zdjęcie Autora

11 października 2012

Piotr Jaczewski

z cyklu: Okiem Hipnotyzera (odcinków: 299)

Zły demiurg czasu

Kategoria: Techniki rozwoju

« Zadanie na czas: przyjemność Maha Kala - wielki czarny czas »
Ciąg dalszy rozważań o czasie liniowym. Wspominałem już na samym początku, że w iluzję liniowego czasu wpisana jest groźba: O to mamy ograniczoną liczbę oddechów, oddychamy, co nasze, a następnie papa!

Kolisty czas, to czasp kalp, koła czasu, Kalaczakry.
W takim systemie po dniu następuje noc, po nocy dzień, po czasie dobrym, czas kiepski, po czasie złym, lepszy..trwa wędrówka poprzez stany, czas i przestrzeń w poszukiwaniu wiecznie niedostępnej pełni(utraconego czy poszukiwanego czasu zupy).
I o to to koło tniemy przechodząc do czasu liniowego: Czasu rzeka staje się chmurą - ustanawiając zewnątrzsterowną(zegarek, kalendarz) logikę krojenia czasu w przestrzeń.

To czyni z życia jednostki oczekiwanie na śmierć, a życie społeczne oczekiwaniem na apokalipsę. Taki kalendarz rok 1, 2, 3 .... to odmiana odliczania 9999, 9998, 9997... tylko w liczeniu 1, 2, 3 apokalipsa może wydarzyć się już za moment.
W tym kalendarzu: Już za moment nastąpi zbawienie, wniebowzięcie, święta wojna, czy inne zstąpienie do krainy zmarłych. To nie my liczymy, to odlicza wielki, zły demiurg - czas ustanawiając w ten sposób swoje boskie prawa: zadania do wykonania, aby zapomnieć o stresie(bólu, cierpieniu) czasu liniowego.
Jedynym sposobem na nadanie sensu nonsensowi jest zestawienie go z jeszcze większym nonsensem, małego bólu z wielkim bólem.

Religiom apokaliptycznym, dezintegrującym czy liczącym na dezorganizację wszechświata zawdzięczamy trwalsze Ja i jego produktywność...

Kosmiczny żart czasu - trickstera :-)

C.D.N.

Okiem Hipnotyzera: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
W wypowiedziach różnych mistrzów, autorytetów kryją się zabiegi perswazyjne przemycające idee w sposób zmieniający percepcję i zachowanie.
Nie mam nic przeciwko tym ideom, wiele z nich jest pożyteczne, pomocne. Jestem tylko za świadomością tego, co nas do nich przekonuje, za myśleniem i świadomym decydowaniem się na podążanie za nimi i odkrywanie, co z tego możemy wynieść dla siebie.
Wiele z idei ma hipnotyczny wpływ. Tworzy struktury przy niewiedzy i braku uważności omijające czynnik krytyczny, świadomy i zmieniający percepcję tak, że powstają samospełniające się przepowiednie, doświadczenia je potwierdzające oraz zachowania, które dla naszych własnych celów życiowych są nonsensowne i bezużyteczne.
Inaczej: Otwórz Oczy! Myśl Racjonalnie! Odczuwaj w pełni to co się dzieje! Działaj świadomie planując swoje przeżycia!
Oczywiście, w moich wypowiedziach też się będą kryły zniekształcenia. Taka jest natura komunikacji. Najbardziej interesuje mnie jak komunikacja określa relację i obecne w niej sugestie co do zachowań i percepcji. Prawdziwość komunikatów, co do informacji o świecie czy o subiektywnych interpretacjach tego świata raczej pomijam.
Skupiam się na elementach hipnozy konwersacyjnej.


« Zadanie na czas: przyjemność Maha Kala - wielki czarny czas »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)