zdjęcie Autora

11 marca 2018

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Xi Jinping bierze władzę bez czasowych ograniczeń

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astro-historiaastrologiaChinycykle planet

« Astro-tło kryzysu wokół ustawy o IPN Krótka astrohistoria XX i XXI wieku: cykle Uran-Pluton i Saturn-Pluton »

Dzisiaj 11 marca 2018 r. miało miejsce wydarzenie idealnie zgodnie z duchem zacieśniającej się koniunkcji Saturna z Plutonem, do tego w saturnowym znaku Koziorożca. W Chinach tamtejszy parlament w głosowaniu zatwierdził zmiany w konstytucji, znoszące limit kadencji dla prezydenta. Najwyraźniej po to, żeby obecny prezydent Xi Jinping mógł pozostać na tym stanowisku bez formalnych ograniczeń co do czasu, czyli w praktyce dożywotnio.

Oto kosmogram:

Xi Jinping 2018

Żywy kosmogram...

Główną strukturą jest pierścień kwadratur i oktyli w składzie: Saturn, Jowisz i Merkury, z dołączoną Wenus. Jednocześnie Słońce oświetla Saturna kwintylem (1/5 = 72°, czerwona linia) i Plutona sekstylem (1/6 = 60°, pomarańczowa linia), wskazując te planety. Księżyc jest pomiędzy Saturnem i Plutonem, więc dodatkowo spina te dwie główne planety patronujące temu wydarzeniu.

Wiadomość PAP była z godziną 10:34 czasu śr.eur. czyli 9:34 UT, w Pekinie było popołudnie. Przyjąłem godzinę 9:00 UT, bo głosowanie odbyło się i skończyło wcześniej; być może ta godzina jest i tak zbyt późna. Co raczej nie ma dużego znaczenia, gdyż dominanta Saturna i Plutona trwała całą dobę.

Największe mocarstwo Azji, druga siła świata, przechodzi oto na ścisłą hierarchię i jednoosobowe kierowanie, porzuca demokratyczne maskowanie.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Astro-tło kryzysu wokół ustawy o IPN Krótka astrohistoria XX i XXI wieku: cykle Uran-Pluton i Saturn-Pluton »

komentarze

[foto]

1. Chiny kraj Saturna Huang Di • autor: Jacek Dobrowolski2018-03-12 13:35:04

Pamiętam z wykładów prof. Andrzeja Wiercińskiego, że Chiny to kraj Saturna. Pierwszy Żółty Cesarz Qin Shi Huang Di po zdobyciu władzy podzielił kraj na 36 komandorii wg. magicznego kwadratu Saturna. Utożsamiono go z Saturnem zwanym Ziemską Gwiazdą i Egzorcystą! Huang Di był ubóstwionym herosem kulturowym, archetypalnym praojcem Chińczyków, twórcą taoizmu, wynalazcą pisma, astrologii, medycyny, wiosła, wprowadził jednolite monety(okrągłe jak niebo z kwadratowa dziurką symbolizująca ziemię). Zawsze jak jednoczono Chiny odwoływano się do niego. Gdy Trump wypowiedział Chinom wojnę handlową ułatwił Prezydentowi Xi objęcie dożywotnich rządów dyktatorskich. Chinami zawsze rządziła gerontokracja, kobiety miały niską pozycję, konfucjanizm podkreślał synowskie obowiązki i wszyscy mieli słuchać cesarza. Jak obalano dynastię to wkrótce wracano do rządów Saturna. Nawet jak rządziły cesarzowe regentki, to krótko.
[foto]

2. Chiny a cykl Saturn-Pluton • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-12 17:23:31

Podczas przed-poprzedniej koniunkcji Saturna z Plutonem (dwa obroty cyklu Sat-Plu temu) 1948 proklamowała się Chińska Rep. Ludowa z Mao Zedongiem na czele.
Jeden obrót cyklu Sat-Plu temu, w 1981 r. Deng Xiaoping zaczął budować w Chinach kapitalizm zaczynając od wydzielonych stref ekonomicznych na południu kraju.
Teraz jak widać Chińczycy też do czegoś się szykują.

[foto]

3. Chińczyki trzymają się mocno! • autor: Jacek Dobrowolski2018-03-12 18:02:22

Chińczycy szykują się do wyparcia VII Floty USA z Morza Południowo-chińskiego. Jeżeli dojdzie do wojny Północnej Korei z USA i jeżeli choć jedna rakieta Kima zabije kilkadziesiąt tysięcy Amerykanów w ich bazach na Pacyfiku lub w Stanach, to bez względu na to jakim kosztem Kim tę wojnę przegra, Chiny dadzą USA ultimatum wycofania się z Morza P-CH i Amerykanie pod naciskiem swej opinii publicznej, nie chcąc ryzykować wojny światowej, nie będą strzec cieśniny Malakka. Dla Chin ten szlak morski jest niezbędny do życia i boją się zablokowania go przez VII Flotę w ramach eskalacji wojny handlowej. Chiny chcą pełnić tam rolę gwaranta bezpieczeństwa żeglugi zamiast USA.
[foto]

4. Naprzeciw siebie stanęły dwa Starożytne Narody... • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-13 09:54:17

...jednym są Chiny,
drugim Żydzi, będący dziś głową USA.
Ciekawe, kto okaże się lepszy w wielkoskalowej i długotrwaniowej polityce.
[foto]

5. Przesada • autor: Jacek Dobrowolski2018-03-13 10:57:59

Wypowiem się jako amerykanista z UW. Lobby żydowskie nie jest takie silne w Ameryce jak się nam wydaje. Izrael popierają przede wszystkim ewangeliccy chrześcijanie, bo wierzą w scenariusz apokaliptyczny i chcą przyspieszyć powtórne przyjście Mesjasza. Żydzi pilnują rozdziału państwa od kościołów, bo nie chcą chrześcijańskiego państwa o ktorym marzą ewangelicy. Znacznie więcej Amerykanów żydowskiego pochodzenia jest w opozycji do Trumpa. Jego zięć Jared Kushner, odgrywający role dyżurnego Żyda, jest oskarżony o zdradę stanu (brał forsę od ludzi Putina), nie ma dostępu do tajnych dokumentów. Najsilniejsze lobby w Stanach to lobby naftowe i zbrojeniowe. Kapitał w USA nie dba o pochodzenie etniczne. Dbał do lat 60-tych XX w. kiedy nie dopuszczano Żydów do rad nadzorczych banków z powodu antysemityzmu i fioła, że będą rządzić Ameryką. Mają duże wpływy, ale nie rządzą. Amerykanin żydowskiego pochodzenia  nie był jeszcze prezydentem, ani wice-prezydentem. Joe Lieberman startował na wice-prezydenta z Alem Gore w 2000 r., ale przegrali. Bernie Sanders socjalista żydowskiego pochodzenia, nie mający nic wspólnego z kapitałem, przegrał nominację z Hillary Clinton. Głową USA są protestanci. Tylko jeden prezydent Jack Kennedy był katolikiem. Katolikom się nie ufa, bo służą obcemu Watykanowi. Żaden prezydent USA nie był otwarcie ateistą. Protestanci Anglosasi nadal rządzą Stanami, choć to może się zmienić, bo liczba katolików Latynosów rośnie i niedługo będzie ich więcej! Bez znajomości hiszpańskiego nie dostaniesz pracy w usługach w Południowej Kalifornii i Florydzie.
[foto]

6. Przesada cd • autor: Jacek Dobrowolski2018-03-13 12:44:53

Naprzeciw siebie stanęły naród najmłodszy i najstarszy. Jak porównamy infantylnego ekstrawertycznego narcyza Trumpa, bredzącego co ślina na język przyniesie i uważnego, pełnego gravitas introwertyka Xi, to od razu widać kto tu jest strategiem, a kto improwizującym taktykiem. W przeciwieństwie do rozgorączkowanego Trumpa Xi nie traci energii, ani słów. Chiny prowadzą konsekwentną strategię małych kroków. Teraz budują Nowy Jedwabny Szlak przez całą Azję Środkową do Europy. To Chiny zglobalizują świat po Ameryce! Ameryka nie zdecyduje się na wymianę nuklearnych ciosów z Chinami, bo Chiny mogą stracić 100 mln. ludzi w takiej wojnie i przetrwać, a Stany nie.
[foto]

7. Chiny a USA • autor: Wojciech Jóźwiak2018-03-13 16:44:03

Pewnie tak, przesadziłem. Ale pomijając Żydów, w konfrontacji Chiny -- USA spotykają się, jak mi się wydaje, dwa stosunki ludzi (narodów) do Ziemi. Chińczycy na swojej ziemi ("tej ziemi") żyją od 5 tysięcy lat i nigdy nie mieli ochoty ani zamiaru jej zmieniać. Są przecież Zhōngguó czyli Krajem-W-Centrum. Tu są groby ich najstarszych przodków.
Amerykanie są przybyszami i wędrowcami. Gdy coś dzieje się nie tak, idą dalej. Mitem Ameryki jest Pogranicze, gdzie są szanse dla odważnych.
Tylko że teraz nie ma Pogranicza. W epoce antropocenu nie ma wolnych pustych ziem do zasiedlenia. Najwyraźniej pod wpływem mitu Pogranicza i ucieczki ku niemu, Elon Musk (z Afrykanerów, ale Amerykanin) chce zbudować refugia dla ludzkości na Marsie. Rzadki absurd.
Tylko te dwa imperia mogą "coś w ogóle zrobić" w sprawie światowego kryzysu ekologicznego, tylko one mają "sprawczość" -- o ile ktokolwiek ją ma. To będzie ciekawa próba: jak się zachowają.

8. Chiny przejmują kontrolę nad e-handlem • autor: Sapsan2018-03-13 19:35:12

Witam.
Dziesięć lat temu robiłem 20-30 % zakupów (z wyłączeniem art. spożywczych) przez internet. Obecnie - około 80 %. W ciągu ostatnich miesięcy, po spadku dolara, kilka razy kupowałem artykuły z Chin. Przesyłka trwa średnio 10 dni. Zero zastrzeżeń. To samo widzę po znajomych, coraz więcej młodych ludzi omija europejskie internety na korzyść zakupów w Chinach.
Chińskie towary zalewają światowy rynek już nie tylko globalnie-hurtowo ale i detalicznie, pomijając co najmniej kilku pośredników.
Amerykan powoli staje się (a może już jest?) błaznem, atrapą i marionetką w rękach Chińczyka. Amerykan pokazowo przyciąga światową uwagę, a Chińczyk w jego cieniu niezwykle skutecznie robi swoje.

9. Xi Jinping - tranzyt 2020 • autor: Sapsan2018-03-13 21:15:47

Xi Jinping ma swoją życiową moc w 22 stopniu. Urodził się podczas ścisłego sekstylu Plutona w 21 Lwa do koniunkcji Saturn-Neptun w 21 Wagi. Jego Słońce w 23 Bliźniąt podpina się pod ten układ trygonem i sekstylem, dając mu moc nie gorszą od Putina.

Putin ma luźną koniunkcję Słońce, Saturn, Neptun, Merkury w sekstylu do Plutona + mostki od Jowisza i Urana. Środek mocy przypada w 18 stopniu, ale wojnę na Ukrainie zaczął na tranzycie kwadratury Plutona z Uranem po urodzeniowym Słońcu w 14 stopniu Wagi.
 
Koniunkcja Saturn-Pluton w styczniu 2020 wypadnie w 23 stopniu Koziorożca. Strach pomyśleć, jak ona może połaskotać ego dożywotniemu prezydentowi Państwa Środka, którego:
- armia śmiało konkuruje z armią Rosji i USA,
- gospodarka jest Nr 2 za USA,
- ludność jest trzykrotnie większa od Rosji i USA łącznie.

10. czasem lobby naftowe przegrywa • autor: Jerzy Pomianowski2018-03-13 21:39:00

Tak, ale lobby naftowe które dążyło do poprawy kontaktów z Iranem mając na oku poważne zyski z irańskiej ropy, przegrało z lobby żydowskim dążącym do wojny z Iranem. Wprawdzie tej wojny jeszcze nie ma, ale kto tam wie jak to się skończy.
Inna sprawa - włos się jeży gdy pomyśleć że na decyzje USA mają wpływ obłąkane sekty religijne dążące za wszelką cenę do spełnienia się jakichś "proroctw"

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)