zdjęcie Autora

01 października 2012

Paweł Biela

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Złoty pierścień

Kategoria: Sny i wizje

« Lew pożerający ekskrementy Podróż w górę rzeki »
Sen przydarzył mi się w sierpniu 2010

Spacerowałem po plaży. Morze było spokojne, niewielkie fale pojawiały się w odległości około 20 metrów od brzegu. Piasek na plaży był bardzo drobny, trzeszczał, gdy stopy zagłębiały się w nim. Była ze mną dziewczyna. W pewnym momencie schyliłem się i zacząłem szukać czegoś w piasku, nie wiedziałem dlaczego, nie wiedziałem też czego szukałem. Z przesypujących się przez palce ziaren kwarcu wyłoniła się nieregularna matowa grudka złota. Razem z dziewczyną, która była tam ze mną, z piachu wydobyliśmy więcej bryłek złota. Postanowiliśmy je sprzedać.

Udałem się do sklepu, w którym handlowano warzywami, jajami, pieczywem, ale też wyrobami ze złota. Za grudki które odnalazłem na plaży otrzymałem 50 zł. Nie sprzedałem wszystkich. W sklepie były kamery, czułem się osaczony i wiedziałem, że jestem obserwowany. Przyglądałem się sprzedawcom w sklepie, z których jednego znałem. Pomimo ryzyka związanego z monitoringiem pomogłem w kradzieży paletki jaj, po czym opuściłem sklep. Miałem przeczucie, że w jajach znajdowały się kosztowności..

Znalazłem się w pracowni złotnika. Grudki złota, których nie sprzedałem dałem mu i poprosiłem, aby odlał z nich pierścień masywny pierścień. Złotnik sporządził woskowy model, zalał go w utwardzonej masie, po czym wytopił wosk i do środka wlał stopione złoto z grudek, które mu dałem. Odlew pierścienia był matowy, podobnie jak grudki. Złotnik pokazał mi jak działa ręczna maszynka do polerowania i obrabiania powierzchni pierścienia. Szybko nauczyłem się obsługiwać to urządzenie i wspaniale wypolerowałem pierścień. Dokładnie pamiętam jak powierzchnia złotego pierścienia stopniowo zamieniała się w idealnie gładką, błyszczącą i pięknie wykończoną. Byłem zachwycony.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Lew pożerający ekskrementy Podróż w górę rzeki »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)