zdjęcie Autora

15 grudnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Zaufaj Intuicji II


« Czerwony Kapturek - nowa bajka Zaufaj Intuicji »

Penny, dziewczyna Davida była w zaawansowanej ciąży. Zauważyłem ich już wcześniej w autobusie. Zwłaszcza Davida, który z grupą innych młodych ludzi robił dużo hałasu w tyle autobusu.  Medytowałem i przeszkadzało mi to. Rozważałem czy nie wstać i zwrócić im uwagę. Po zastanowieniu uspokoiłem ich mentalnie, po kilku minutach hałas ucichł, wszyscy zasnęli.

Jak się później okazało był to dobry sposób. Rozmawiając z Davidem dowiedziałem się, że specjalizował się on w wolnej amerykance. Walkach w klatce, podczas których wszystkie chwyty i uderzenia są dozwolone. Tak zarabiał na życie, ale jak stwierdził: to sport który wykończył moje kolana.

Dave i Penny zmierzali do Eureka w Montanie, gdzie mieszkali rodzice Penny. Eureka znajduje się na samym obrzeżu Flat Head Valley. Zaczynali „nowe życie”, Dave miał już zaklepaną pracę w lokalnym barze i zamierzał skończyć szkolę.

 Jak zapewne wszyscy pamiętają ciężarna żona Jasia Wątróbki pochodziła z plemienia Flat Head, które zamieszkiwało dolinę.

Więc wysiedliśmy, we czwórkę, na przystanku w Cour de’Allane, kiedy okazało się że wszyscy jechaliśmy w przeciwnym kierunku do zamierzonego. Co więcej, okazało się że następny autobus w naszym kierunku pojawi się za około..24 godziny.

Natychmiast wpadłem na jedyny rozsądny pomysł wypożyczenia samochodu i zaproponowałem Davidowi że ich podwiozę, nadrabiając jakieś 80 kilometrów, górskimi, krętymi drogami.

Podczas rozmowy w samochodzie okazało się że Dave wierzy głównie w Penny ale też ufa Jezusowi który go właśnie odnalazł. Zatrzymaliśmy się na posiłek. Jakoś tak wyszło, że kupiłem dla mojego syna i Penny oddzielne porcje, natomiast ja z Davem jedliśmy z jednego talerza jakiś „super-sized” posiłek. Później zastanawiając się nad tym, wydało mi się to dość dziwne, ale może właśnie o to chodziło? Żebyśmy zjedli dzieląc jedną porcję.

Dotarliśmy do Eureka i pożegnałem się czule z Davem. Uścisnęliśmy się na niedźwiedzia.

Następnego dnia przebudziłem się z myślą, że Dave to obecna osobowość Jasia Wątróbki. A ja, jaką rolę grałem w tamtych ustawieniach, zapytałem siebie. No cóż, na myśl przyszedł mi jedyny ocalały z pogromu zafundowanego przez Wątróbkę Czarnym Stopom, jedyny młody wojownik.

Czyli podobnie jak to się dzieje w Ustawieniach Hellingerowskich, nastąpiło tu dobre wyrównanie. Inną opcją byłoby ślepe wyrównanie, ale wtedy to już nie byłoby tak miło!

Ty też możesz użyć intuicji wstecznej aby zrozumieć wiele niezrozumiałych, dziwnych wydarzeń z twojego życia. Powodzenia!
 

Koniec

 

 

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Czerwony Kapturek - nowa bajka Zaufaj Intuicji »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)