zdjęcie Autora

24 listopada 2016

Joanna Najdowska

Życie to taniec ze śmiercią
- Zawsze i wszędzie

Kategoria: Zdrowie i medycyna
Tematy/tagi: kambouzdrawianie

Właśnie krąży po mediach informacja, że pewna 30-letnia kobieta zmarła po podaniu kambo. Szkoda życia młodej osoby, ale czasami musi wydarzyć się coś, co potrząśnie żyjącymi, co obudzi śniących inaczej - obudzi na to, że do tego co się w życiu robi trzeba podchodzić z uważnością, odwagą i samo-odpowiedzialnością.

1. Uważność. Kambo to nie szybki drink w kultowej knajpie. Zarówno podający kambo jak i przyjmujący kambo, muszą podchodzić do tego rozumnie i odpowiedzialnie. Kambo jest niebezpieczne np. dla tych, którzy przez 3 dni przed zabiegiem nie zachowają bardzo specyficznej i drakońskiej diety. Nie wolno też przyjmować chemii w żadnej postaci (kosmetyki to też chemia!). Do kambo trzeba się przygotować! Podobnie, jak do każdej operacji czy złożonego zabiegu medycyny konwencjonalnej.

W medycynę "szamańską" zaangażowanych jest wielu ludzi młodych lub nie mających praktyki medycznej. Nie mają dużego doświadczenia w opiece nad dziećmi, chorymi, itp.,  a więc nie mają tego instynktownego niedowierzania pacjentowi, nie mają odruchu brania poprawki na czyjąś szeroko pojmowaną niewiedzę.

2. Odwaga. Przypomniał mi się fragment pewnego skeczu: "Andziu, nie rusz tego kwiatka - róża kole - rzekła matka. Rzeczona Andzia B. matki nie posłuchała, ukłuła się", ale w końcowym efekcie wyszło to Andzi na dobre. Bo człowiek sięga po róże pomimo kolców, człowiek ma potrzebę poznawania i rozwijania się. Człowiek sięga po medycynę niekonwencjonalną, pomimo, że cały system polityczno-medyczny - prawnie i instytucjonalnie usankcjonowany - robi wszystko, by siać w ludziach lęk przed tym, co wymyka się spod panowania konsorcjów i układów. Co ciekawe, człowiek tak bardzo wątpi w swój instynkt i mądrość, jest tak owładnięty myśleniem opartym na lęku, że odsuwa od siebie świadomość, iż jest leczony środkami chemicznymi, które zostały opracowane jako antidotum na środki chemiczne dodawane do żywności. Być może więc, kolejne zdarzenia na polu "ekologia czy chemia" będą rozszerzać horyzonty myślowe człowieka. Nie tylko chodzi o świadomość absurdalnych mechanizmów techno-chemio-cywilizacji (bo z tym jest już nienajgorzej), ale o świadomość tego, jak w tych absurdach funkcjonuje jednostka - konkretny człowiek, który z jednej strony sięga po medycynę naturalną, ale z drugiej strony na co dzień faszeruje się chemią - te dwie rzeczy zazwyczaj ze sobą nie współgrają, a wręcz wzajemnie się znoszą, by nie powiedzieć zwalczają. Za odważną decyzją leczenia naturą musi iść życie naturą.

3. Samoodpowiedzialność. Polowanie na czarownice trwa nieprzerwanie od stuleci, albo i tysiącleci. Zmieniają się czarownice, zmieniają się inkwizytorzy, ale zasada pozostaje ta sama: KTOŚ robi nam źle, albo robi coś, co nam nie pasuje. A my zachowujemy się tak, jakby nas przy tym nie było, albo dopasowujemy świat wokół nas do naszych wyobrażeń. Oczywiście, zdarza się, że ktoś/coś wyrządza nam krzywdę, choć my sami to nie pozwalamy. Jednak przeważnie wchodzimy w doświadczenia zgodnie z własnymi programami mentalnymi i mechanizmami psycho-fizycznymi. W kontekście kambo widać to jasno!

Można się spodziewać, że po tym wypadku rozpęta się nagonka na medycynę niekonwencjonalną. Miejmy jednak nadzieję, że odezwie się dostatecznie dużo głosów pokazujących, że np. przed każdym pobytem w szpitalu pacjenci podpisują oświadczenie, że są świadomi ryzyka medycznego, i że szpital za nic nie odpowiada, i że dzięki tym głosom wszystko pójdzie w kierunku otwarcia się na alternatywne metody leczenia i życie zgodne z naturą.

Nie wiadomo, co się stało w Grodzisku Mazowieckim. Może był to jeden z wielu nieprzewidywalnych zbiegów okoliczności. Czekamy na wyniki. Wszystkim uwikłanym w ten wypadek można tylko współczuć. Mam nadzieję, że - w szerokiej perspektywie - ta historia ukróci kambo-szpan i mnożenie się nieodpowiedzialnych uzdrowicieli (modna obecnie nazwa: curanderos), że - w wymiarze duchowym - ci ludzie dali lekcję światu.

A życie to taniec ze śmiercią - zawsze i wszędzie.komentarze

1. Szaman o sobie • autor: Nierozpoznany#95602016-11-24 13:17:16

Tak pisze o sobie na FB organizator "ceremonii" kambo:
"Czasami ciężko nadążyć za tempem zmian ale gdy się zaufa Opatrzności i prowadzeniu - wszystko samo się układa po przez odpowiednich ludzi, sytuacje i całą resztę uwarunkowań. Rok 2015 był przełomowy w moim życiu z kilku powodów:

- zostałem mężem i za pół roku będę ojcem :D
- przeszedłem transformacje po dzieściu’ ceremoniach szamańskich z Babcią, Dziadkiem oraz Kambo pod okiem świetlistych istot w Ekwadorze i Polsce 
- zacząłem pracować dla ludzi (co jest spełnieniem każdej numerologicznej 11stki) - organizując Ceremonie w największych miastach w Polsce (co bardzo przyśpieszyło poznawanie kolejnych cudnych osób i cały czas owocuje)
- rozszedłem się ze wspólnikiem (dużo cennych lekcji!) i założyłem ponownie nową firmę..
i to wszystko w JEDNYM roku."


I to wszystko w jednym roku... Szybko.


2. życie to taniec ze śmiercią • autor: Nierozpoznany#82112016-11-24 19:53:08

Gratuluję tytułu. Jest o tyle adekwatny co nieadekwatny - a przy tym zabawny jednakowo potraktowany w jeden i drugi sposób.
Pozdrawiam

3. dla pogłębienia wiedzy • autor: Rafał Michałowski2016-11-25 09:27:55

Jest pierwsze wydanie w języku polskim książka na temat, jeśli ktoś ma chęć pogłębić wiedzę na temat sapo http://www.sklepkormoran.pl/index.php?page=products_ext&id_product=8425&id_category
[foto]

4. o kambo • autor: Joanna Najdowska2016-11-26 17:45:27

Ta tragedia i nagonka poruszyła nie tylko mnie. Ukazał się świetny, obszerny artykuł o kambo: http://trenerbiegania.pl/kambo.
[foto]

5. Powtórzę • autor: Przemysław Kapałka2016-11-26 20:36:31

Powtórzę to, co już napisałem w innym miejscu: Wszystko wiąże się z ryzykiem, tym większym, im bardziej radykalną rzecz robimy. A ceremonia, o której mowa, jest zabiegiem bardzo radykalnym i o tym wszyscy powinni wiedzieć. Zwykły zastrzyk może skończyć się zapaścią, a przejście przez ulicę wpadnięciem pod samochód. Gdyby pozbierać śmiertelne przypadki związane ze stosowaniem medycyny konwencjonalnej, uzbierałoby się ich znacznie więcej. Pozostaje mieć nadzieję, że jeden taki przypadek nie spowoduje nagonki, bo i nie powinien.

6. nie ma łatwo • autor: Jerzy Pomianowski2016-11-26 22:33:34

W zasadzie popieram rzeczy niekonwencjonalne i ryzykowne. Jednak spora nieufność jest wskazana. Nagonki zaczynają się wówczas gdy rynek zostaje nasycony i ci którzy mieli zarobić, już zarobili i rozglądają się za czymś następnym. Nagle coś co było legalne staje się nielegalne. Szałwia np, potem dopalacze. Zawsze jest jakaś luka w prawie zamykana w odpowiednim momencie. W Polsce nie ma dziedzin życia pozostawionych ludowi samopas.
[foto]

7. Szpan, nagonka? Gdzie? • autor: Wojciech Jóźwiak2016-11-29 11:02:33

Może nie dość dokładnie śledzę net i media, ale nie widzę ani kambo-szpanu, ani nagonki na tę terapię. Zjawisko kambo jest chyba za bardzo niszowe, żeby obchodziło szerszą publiczność. Nie wiem -- może to i dobrze.
...Szersza publiczność... -- która słyszy/czyta: "żaba... szaman... oczyszczenie... Amazonia..." i już widzę te oczy w słup i totalny brak zajarzenia. Może tak lepiej?
[foto]

8. Żaba i osa • autor: Wojciech Jóźwiak2016-11-29 11:06:35

Jeszcze jedno: skoro zdarza się, że ludzie umierają albo wymagają ojomu po ukąszeniu "głupiej" osy (sam kiedy pracowałem w szkole miałem taki przypadek, uczennicę alergiczkę osa) -- to nie jest dziwne, że może zdarzyć się potencjalnie śmiertelne uczulenie na żabę Phylomedusa, która jest zdaje się dużo toksyczniejsza od osy.
[foto]

9. Szpan i nagonka • autor: Joanna Najdowska2016-11-29 11:28:52

Moda na ayahuaskę plus jest w tej chwili dość duża wśród ludzi w wieku ok. 30 lat. Wiele osób się boi, ale przez to tworzy się grupa tych odważnych, więc ludzie poddają się działaniu "odlotowych" substancji choćby po to, by móc powiedzieć o sobie "byłem, doświadczyłem, jestem cool, jestem swój". Kambo pozostawia ślady na ciele - dowód w sprawie. Spotkałam się już z tym, że ktoś zrobił sobie oparzeliny - blizny takie jak po kambo.

Dla młodego pokolenia jestem pełna szacunku - dla ich odwagi, godności, wolności i in cech, które ludzie z pokolenia obecnych 50+ musieli wypracowywać latami. Ale każde pokolenie ma swój szpan.

A nagonka odbywa się subtelnie. Wystarczy nagłośnić na krótko śmierć po kambo, by w gabinetach lekarskich, i pod tymiż, mówiło się o "tych szarlatanach". Ja osobiście mam nadzieję, że medycyna naturalna za 100 lat (albo i prędzej) będzie na świecie jedyną.

[foto]

10. A jak rękę lub nogę urwie? • autor: Arkadiusz2016-11-29 11:54:49

Może niech medycyna nowoczesna też trochę zostanie? Ale żeby nie było... popieram medycynę naturalną.
[foto]

11. :-) • autor: Joanna Najdowska2016-11-29 12:02:19

A może będzie się jakoś zrastać? Ja tam jestem otwarta na różne dziś niewyobrażalne możliwości.

12. dlaczego zaczynają od względnie dużych dawek? • autor: Jerzy Pomianowski2016-11-29 12:29:35

Chyba powinny być robione wstępne testy z mikroskopijną ilością jadu.
[foto]

13. @Pomianowski - Skąd Pan wie, że • autor: Joanna Najdowska2016-11-29 12:41:54

"zaczynają od względnie dużych dawek"? Kto "oni"?
Proszę nie wypisywać takich niedorzeczności!

14. ostrożnosć nie zawadzi • autor: Jerzy Pomianowski2016-11-29 16:44:39

Przecież z tych relacji uczestników przedstawianych w Tarace wynika że już za pierwszym razem reakcja organizmu była bardzo silna. Skoki ciśnienia, wymioty, itd. Czyli jest to silny lek, i byłoby bezpieczniej na początek przyjąć tylko "ociupinkę" by wykluczyć jakieś nienormalne uczulenie na jad.

[foto]

15. Panie Pomianowski, • autor: Joanna Najdowska2016-11-29 19:11:42

są strony internetowe prowadzone przez osoby podające kambo, i poprzez te strony można przekazać rady, pomysły, zadawać pytania. Na pewno wszystko, co uczyni Pan z dobroci serca i szczerej intencji pomocy, zostanie przez tych ludzi spożytkowane.
[foto]

16. Przesłano mi dzisiaj • autor: Radek Ziemic2016-11-30 13:22:21

[foto]

17. No to jak ma być w końcu? • autor: Roman Kam2016-12-01 23:05:08

... nad tą trumną :| 
[foto]

18. Katedra-i-zaklad-biochemii-lekarskiej • autor: Jarosław Bzoma2016-12-02 00:21:33

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)