zdjęcie Autora

23 kwietnia 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Na zdrowie Tarako!

Kategoria: Techniki rozwoju

« Grochem o ścianę - przegrywanie ze zdartą płytą Ponerologia - krytycznie »
Niech ja sobie przypomnę ten pierwszy artykuł. Wędrówkę Szamańską, nieobecną  w nowej tarace. Pisane o ile pamiętam na przełomie 2001/2002. Dosłownie, bo słowa spłyneły "same" podczas powrotu z nocy sylwestrowej, i łaziły i łaziły, aż je zapisałem. I coś trzeba było zrobić...
Pamiętam swoje przejęcie tym, że Wojtek zgodził się (chyba chętnie:)) to opublikować. Podobnie po głowie łazi "skrytość" jaka wtedy towarzyszyła a pseudonim, który wtedy się pojawił "Śpiący Niedźwiedź" towarzyszy mi mniej lub bardziej intensywnie przez ostatnie lata.
To było jedno odkrycie za drugim...zabawnie się teraz na to patrzy przez pryzmat lat.  Na owo zachłyśnięcie się tym, że mam coś do powiedzenia, napisania. I z tą zabawnością mogę powiedzieć całkiem na poważnie, że taraka i Wojtkowe pisanie były jednymi z istotnych czynników, które nauczyły mnie myśleć, łączyć, podważać czy zauważać oddziaływanie różnych idei na ludzkie życie. I przełożyły jakoś wewnętrzne poczucie ważności i naburmuszenie  światem w przejęcie się tym, co dzieje się dookoła.
Na zdrowie Tarako!
Dzięki Wojtku, za ten ogrom pracy!
Niech ta gwiazdka pomyślności ciągle świeci.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Grochem o ścianę - przegrywanie ze zdartą płytą Ponerologia - krytycznie »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)