zdjęcie Autora

23 kwietnia 1997

od redakcji

Copyright
czyli prawa do rozpowszechniania tekstów publikowanych w 'Tarace'. Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz nas cytować ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Kategoria: Start


Teksty publikowane w witrynie "Taraka" są własnością Autora danego tekstu i Wydawcy, czyli moją. Wszelkie prawa do nich są w całości zastrzeżone. Rozpowszechniane któregokolwiek z tych tekstów lub jego części, zarówno w zapisie elektronicznym jak i na papierze, wymaga mojej zgody.

Wojciech Jóźwiak
1997-2019Dalsze uwagi:

Z zasady nie wyrażam zgody na to, żeby ktoś kopiował teksty z "Taraki" i zamieszczał na swojej stronie. Moje prawo do wyłączności w oczywisty sposób wynika z obowiązującego prawa autorskiego i powyższe stwierdzenie powinno wystarczyć. Jednak ponieważ wielokrotnie spotykałem się z brakiem rozeznania co do tego, że publikacje internetowe są WŁASNOŚCIĄ i jako własność są chronione prawem, więc wyjaśniam:

Moją wolą jako Wydawcy i właściciela jest, aby teksty zamieszczane w "Tarace" były czytane TAKIE JAKIE SĄ - a więc w takim wyglądzie graficznym, w jakim widzisz je na stronach "Taraki", z taką a nie inną czcionką, akapitami, kolorem tła itd.; a także w towarzystwie takiego (a nie innego) menu i stopki, w bliskości takich odnośników (linków) jakie zostały zaprojektowane w "Tarace". Wreszcie życzę sobie, żeby testy publikowane w "Tarace" znajdowały się w otoczeniu całego pozostałego zbioru artykułów, jakie są w "Tarace" - a nie jakiegoś innego. (Weź pod uwagę, że przesłanie pewnego tekstu może być różnie odczytywane w zależności od kontekstu.)

Argumentem za tym, żeby teksty "tarakowe" pozostawały w tym jednym miejscu w internecie - w domenie www.taraka.pl - jest także to, że teksty te wciąż żyją: są poprawiane i niekiedy przeredagowywane przez autorów, udoskonalana jest ich grafika i prezentacja. Tu jest im dobrze - i nie ma powodu, żeby miały więcej opiekunów w internecie.

WJ

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)