Przejdź do Taraki mobilnej! - masz wąski ekran.
zdjęcie Autora

10 kwietnia 2003

Wojciech Jóźwiak

e-tom: Znaki zodiaku i ich władcy

Znaki zodiaku i ich władcy (23) - Znaki ziemi, czyli Koziorożec, Byk i Panna
Przewodnik po symbolice znaków i planet

Kategoria: Astrologia


Akademia Astrologii
www.astroakademia.pl
Astrologia ♦ dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej!
Wojciech Jóźwiak   Znaki zodiaku i ich władcy   2003
Wstęp IWstęp IIBaranMarsBykWenusBliźniętaMerkuryRakKsiężycO Pierwszym KrabieŚwiat wg RakaLewSłońcePannaWagaSkorpionPlutonTabuStrzelecJowiszKoziorożecSaturnZnaki ziemiWodnikUranRybyNeptun

Ziemia to symbol tego, co trwałe, stabilne i konkretne. "On mocno trzyma się ziemi" - mówimy o kimś, czyje plany są realne, kto nie pozwala sobie na fantazjowanie. "Zejdź z obłoków na ziemię" - radzimy różnym marzycielom. Znamy też ziemskie rozkosze - w przeciwieństwie do tych duchowych, a ludzi zbyt ograniczonych nazywamy przyziemnymi.

Listę znaków Ziemi zaczniemy od Koziorożca. Każdy znak zodiaku - oprócz tego, że ma swój charakter, swoje cechy psychiczne - ma także swoje główne symboliczne, idealne zajęcie. Takim głównym zajęciem Koziorożca jest praca. To mało powiedziane: praca. Znój. Harówka. Idealny Koziorożec to ktoś, kto staje do roboty z taką samą zawziętością, jak Baran do wyścigów: zakasuje rękawy i sam, tu, na tej ziemi, tymi własnymi rękami wyrywa kamienie, kopie, karczuje, buduje podstawy pod to, co zrobią później inni.

Ale przychodzi pora, aby skorzystać z owoców pracy. I po to Koziorożec zamienia się w Byka. Byki, owszem, są pracowite, konsekwentne, wytrwałe - mają wszystkie zalety żywiołu Ziemi. Ale mniej zależy im na samej pracy, a więcej na jej wynikach. Byk zjawia się na świecie po to, aby używać życia. Aby korzystać z przyjemności, cieszyć się bogactwem, dostatkiem, własnością. Głównym symbolicznym zajęciem Byków jest korzystanie ze zmysłowych przyjemności.

Byk żyje na wysokiej stopie. Przychodzi więc moment, kiedy do jego serca zakrada się niepokój: na jak długo mi tych dóbr wystarczy? I to jest punkt, w którym Byk zamienia się w Pannę. Panna żyje w nieustającej trosce. Czy mi czegoś nie zabraknie? Czy zdążę na czas? Czy wszystko dobrze zaplanowałam? - To są właśnie typowe troski Panny. Żywioł Ziemi w wykonaniu Panny to realizm i trzymanie się konkretów, szczegółów, drobiazgów. To krytykowanie wszystkiego i wzywanie wszystkich, aby trzymali się ziemi. To zamiłowanie do liczenia, planowania, oszczędności i przepisów.

Oczywiście w pewnym momencie może się okazać, że nawet najlepiej ułożone plany, najściślej przeliczone szczegóły, największa oszczędność i najbardziej racjonalny światopogląd jeszcze nie wystarcza do tego, aby mieć prawdziwe osiągnięcia i wyniki. W końcu Panna musi zamienić się z powrotem w Koziorożca, i nie tyle główkować, co wziąć się sama do roboty. I w tym momencie zamyka się to małe zodiakalne kółko złożone z Koziorożca, Byka i Panny.

Odpowiednio do głównych symbolicznych zajęć tych trzech znaków dobrano ich planetarnych opiekunów. Władcą surowego, pracowitego Koziorożca jest planeta dyscypliny i ograniczeń - Saturn. Korzystający z życia i zbytków Byk ma za władczynię planetę miłości, sztuki i piękna - czyli Wenus, zaś mózgowiec-Panna związana jest takimi samymi więzami z patronem bystrości umysłu - Merkurym.

Znakom żywiołu Ziemi nawet ich wady wychodzą na korzyść. Twarde Koziorożce, idąc przez życie z zaciśniętymi zębami, budują i gromadzą fortuny. Byki tworzą sztukę, otaczają się pięknem i wymyślają sposoby przyjemnego wydawania pieniędzy. Panny zaś, zaprawione w sztuce liczenia i wyciągania logicznych wniosków, najczęściej ze wszystkich znaków zodiaku zostają genialnymi zdobywcami nagród Nobla.

Wojciech Jóźwiak


Akademia Astrologii
www.astroakademia.pl
Astrologia ♦ dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej!
Wstęp IWstęp IIBaranMarsBykWenusBliźniętaMerkuryRakKsiężycO Pierwszym KrabieŚwiat wg RakaLewSłońcePannaWagaSkorpionPlutonTabuStrzelecJowiszKoziorożecSaturnZnaki ziemiWodnikUranRybyNeptun


Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)