z pięknym widokiem. Ludzie lubią tam chodzić, żeby popełniać samobójstwa, skacząc w przepaść. Przy tym skoku bardzo brudzą taras mieszkania tegoż syna.
Widzę tego syna, jak z udręczeniem na twarzy ściera krew kapiącą ze stylowej kutej barierki na posadzkę.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2019-10-28)« Byk, piwnice, ptaki i pani od ZPT But, kobieta i Makłowicz »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)