zdjęcie Autora

21 czerwca 2015

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Załamana fala? - opinie naukowców sobie przeczą i tak właśnie tworzy się wiedza naukowa


« Uderz mnie – walka z Cieniem Odpieklanie umysłu »

Dr Richard Bartlett uważa, iż "fale możliwości są transcendentnymi potencjałami, które przejawiają się dzięki wolności wyboru. Decydujesz o sposobie przejawiania się świata poprzez swój sposób obserwacji. Twoja obserwacja lub pomiar tworzą załamanie się funkcji falowej" (R. Bartlett, Fizyka cudów, s. 96)

Teoria fali pilotującej:
1. Posiada realizm, czyli nie zależy od obserwatora.
2. Jest deterministyczna
.

Nie wiem, kto ma rację, albo czy ktokolwiek ma rację w tym sporze, ale istnieje też teoria Fali Pilotującej. Fala ta "biegnie" przed cząsteczką, a więc fala nigdy nie zmienia się w cząsteczkę pod wpływem świadomości obserwatora. Świat kwantowy moży być bardziej splątany niż nam się wydaje, a może nawet wszechświat nie jest zbudowany z kwantów, fal i cząsteczek?

Czym jest? Snem Wielkiego Manitu? Z czego więc zbudowany jest ten sen?
Buddha próbował odpowiedzieć na to pytanie. Według Buddhy wszechświat jest zbudowany z niestabilnych cząsteczek, które on nazwał Kalapas. Cząsteczki te pojawiają się i znikają, zupelnie jak cząsteczki w Babble Chamber.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_chamber

Wydaje się więcej niż prawdopodobne, że świat mentalny tworzy świat materialny, jednak dokładny sposób i metoda tego tworzenia pozostaje sporna. Może wyjaśnienie tego procesu nie jest tak ważne, jak świadome uczestniczenie w nim?

http://www.buddhanet.net/bvk_study/bvk21d.htm

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)

Korekta przez: ()« Uderz mnie – walka z Cieniem Odpieklanie umysłu »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)