zdjęcie Autora

28 września 2011

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Auto-promo Taraki (odcinków: 148)

Znikający McEowen

Kategoria: Nowy szamanizm

« Co pisać do Taraki? Emigracja jako inicjacja »

W Tarace jest artykuł Franka Hendersona McEowen’a Wskrzeszenie gaelickiej tradycji Oran Mor – z kwartalnika „Shaman’s Drum”, który kiedyś za zgodą Autora (korespondowałem z nim przez moment) przetłumaczyłem. McEowen zamieścił w 2002 w „Shaman’s Drum” swój drugi tekst, pt. „Reclaiming Our Ancestral Bones: Revitalizing Shamanic Practices in the New Millenium”, który pozostaje dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy, które n.t. „żywego” szamanizmu czytałem.

Przy okazji: Wielokrotnie zachęcałem do przetłumaczenia na polski tego arcy-ważnego tekstu, zarówno w  Tarace ogólnie, jak i niektórych moich przyjaciół osobiście i jak dotąd bez skutku. Ponawiam apel! Tekstem McEowena służę. Jak tytuł przełożyć po polsku, podpowiadam: „Przywrócenie naszych przodczych kości”.

W początku lat 2000-ych McEowen napisał dwie książki. Przez jakiś czas istniała w Sieci jego strona p.t. „Solasdana”. Obecnie jego domena www.solasdana.org wygasła i jest do kupienia. Sam McEowen zniknął z Sieci! Wielokrotnie go szukałem w Googlach i nic. Z tym większym zaciekawieniem znalazłem dziś wywiad z nim: Interview with Frank MacEowen: Moving Beyond Labels, w witrynie Jeffa Lilly’ego Druid Journal. Data: 8 marca 2008. Trzy i pół roku temu. Co się dzieje z McEowenem teraz? Jak, gdzie go znaleźć? Napisałem do Lilly’ego, ciekawe, czy odpowie i czy coś wie.« Co pisać do Taraki? Emigracja jako inicjacja »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)