zdjęcie Autora

11 czerwca 2018

Helka

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Zacząć od nowa

Kategoria: Sny i wizje

« Automatyczna kasa Podziemia z cegieł i transowy taniec »
Dwie kolejne noce, dwa sny.
Sen pierwszy.
Jestem w ciąży. To dopiero początek.  Zalewa mnie fala miłości do nienarodzonego jeszcze istnienia. Dosłownie czuję fizycznie, jak miłość ogarnia całe moje ciało i umysł. Odczuwam, że tym razem wszystko będzie dobrze, że tym razem urodzę zdrowe dziecko.

Sen drugi.
Spotykam M - moją pierwszą miłość. Jest starszy i zmęczony życiem. Jakaś kobieta go zostawia. Ja również jestem sama/samotna. Jesteśmy zaproszeni na jakieś wesele. Pada propozycja byśmy tam poszli razem, zgadzam się. Pytam: czemu wtedy, w młodości nam nie wyszło? Błysk, zrozumienie -  zalewa nas fala miłości. Znów czuję ją w ciele i umyśle. Wtulam się w jego tors z całej siły, on głaszcze mnie po głowie. Znaleźliśmy się ponownie i tym razem wiem, że się uda.

Oba sny identyczne w schemacie i oba bardzo zmysłowe (nie w sensie erotycznym). To poczucie miłości, bliskości i pewności, że teraz się uda, wibrowało w każdej komórce ciała.


Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Automatyczna kasa Podziemia z cegieł i transowy taniec »

komentarze

[foto]

1. Wydaje mi się... • autor: Roman Kam2018-06-18 09:00:22

... że bardziej uczuciowe niż zmysłowe. Zmysłowość jednoznacznie kojarzy się jednak z erotyką Pani Heleno. Biorąc pod uwagę naturalną kolej rzeczy, to w tych snach podąża Pani wstecz, najpierw ciąża, a potem spotkanie z ukochanym. Ciekawe, czy znów przyśni się Pani samolot, bo teraz jego kolej ;)

Miło, że Pani swe sny opisuje, pomimo zakazu Wojtka, którego jednak z kolei, nie sposób nie zrozumieć, bo w końcu on to dźwiga finansowo (przestrzeń dyskowa sporo kosztuje), obciążając się trudną i mało efektywną pracą związaną z Taraką. Tymaczasem Wróż Maciej obok, kosi, trudne do pogardzenia, miliony :)
[foto]

2. Oj będę się... • autor: Helka2018-06-19 13:19:32

Oj będę się upierać przy słowie zmysłowe, bo to były sny bardzo z ciała, choć nie erotyczne. Przepełnienie miłością każdej komórki ciała - fantastyczne doznanie! :-)
Zastanowiło mnie w obu snach to mocne zaakcentowanie motywu "nowego początku", który był katalizatorem tych niezwykłych (u)czuć.  Sen bardzo, bardzo symboliczny.

Samoloty latają, niestety. Nie opisuję ich, bo nie wychodzą poza opisane tutaj schematy, a kolejne sny poza moim porannym rozdrażnieniem niczego nie wnoszą :-)

[foto]

3. Kto by tam wygrał dyskusję... • autor: Roman Kam2018-06-20 12:17:34

... z kobietą ;)
Nie będę się upierał, niech będą jak najbardziej zmysłowe te Pani Heli sny.
Ciekawy ten samolot. Pewnie można by się go pozbyć na stałe z pomocą ludzi, którzy ze snami pracują. Pierwszy narzuca mi się P. Jarek Bzoma, potem Nes Kruk i pewnie wielu innych, kiedyś lub aktualnie tu obecnych. Pytanie jest - czy należałoby to zrobić - pozbyć się tego snu, kiedy próby zrozumienia jego znaczenia są bezowocne. 
[foto]

4. sny prorocze • autor: Helka2018-11-25 17:56:01

Zapomniałam o tym śnie a po ponownym przeczytaniu uderzył mnie jak obuchem.
Dawno dawno temu w podobnym klimacie wyśniłam męża - sen zmienił się w fajną jawę :)
Ten sen zapowiedział jedno z najważniejszych spotkań w mym życiu, jednocześnie symbolicznie opisując prawie 50 lat zagmatwań rodzinnych. Emocje się zgadzają, ponowne narodziny też, porzucenia i odnalezienia, no coś niebywałego.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)