zdjęcie Autora

26 stycznia 2010

Katarzyna Klonowska

Zacząć od siebie

Kategoria: Własne doświadczenia
Tematy/tagi: rozwój osobistyTolle

Zewsząd dziś słychać paskudne prawdy o ludzkim śnie, obłędzie i nadchodzącej zagładzie. Ciągle tylko "bij, zabij, ego, sąsiad, rząd - twój wróg", szczepionki z rtęcią, terroryzm i służba zdrowia...


Byłam na wykładzie o Kalendarzu Majów, gdzie biało odziana Pani przekonywała, że jak się nie oglądamy na drzwi, to drzwi są falą prawdopodobieństwa. Możemy ich swoją uwagą nie zasilać, a znikną.

Pani postulowała w zamian zasilanie uwagą końca świata, apokalipsy, prześladowców politycznych i inwigilacji. Drzwi znikną, illuminati nie. Pani nazywała to uważnością i patrzeniem sercem.


Krucjaty prowadzono w imię miłości bliźniego, a z masońskich, idealistycznych symboli na dolarze - powstał Zeitgeist. Mamy 30 tys. głowic atomowych strzegących pokoju i 30 tys. dzieci dziennie umierających z głodu.

Tony przemilczanych przez rządy radioaktywnych odpadów czeka na kolejne kadencje bezradnych, a serce superwulkanu bije groźnie na alarm. Jakaż ilustracja Prawa Oktaw...


Zło, obłęd, sen...

Dobrze im tak, paskudnym ludziskom, zatruli powietrze, wycięli lasy, niech zginą w 2012, bądźmy gotowi, wierzmy, kreujmy, a stanie się podług wiary naszej. Zasilajmy uwagą koniec świata, strach zamiast Miłości, a na pewno wtedy się poprawi. Rum na rozgrzewkę, a po tym ogniem i mieczem w terroryzm, pokażmy jak się wojną zaprowadza pokój, utrzymując gniew i agresję w sercu...

Tego właśnie chcemy?


Planeta jest chora. Niektóre jej komórki zapomniały swoich funkcji i uparły się namnażać bez opamiętania i oglądania się na całość.


Buddyzm naucza, że im więcej zwierząt zginie zjedzonych, by dać życie ludziom, tym więcej się ich odrodzi w ludzkiej postaci. I oto jesteśmy świadkami podwojenia populacji w ciągu zaledwie 50-ciu lat...

5 tys. lat znanej historii i 50 kolejnych; cóż dziwnego, że tyle świń wokoło? Owszem, świnia też zasługuje na miłość, tyle, że nie obchodzą jej krowy, Kargule ani Pawlaki, a cóż dopiero Planeta...

Świnia lub lew żyją na poziomie pierwszych 3 czakr. Muszą przeżyć, rozmnożyć się i wyznaczyć swoje miejsce. Co zatem zrobić, żeby stać się "człowiekiem nr 4"? Jak uruchomić Wyższe Centrum Emocjonalne lub Czwartą Czakrę? Jak pokochać inne świnie lub lwy - miłością bezwarunkową i przemienić je w boddhisatwów?


Nie wiem ile dzieci umarło z głodu, żeby upaść świnie czy krowę na stek, może tyle co jęczmienia ubyło - by wydestylować z niego flaszkę whisky...


Eckhart Tolle zauważył fenomen fali przebudzeń pośród młodych hippisów - których absurdalność wojny wietnamskiej wyrzuciła powyżej poziomu ego. Może więc warto te absurdy dostrzegać...


Bo również rezygnacja ze zbrojeń zlikwidowałaby głód (nie tylko wegetarianizm i trzeźwość). Gdyby nie ludzka pazerność i krótkowzroczność - wody byłyby czystsze, złoża mądrzej eksploatowane, a Planeta... jak w "Avatarze".

Gdyby jeszcze Bóg była kobietą, dostrajalibyśmy się do Natury zamiast czynić ją sobie poddaną. Paskudni, źli mężczyźni, przestańcie zabijać synów, których w bólach rodzimy, przejdźcie-że na feminizm póki czas! :-) :-) :-)

Gdyby jeszcze pieniędzy i chorób nie było, głupoty, Marsa, Księżyca i ich wpływu, gdyby warunki przetrwania nie były surowe i gadzia część mózgu - nieewoluująca, gdybyśmy z takiej twardej materii zrobieni nie byli... moooże wtedy łagodni bylibyśmy jak baranki, które trawę tylko zabijają żeby żyć i żreć :-)


Jak klimat, słońce czy planety kształtują nasze środowisko? Jak one kształtują lwa, który zdobywa partnerkę, zabija jej wszystkie dzieci, czym wywołuje ruje i pomnaża swoje geny? Jak kształtują mnie/nas?

Innych mieliśmy bogów jako farmerzy, myśliwi czy pasterze, inne mity, zabijaliśmy inaczej, za co innego i z innym uczuciem... A lwy? Podobno w odróżnieniu od nas - nie myślą.

W taki świat zostaliśmy rzuceni, taki zastaliśmy. Takich wehikułów biologicznych używamy by być Świadkami i uczestnikami Życia.


I co teraz? Ostrzyć święty gniew, który zrodzi Zielonych, zdetronizuje Rockefellerów, ochroni ozon i nakarmi Afrykę estrogenem, żeby Planeta otrząsnęła się z ludzkości nieco później? Znienawidzić kontrolę, potępić pacyfizm i chwycić za oręż przeciw biernej akceptacji zła?

A może najpierw uruchomić serce? Poczuć się komórką tej pięknej, cierpiącej Istoty - Ziemi, zobaczyć jej lśniące wody obmywające złote plaże, ośnieżone szczyty, dżungle i miasta. Zdumieć się różnorodnością piękna i zatrwożyć rozmiarem zniszczeń. Poczuć się zdrową cząstką tego niezwykłego ciała i zapłakać nad rakiem, który je trawi. I pomyśleć o skuteczności chemioterapii w porównaniu ze współczującą miłością i światłem głębszej prawdy, która wyzwala...


Deepak Chopra zbadał, że pełen troski auto-masaż skóry wyzwala neuropeptydy które zajmują miejsce w komórkach zatykając dostęp toksynom, wirusom, a nawet powstrzymując raczysko. HIV nie ma gdzie się wkleić, bo trzeba mu stresu i strachu, podczas kiedy miłość i troska na poziomie fizycznym i emocjonalnym - mobilizuje dodatkowe siły uzdrawiające i bywa, że czyni cuda. Jaki inny cud uleczy chorą komórkę przywracając jej miejsce, rolę i misje? Co innego przywróci świadomość, poczucie sensu i sprowadzi wdzięczność zamiast przekleństwa?

Może warto zapłakać głęboko nad losem cierpiącej Planety i z tej współczującej miłości wyprowadzić działanie? Ci sami Zieloni i detronizatorzy Rockefellerów krzewiący światło świadomości zamiast ognia wystrzałów, poruszający inne komórki do auto-masażu i zrozumienia wyższego porządku....

Ale jak? Warto zacząć od siebie, uzdrowić tę jedną komórkę i zaświecić przykładem. Śp. Allen Carr pomoże w rezygnacji z intoksykowania Planety własnego ciała, jej powietrza i rzek - co zwróci Intuicję i kontrolę, pomoże usłyszeć Serce. Sama tylko wolność od wyniszczających chemicznych uzależnień na początek - wyłamie najtęższe konstrukcje złotej klatki izolującej nas od głębszej więzi ze wszystkim I wszystkimi dookoła.

Amen :-)


Kasia Klonowska


Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)