zdjęcie Autora

27 lutego 2017

Grzegorz Halkiew

Serial: Hipnoza
Czym jest trans!
Hipnoza w praktyce ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

◀ Gdy patrzę na ciebie, przychodzi mi coś do głowy.. ◀ ► Zakamarki podświadomości ►

Artykuł o rodzajach transów hipnotycznych, oraz sposobach ich wykorzystania.

Zwykle gdy wsiadasz do samochodu i nim jedziesz teoretycznie powinieneś pamiętać pokonane zakręty, widziane znaki drogowe i napotykane zjazdy z autostrady. Ale z jakichś powodów czasami ciężko potem sobie to wszystko przypomnieć. Kiedy tak się dzieje i dlaczego?Podczas jazdy może się zdarzyć, że wpadniesz w trans, czyli stan w którym całkiem czego innego doświadcza twój umysł świadomy i podświadomy. Pozwól, że opiszę stany transu dokładniej. Jednym z nich jest tzw. trans dysocjacyjny, który polega na jednoczesnym występowaniu w umyśle dwóch równoległych ciągów doświadczeń. Dzieje się też tak w opisanym powyżej przykładzie jazdy samochodem. Kierowca nie pamięta widzianych znaków, gdyż podczas jazdy prawdopodobnie dysocjował się , oddzielił uwagą od doświadczenia kierowania pojazdem i do kierowania używał nieświadomej części swojego umysłu. Część świadoma umysły przyjęła w pewnym sensie rolę pasażera i zajęta była snuciem myśli- na przykład przygotowaniem wystąpienia przed widownią, planowaniem rozmowy z klientami, wspomnieniem sprzeczki z żoną lub wspomnieniem zabawy z dziećmi. Albo wieloma innymi czynnościami niezwiązanymi bezpośrednio z jazdą. Gdyby tak nie było i byłbyś osadzony podczas jazdy w tu i teraz, pamiętałbyś dokładnie znaki, drogę, ruch i inne wydarzenia z drogi. Gdy jednak twój umysł skupia się na myślach, dla niego one właśnie stają się ważniejsze, a kierowaniem zajmuje się umysł nieświadomy- ma przecież przeogromne doświadczenie wzrastające z każdym kolejnym tysiącem przebytej drogi.Czy stan transu dysocjacyjnego występuje wyłącznie podczas jazdy samochodem?Zastanów się teraz, czy podczas czytania książki bądź gazety zdarzyło się tobie dojść do pewnego momentu, a następnie cofnąć się do wcześniejszej partii tekstu tak, jakby przeczytane przed chwilą wiadomości umknęły z twojej pamięci? Jeżeli tak, to stało się to właśnie dlatego, że twoja świadomość była skupiona w tym momencie na innym wyobrażeniu, a czytaniem samego tekstu zajmowała się tylko nieświadoma część twojego umysłu.
Czy można to zjawisko do czegoś wykorzystać? Tak, codzienny trans podzielonej świadomości jest idealnym transem do tego, by na przykład uśmierzyć odczuwanie bólu lub osłabić inne niedogodne doznania. Wystarczy tylko i wyłącznie świadomość zająć czymś innym. Wydaje się Tobie to trudne? To tylko dlatego, że wcześniej nie uczyłeś się tego robić.

Oprócz rodzaju transu dysocjacyjnego jest również trans nazywany często stanem flow czyli przepływu- to tras asocjacyjny. Trans stanu flow jest często wykorzystywana to wzbudzenia w sobie poczucia wewnętrznej mocy i dokonywanie niezwykłych czynów.Trans tego rodzaju pojawia się w chwili, gdy jesteś głęboko zaangażowany w jakąś czynność i bycie w niej pochłania całą twoją świadomość. W czasie takich doświadczeń zatracasz się bez reszty w wykonywanej czynności. To, co się dzieje na zewnątrz, traci jakiekolwiek znaczenie. Taki rodzaj transu pozwala wejść w alternatywną rzeczywistość.Wybitny sportowiec koncentruje się jedynie na wykonywanej czynności, nie dopuszczając do siebie zbędnych i odrywających myśli. Jego umysł jest skupiony wyłącznie na czynności, a w przypadku mistrza sportu znikają nawet świadome myśli i zaczyna działać odruchowo, stając się częścią wykonywanej czynności. 

Hipnoza jest zdolnością osiągania stanów transowych adekwatnych do potrzeb i w dodatku na własne życzenie. Dotyczy to zarówno stanów dysocjacyjnych, jak i asocjacyjnych flow. Hipnoza pozwala dokonać głębokich transformacji w pełnym zakresie umysłów, a przede wszystkim w zakresie umysłu nieświadomego.

◀ Gdy patrzę na ciebie, przychodzi mi coś do głowy.. ◀ ► Zakamarki podświadomości ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)