zdjęcie Autora

21 grudnia 2019

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Koniunkcja Saturna i Plutona 2020 (odcinków: 47)

Zimowe Przesilenie 2019

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astro-historiacykle planet

« Pełnia 10 stycznia 2020. Ścisłość koniunkcji Saturna i Plutona Przewartościowanie »

Piszę wieczorem 21 grudnia 2019. Tej nocy, 22 grudnia 2019 o godz. 5:21 środkowoeuropejskiego czasu będzie zimowe przesilenie, solstycjum. Słońce na ekliptyce minie kardynalny Punkt Koziorożca, czyli widziane z Ziemi, będzie najbardziej odchylone w stronę ziemskiego bieguna południowego. U nas, na półkuli północnej, będzie najniżej pod równikiem nieba. Dzień będzie najkrótszy, noc najdłuższa w roku. Zacznie się astronomiczna zima. Na tle zodiaku Słonce wejdzie do znaku Koziorożca.

Tak wygląda układ planet w tym momencie:

22.12.2019

Najważniejszy szczegół tego stanu nieba, to koniunkcja Saturna i Plutona. Tym planetom brakuje ledwie 2 stopni, aby się zejść, tzn. wskazywać ten sam kierunek na ekliptyce. Jednak Saturn przesuwa się dość szybko naprzód (jak na niego) i wkrótce ta koniunkcja będzie ścisła; nastąpi to 12 stycznia. W tym samym dniu ponadto Słońce i Merkury dogonią Saturna i Plutona, i ta koniunkcja będzie poczwórna. Saturn i Pluton spotykają się (tworzą koniunkcje) średnio co ok. 33 lata, więc trzy obroty ich cyklu, od koniunkcji do następnej koniunkcji, zajmują z grubsza jedno stulecie. W XX wieku koniunkcje były w latach 1914/15, 1947 i 1982/3. (Lata są podwojone, ponieważ zdarza się, że z krążącej wokół Słońca Ziemi jedną koniunkcję widać nie jeden tylko trzy razy.) Data 1914 nie jest przypadkowa: wielokrotnie pisałem, że koniunkcje (oraz opozycje i kwadratury) sprzyjają wszczynaniu wojen i para-wojen. Przykładem para-wojny była katastrofa smoleńska podczas zbieżnej kwadratury Saturna do Plutona.

Podczas koniunkcji Saturna i Plutona Mordor podnosi głowę i orki mnożą się i wyją. W 1947 roku, kiedy (optymistom) wydawało się, że po horrorze dopiero co zakończonej Drugiej Wojny wreszcie ugruntuje się stan pokoju i dobrej woli, tak jednak się nie stało, a Mordor poniósł głowę, zamykając do więzień i mordując tych, których później nazwano Żołnierzami Wyklętymi. Zwycięscy i zawzięci komuniści na nowo uruchomili zony w Auschwitz i Stutthofie. Ruszono z etniczną czystką na Łemków. Długo by wyliczać. W 1981, na rok przed ścisłą koniunkcją (do ścisłości brakowało 6 stopni), rządzący w Polsce Mordor ponowił swoją metodę zaprowadzając stan wojenny. Teraz ten sam cykl, już wtedy bliski farsy, odtwarzany jest przez obecnie rządząca mutację Mordoru w postaci „ustawy kagańcowej” (ograniczającej niezależność sędziów) i drugiej ustawy, która ponad prawem stawia myśliwych. W myśl tej ustawy podpatrywanie, co oni robią, a nawet wchodzenie do lasów, ma być karane więzieniem. Orki górą. Zobaczymy jak długo jeszcze ich przewagi. Jak dotąd mordory upadały w smrodzie. Ale być może nie będzie można dalej tak się pocieszać. Przegrzanie (klimatu) Ziemi orkom i ich mordorom sprzyja. Szkoda tylko tych pomordowanych dzikich (i wolnych) świń, wyciętych lasów, zdartych stoków gór, wyschniętych jezior, rzek zamienionych w kanały. Szkoda Polski. Na naszych oczach upadł, rozwiał się pewien narodowy mit: że co złe, to Obca Ręka. Teraz nie obca, własna, jak najbardziej swojska.

W horoskopie na Zimowe Solstycjum faktycznie zaczynające rok 2020 (święta za kilka i kilkanaście dni są sztuczne, umowne i żadna astronomiczna realność im nie odpowiada) Słońce zajmuje pozycje stałą, z definicji: Zero Koziorożca. Więc nie przedstawia żadnej szczególności i wróżyć z niego nie można. Ale pozycje innych planet, choć niby przypadkowe, mogą na coś wskazywać. Pozycja Merkurego, Strzelec 19°08', bliska punktu harmonicznego siedmiokrotnego podwójnie ognistego 17°09' Strzelca, wskazuje na pośpiech, na szybkie tempo zmian i ruchów na światowej scenie. Coś się ruszy, w miejsce zastoju jaki trwał przez mijający 2019 rok; wydarzenia przyspieszą. Ciekawa jest pozycja Księżyca: 9°00' Skorpiona, więc blisko, prawie „w”, punktu Skorpion 8°34', siedmiokrotnego ziemnego, który oznacza wydobycie lub wydostanie się na jaw tego co dotąd ukryte lub ukrywane. Także tych rzeczy, które są niechciane, niewygodne i komuś mogą zaszkodzić. Punkt ten ma też sens Obnażania, zarówno w sensie nagiej prawdy, jak i ściągania przyodziewku. Goły, to nie tylko podniecający seksualnie. Goły to też ktoś, kto poniósł stratę i zbiedniał. Gdy ten punkt Skorpiona zestawić się z gorączkowo-szaleńczą frenetyczną aktywnością Saturna, Plutona, Jowisza, wreszcie Marsa, w znaku Koziorożca, mówiącym o pracy, materii i gospodarce, przez styczeń do maja 2020, nasuwa się słowo: kryzys. Gorączkowy zryw, rush, run i boom w gospodarce, po którym kolaps i plajta. Jak w 1929. – A może jednak nie? Wszystko się ułoży? Postęp będzie kontynuowany... Coraz lepiej będzie... Tylko co z barierą energetyczną, barierą odpadowego CO2 z paliw węglowych i metanu z topniejących zmarzlin?

Od koniunkcji Saturna i Plutona zaczyna się nowy obrót cyklu tych planet, który trwać będzie do 2053 roku. Typowo, te saturnowo-plutonowe trzydziestokilkulecia są niepodobne do siebie, następne niepodobne do poprzedniego. Jakie będzie to? (Trzydziestokilkulecie?) Spróbujmy zgadywać. Zaczątków nowego cajtgajstu widać już wiele.

Optymistycznym szczegółem w kosmogramie solstycjum jest zbliżająca się, zacieśniająca się koniunkcja Słońca z Jowiszem. Jej ścisłość wypada w sobotę 28 grudnia i ten dzień szczególnie sprzyja składaniu sobie noworocznych życzeń.

Ja przede wszystkim Wszystkim życzę Koziorożcowych cnót: wytrwałości, konsekwencji, uporu i trwania przy swoich wartościach.

Koniunkcja Saturna i Plutona 2020: wstęp na końcu

Ścisła koniunkcja Saturna i Plutona była 12 stycznia 2020. Ten układ planet dominuje jednak nad szerszym okresem: nad czteroleciem 2018-2022 i zaczyna nową saturnowo-plutonową epokę, która trwać będzie do 2053 r.


« Pełnia 10 stycznia 2020. Ścisłość koniunkcji Saturna i Plutona Przewartościowanie »

komentarze

[foto]

1. Podobnie... • autor: Wojciech Jóźwiak2019-12-21 18:53:49

Podobnie napisał dzisiaj/teraz Witold Wysmułek na FB, zobacz.
[foto]

2. Zdecydowanie idzie kryzys.... • autor: Mirosław Czylek2019-12-21 20:46:42

Zdecydowanie idzie kryzys. Tylko wciąż zastanawiam się, w jaki sposób on się objawi:
1. poprzez odsłonięcie brudnego ubrania i ujrzenia gołej prawdy
2. poprzez restrykcję i siłę, która uruchomi "bunt"
3. poprzez próby działań reformopodobnych (jak produkty czekoladopodobne), które będą dowodem w sprawie i inni spojrzą na to i odkryją - halo, coś jest źle

Co najciekawsze, nie chodzi o perspektywę Polski. To samo bym napisał, gdyby teraz żył w Niemczech, w USA czy Portugalii.
[foto]

3. Ten manifest WW... • autor: Mirosław Czylek2019-12-21 21:04:47

Ten manifest WW brzmi jak bluzg na Jaruzelskiego, emocjonalny, ale ujmujący. Tak, też go udostępnię na swoim FB.
[foto]

4. Piszesz Wojtku o... • autor: Tomasz Ehecatl23 Sagara2019-12-21 22:16:01

Piszesz Wojtku o tym  co nieuchronnie nadchodzi. Nie mogę polemizować na gruncie astrologii - nie mam ani wiedzy ani tym bardziej kompetencji. Ale na innych płaszczyznach "opisu"  widać od dłuższego  czasu postęp działania sił - dokręcania, zacieśniania czy ograniczania. (przeregulowania -choćby w gospodarce)W każdej dyskusji  ostatnich tygodni nasze rozmowy ( z moimi znajomymi) potwierdzają ten kierunek.
Pytanie kiedy nastąpi przesilenie i obecne siły dosięgną swojego maksimum. Ten moment jest według mnie najważniejszy do uchwycenia ( optymistyczny poniekąd).
Póki co dokręcanie trwa i zdaje się jeszcze potrwa długo (przynajmniej wiele miesięcy, oby nie lat)
Patrząc z jeszcze innej perspektywy kryzys ( w tym kryzys tej ograniczającej siły) byłby  dobry im szybszy i dramatyczniejszy. Dlaczego? Widzę wtedy możliwość dobudowy , dynamicznej odbudowy na zdrowszym fundamencie z optymizmem wokół, najgorsze co może się przytrafić to powolne opadanie "ciśnienia" ja to nazywam trendem bocznym - to takie długie trwanie w maraźmie bez wybicia w żadnym kierunku.
To stagnacja sił, bardzo trudny  absolutnie nie optymistyczny stan.
Tak więc większe przesilenie może i "straszne" w momencie zenitu ale po nocy zawsze  wstaje nowy dzień.
I choć trochę optymizmu tu wleję :)

[foto]

5. Re: • autor: Jarosław Koziński2019-12-22 01:07:35

A mnie przede wszystkim chodzi po głowie jedno: Życzenia dla Koziorożcowatych. Sam mam IC w Koziorożcu. Pozdrawiam Pana Wojciecha i Mirosława :)
[foto]

6. Ehecatlowi-23, odpo. • autor: Wojciech Jóźwiak2019-12-22 13:26:30

Kryzysy, tzn. kiedy źle się dzieje, a potem świat lub jego kawałek układa się po nowemu, dzieją się nie tylko przy przesileniach cyklu Saturn-Pluton (przy koniunkcjach tych planet), ale ogólnie przy kumulacjach, kiedy synchronizują się cykle kilku planet. Wkrótce taka kumulacja będzie: w okresie styczeń-kwiecień 2020, kiedy zsynchronizują cykle: Pluton, Saturn, Jowisz i Mars; przejawem tego będą kolejne koniunkcje tych planet w Koziorożcu. Osobno, już w grudniu 2020, w koniunkcji spotkają się Jowisz i Saturn, już nie w Koziorożcu, tylko w pierwszym stopniu Wodnika. Zapewne przejawi to się jako wielkie przyśpieszenie procesów w czasie od stycznia do kwietnia-maja, a potem jako "pranie brudów" i kończenie porządków w grudniu 2020.
Można wypisać listę niezałatwionych i nabrzmiałych (jak wrzody) problemów świata lub jego kawałków, a w drugiej rubryce zgadywać, jak się te problemy mogą rozwiązać -- wrzody pęknąć. Myślę, że wiele z takich odgadnięć będzie prawdziwych i wydarzy się w czasie od stycznia do kwietnia 2020.

7. Mordor coraz wyżej podnosi łeb • autor: Monikakucharska19702019-12-23 11:03:45

Właśnie kilka dni temu, 20.12.przepchnięto w pośpiechu, kolanem Mega Ustawę o 100-krotnym podniesieniu norm promieniowania elektromagnetycznego i wprowadzeniu ludobójczej sieci 5G.Bez konsultacji społecznych, odrzucając wszelkie dowody naukowe na temat jej szkodliwości. Więc o czym tu mowa. Robią z nami co chcą. A ta Ręka p. Wojtku na pewno nie jest nasza. Nigdy nie była. Polecam na YouTube wywiad sir Juliana Rose (MyWolniLudzie.org.)z Barrie Trowerem na temat 5G. A może by Pan, p. Wojtku spróbował zrobić jakąś prognozę na ten temat? 
[foto]

8. Nasza Ręka, nasza, polska! • autor: Wojciech Jóźwiak2019-12-23 13:38:10

Jak wyżej.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)