Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

10 kwietnia 2003

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Znaki zodiaku i ich władcy

Znaki zodiaku i ich władcy (13) - Słońce
Przewodnik po symbolice znaków i planet

Kategoria: Astrologia


Akademia Astrologii
www.astroakademia.pl
Astrologia ♦ dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej!
Wojciech Jóźwiak   Znaki zodiaku i ich władcy   2003
Wstęp IWstęp IIBaranMarsBykWenusBliźniętaMerkuryRakKsiężycO Pierwszym KrabieŚwiat wg RakaLewSłońcePannaWagaSkorpionPlutonTabuStrzelecJowiszKoziorożecSaturnZnaki ziemiWodnikUranRybyNeptun

O Słońcu wiele zostało napisane wcześniej w rozdziale o Księżycu, jako że oba te światła tworzą nierozłączne przeciwieństwa (czyli syzygia) i nie można zrozumieć symbolicznych ekwiwalencji Księżyca bez Słońca i odwrotnie.

Tu wymienię ponadto, że w państwie Słońcu odpowiada cesarz, król lub inny władca-suweren, a we współczesnych demokracjach prezydent. W społeczeństwie ekwiwalentem Słońca są ludzie samodzielni i niezależni, tacy, którym inni podlegają; tacy, którzy mają wpływy i śmiało wygłaszają swoje opinie. W firmie jej lokalnym Słońcem jest jej szef, i to raczej suwerenny właściciel niż wynajęty zarządca. Charakter Słońca mają też słynni aktorzy filmu i teatru i gwiazdy estrady, jak i w ogóle ludzie, którzy urabiają opinię publiczną i w świetle których grzeją się masy.

W organizmie człowieka równoważnikiem Słońca jest serce, a także środkowy punkt ciała, który subiektywnie odczuwamy właśnie w środku klatki piersiowej w okolicy serca. W miejscu tym znajduje się słoneczna czakra zwana anahata.

Metalem Słońca jest żółte, jasne, połyskliwe i niezmienne złoto. Kolorem Słońca jest żółty, złoty, pomarańczowy.

Cechą, która w nowoczesnej psychologii odpowiada Słońcu (tak, jak jego wpływy rozumieją astrologowie) jest przeciwieństwo neurotyzmu, a więc psychiczna stabilność, pewność siebie, poczucie, że się wie, optymizm, dar udzielania tej pewności siebie innym.

Silne Słońce w horoskopie urodzeniowym oznacza też, że dany człowiek więc, dokąd idzie, że odruchowo czuje swoje życiowe powołanie - choćby na tle społecznym było ono bardzo skromne.

Ludzie z silnym Słońcem zostają naturalnymi przywódcami, a od przywódców jowiszowych (gdyż Jowisz działa podobnie) różnią się swoim spokojem, umiarem i brakiem skłonności do przesady i nadmiernych ambicji.

Miejsca nacechowane Słońcem to pałace władców, centralne place w mieście i wszelkie wielkie budowle, w których mieszka chwała danego państwa, miasta czy narodu. W Rzymie jest nim bazylika św. Piotra, w Paryżu Wieża Eiffela, w Moskwie kreml.

Wojciech Jóźwiak


Akademia Astrologii
www.astroakademia.pl
Astrologia ♦ dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej!
Wstęp IWstęp IIBaranMarsBykWenusBliźniętaMerkuryRakKsiężycO Pierwszym KrabieŚwiat wg RakaLewSłońcePannaWagaSkorpionPlutonTabuStrzelecJowiszKoziorożecSaturnZnaki ziemiWodnikUranRybyNeptun


Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)