zdjęcie Autora

23 kwietnia 2012

Karol Żelazny

z cyklu: Złoty Środek (odcinków: 79)

Zbieraj swoje skarby (punkty) w niebie


« Dobre vs Ślepe wyrównanie - cd Europejska Gospodarka (PKB) Nie Rośnie - co za horror! »

gdzie je mole nie zjedzą i rdza nie naruszy, cos takiego rekomenduje leader Chrześcijaństwa w tzw. Dobrej Księdze. Co to są te skarby, gdzie jest niebo i jak to się ma do dobrego wyrównania?

Przychodzi mi na myśl pewne zdarzenie. Otóż miałem kiedyś na kursie UltraMind, w Toronto,  pewnego uczestnika, ciekawy typ pod wieloma względami, Ukrainiec z pochodzenia, profesor matematyki, duże predyspozycje do nadużywania alkoholu. Po kursie Jurij telefonował do mnie kilkakrotnie, będąc pod wpływem, bełkocząc coś niezrozumiale. Coś mnie tknęło, wszedłem głębiej, czyli na poziom gdzie mój mózg pracował na częstotliwości 8 impulsów na sekundę, na poziom z którego są wyświetlane wszelkie filmy-wspomnienia poprzednich osobowości naszego ducha. Video które zobaczyłem, w stereo, 3D i kolorze, po zadaniu sobie pytania: Co mnie łączy z Jurijem, wyglądało następująco: Dwóch rycerzy złączonych w śmiertelnej walce na miecze. Okładali się nieźle dłuższą chwilę, w końcu jeden z nich padł przebity mieczem na wylot. Odczułem, że Jurij, albo powiedzmy jego reprezentant, padł. Instynktownie i bez zastanowienia wyświetliłem scenę jeszcze raz i zmieniłem zakończenie, rycerze rozeszli się żywi.

Jurij przestał do mnie dzwonić. Około 3 miesiące później odezwał się znowu, tym razem trzeźwy, ale też bełkoczący niezrozumiale. Odczułem, że chce mi coś powiedzieć, ale nie wie jak. Kończąc rozmowę Jurij przestał bełkotać i rzekł: Muszę ci coś powiedzieć, uratowałeś mi życie.

Jurij opowiedział mi jak siedział kiedyś sobie spokojnie w swoim mieszkaniu, mogło to być w czasie kiedy zmieniłem scenę, i nagle poczuł że ciało jego zupełnie drętwieje i że on sam odchodzi w niebyt. Nie był w stanie się poruszyć nawet aby sięgnąć po telefon i zadzwonić po pogotowie, ale trzymał w ręku pilota od wieży stereo, nacisnął play i CD z moim nagraniem do książki Walk on Water, które rozdawałem ludziom w ramach Beta testu, prosząc o informację zwrotną, włączyło się. Otóż Jurij stwierdził, że słuchając tego nagrania poczuł jak odrętwienie odpłynęło a on sam powrócił do świata żywych. Jurij powiedział mi, że zaczyna nowe życie, przeprowadza się do Włoch i pożegnaliśmy się czule.

Co tu się stało, naukowej pewności nie mam, ale sądzę, że ja otrzymałem dobre wyrównanie a problem, który Jurij miał z sercem mógł zostać naprawiony. I tu właśnie wchodzą do gry te skarby albo punkty zbierane w „niebie”. Otóż jest to towar podobny do żetonów w kasynie. Grasz w różne gry, wygrywasz żetony a potem idziesz do kasy wymienić je na pieniądze. Gorzej jak przegrasz nawet te żetony, z którymi zaczynałeś grę! Punkty w niebie wymieniasz np. na dobre wyrównania, harmonię w rodzinie albo dobrze prosperujący biznes.

Niebo to wiedzące pole, które trzyma rejestr wszystkich naszych „rachunków”. Punkty zarabiamy transmutując ołów w złoto, czyli nasz Ego-skierowany umysł, w umysł kierowany przez Prawdziwe Ja. Graj w grę życia tak, aby wygrać jak najwięcej żetonów w „niebie”. Powodzenia!

www.silvaultramind.pl

Złoty Środek: wstęp na końcu

Pewien człowiek był ścigany przez tygrysa, kiedy znalazł się na skraju stromej skarpy. Czepiając się krzaków i korzeni zaczął spuszczać się w dół. "Jestem uratowany" pomyślał, kiedy ku swojemu przerażeniu zobaczył drugiego tygrysa czekającego go na dole.

Nagle zauważył dziką truskawkę, rosnącą na prawie pionowej powierzchni skarpy. Zerwał ją i włożył do ust. Była tak smaczna, że przez chwilę zapomniał o tygrysach, rozkoszując się słodyczą truskawki rozpływającej się w jego ustach.

Ten blog jest właśnie o tej truskawce :)


« Dobre vs Ślepe wyrównanie - cd Europejska Gospodarka (PKB) Nie Rośnie - co za horror! »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)