zdjęcie Autora

13 listopada 2014

Kahuna

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2518)

Zrekultywowane bagna i zielone pagórki

Kategoria: Sny i wizje
Tematy/tagi: ryba

« Ucieczka z piwnicy Anioły i Matka Boska »
Szedłem po terenach, gdzie moja nieżyjąca już babcia miała ogródek działkowy. Spędzałem tam dużo czasu za małolata. Wokół były bagna. Grzęzawiska. Były naprawdę bardzo niebezpieczne. Nie wiem skąd się tam wzięły w takiej dziwnej formie. Jakby stare wyrobisko po żwirowni, ale w latach 80. totalnie zarośnięte bardzo starymi drzewami, krzaki i bardzo bujną inną roślinnością. Od jakiegoś czasu miasto zasypuje te tereny czymś. Teraz są tam po prostu polany, łąki. Wracając do snu. Szedłem przez te polany. Były poprzecinane małymi stawami. Przepiękna czysta woda. Ryby. Widziałem jak pływają. W pewnym momencie łąka była zalana wodą. Trzeba było się przeprawić. Wody było po kolana. Nie wiem, dlaczego nie zdjąłem butów. Co we śnie także zauważyłem, klnąc na siebie, za własną głupotę. Przeszedłem na suchą część łąki, a tak na sporej górce (wszystko było trawiaste) była moja córka. Machała do mnie, cieszyła się, że wreszcie przyszedłem. 

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.

Korekta przez: Radek Ziemic (2014-11-14)« Ucieczka z piwnicy Anioły i Matka Boska »

komentarze

[foto]

1. Powiązanie z córką • autor: Kahuna2014-11-13 18:44:39

Dziś rano, gdy odwoziłem córkę do szkoły powiedziała, że śniła o mnie. Była w górach, na jakiejś łące. Opowiadała, że cały teren był bardzo łagodny. Nie strome skały, a po prostu usypane bardzo okrągłe góry pokryte trawą. Nie była mi w stanie powiedzieć gdzie z nią miałem iść. Pamięta tylko, że była ładna pogoda i chodziliśmy po górach. 
:-) ot takie to nasze połączenie jaźni. Nie po raz pierwszy w snach. Nie po raz pierwszy na jawie. 
[foto]

2. off topic • autor: Kahuna2014-11-14 12:27:03

Ale aż usiadłem z wrażenia. Tym razem praca korektora (dziękuję Radku) ograniczyła się TYLKO do wstawienia przecinka oraz usunięciu przecinka. Jestem coraz staranniejszy w pisowni. :D 
[foto]

3. Takie połączenia są... • autor: Michał Mazur2014-11-19 11:49:54

Takie połączenia są jak najbardziej realne... Kiedyś Matka ostrzegła mnie przed pewnym zagrożeniem, opisując mi w rozmowie telefonicznej swój sen - zasadniczo widziała w nim całą sytuację w jakiej brałem udział parę godzin wcześniej, w mieście oddalonym o 80 kilometrów. Pamiętała jedno charakterystyczne zdanie jakie padło podczas tej rozmowy a miał przytępić moją ostrożność. Nadto szczegóły ubioru uczestników spotkania a nawet scenerię. Gdybym nie posłuchał swego instynktu tamtego wieczoru i zignorował jej ostrzeżenie następnego dnia to bym teraz był raczej biedny... w sensie finansowym.Telefonując do mnie następnego dnia rano była bardzo zdenerwowana. O wiele za bardzo jak na zwykły sen
[foto]

4. Połączenia • autor: Kahuna2014-11-19 11:55:43

Zgadzam się z Tobą. To istnieje. Zawsze jednak jest to dla mnie niesamowite, mimo, że to nie pierwszy raz, gdy córka śni o tym samym, lub, co jeszcze bardziej niesamowite, opowiada o swoich myślach na jawie. Kiedyś miałem sen o pająku który zagnieździł się w mojej pięcie. Następnego dnia po południu (już w realnym świecie), córka wróciła z przedszkola z obrazkiem pająka gryzącego mnie w stopę. Nie potrafiła wytłumaczyć skąd ten pomysł. Mówiła, że chciała to narysować w przedszkolu i już. 
[foto]

5. Wiesz, ciekawie to... • autor: Michał Mazur2014-11-19 12:25:16

Wiesz, ciekawie to będzie dopiero jak córa będzie starsza. Nowe środowiska (szkoła średnia, potem pewnie studia), nowe związki emocjonalne, nowi ludzie - jednak nigdy nie ma tak by wszyscy byli uczciwi... zagrożenia dla Niej... Tak się domyślam że będziesz widział więcej... i będziesz ją ostrzegał, a Twój sen też nie zawsze będzie spokojny i odprężający.
 U mnie część rodziny/znajomych opowiadało i wierzyło w różne rzeczy, które w środowisku miejskim generalnie uważano za przesądy. Być może dlatego ż ta część z miastami raczej nie miała nic wspólnego przez długi, długi czas. Cóż, duchowo to ja chyba też jestem ze wsi (takiej częściowo "pogańskiej").

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)