zdjęcie Autora

14 maja 2011

Roman Kam

z cyklu: Sny i wizje (odcinków: 2510)

Zwiastun filmowy

Kategoria: Sny i wizje

« Ochroniarz Instrukcja ratunkowa »
Fragment filmu, który obejrzałem następnego wieczora, mozę nie w dosłownej formie, ale wystarczyło żeby zostać profetą :) Powiedziałem żonie, zobacz - dziewczynka przeżyje a mężczyzna zginie. Czekałem w napięciu, bo wydawało się, że przeżyją oboje, w końcu jednak ogłoszono, że mężczyzna zmarł. Dziwaczne, żeby człowiekowi śniły się filmy przed projekcją.

We śnie dziewczynka była mała, biało ubrana, nonszalancko wskoczyła do wody i na potężnym, betonowym nabrzeżu, przy wysokiej wodzie, trzymała się pala do cumowania, nie będąc w stanie pewnie go objąć. W jej zachowaniu było coś nieodpowiedzialnego. Takie igranie z ogniem, który był tu wodą :) Przeczuwałem bliską tragedię, dziwiłem się, że nikt nie reaguje wskoczyłem do wody za jej plecami i wypchnąłem ją na brzeg.

Za chwilę ktoś wepchnął do wody mężczyznę w ciężkim, zimowym płaszczu, widziałem jak znika w głębinie, było tam z osiem a może 20 metrów, bałem się, myślałem: jak wypłynie to wskoczę po niego, a jak nie wypłynie? Kiedy to jest, ten moment, który pozwala ocenić, że nie wypłynie? Spojrzałem przytomnie na zegarek, chcąc ocenić po realnie upływającym czasie, czy jest jeszcze szansa, że ofiara pokaże się na powierzchni. Czułem lęk przed wskoczeniem do wody i głębokim nurkowaniem w tak niebezpiecznym miejscu. Jednocześnie wiedziałem że czas płynie i przybliża moment, kiedy będę musiał wskoczyć do tej ciemnej, sprawiającej niepokojące wrażenie wody, by ratować człowieka w płaszczu.

Sny i wizje: wstęp na końcu

Każdy, kto ma profil w Tarace, może swoje sny i wizje tu zapisywać.
Każdy, kto jest zalogowany, może sny i wizje komentować.


« Ochroniarz Instrukcja ratunkowa »

Zaloguj się - aby napisać komentarz   Rejestracja - jeśli nie masz konta w Tarace

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)