zdjęcie Autora

14 stycznia 2018

Krzysztof Wirpsza

Serial: Idea Pojedyncza
Deskorolką przez tęczę
Dwanaście Idei-Drzwi zawartych w pierwotnej tkance Wszechświata ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

◀ Podsumowanie cyklu o Masie ◀ ► Nie krępuj się, albo seks w wielkim mieście ►

Bazując na enneagramie i jego rozszerzeniu – Drzewie Życia, opiszę w tym cyklu dwanaście Idei-Drzwi, na których kanwie osnuty jest nasz wszechświat. Idee te, czasami w mistycznych naukach, określa się jako Dwanaście Czakr. „Dwanaście Czakr” bywa mylące, ponieważ wprowadził je New Age, który też uczynił z tego, jak z wielu zapożyczonych przez siebie haseł, rodzaj płyciutkiej pop-filozofii w stylu amerykańskim. A jednak sama idea „dwunastu czakr” jest prawdziwa – rzeczywiście ten wszechświat – oraz wpisany weń Człowiek – dają się matematycznie przedstawić za pomocą Dwunastu Idei-Drzwi (ciał energetycznych, warstw aury, stanów istnienia, wymiarów, faz percepcji, i te pe), rozpoznawanych przez nauki mistyczne z wszystkich dosłownie miejsc na ziemi. Na niniejszym blogu będę pokazywał jak je rozpoznawać i jak dzięki nim podróżować / przemieszczać się po różnych fazach … hmmm, jak by to nazwać.... tej kolorowej Rzeczy, którą nazywasz Tym?

Idee-Drzwi o jakich będę mówić to : Masa (1), Życie (2), Energia (3), Emocja (4), Czas (5), Intuicja (6), Przestrzeń (7), Trauma (8), Prawdopodobieństwo (9), Byt/Wola (10), Serce (11) i Punkt Połączenia (12).

Idee-Drzwi są kluczem do zrozumienia struktury Wszechświata – a co za tym idzie zrozumienia, doświadczenia i uzdrowienia Siebie. Zostały zawarte w rozmaitych świętych tekstach i przekazach – hinduistycznych, buddyjskich, kabalistycznych, sufickich, szamanistycznych i taoistycznych. Opracowaniu ich poświęciłem ostatnich piętnaście lat. Korzystając z mojej rozwiniętej intuicji oraz detektywistycznej umiejętności „tropienia metafor”, wygrzebałem w tekstach wspólny, matematyczno-humanistyczny rdzeń wspólny dla rozmaitych kultur i tradycji na przestrzeni wieków. Uważam że dotknąłem czegoś w rodzaju pra-struktury. Stanowi ona klucz do wewnętrznego wymiaru jakiego wielu z nas poszukuje.

Za pomocą Dwunastościanu – bo tak nazwałem wyłonioną przez siebie pra-strukturę, możesz zacząć uświadamiać sobie:

  1. w jak złożonej i wielowymiarowej rzeczywistości żyjesz – bo życie to przygoda

  2. jak bardzo nasycone znaczeniem są wszystkie, z pozoru codzienne sprawy - jak mięsista jest rzeczywistość

  3. w jaki sposób połączony jesteś dosłownie z wszystkim co widzisz (czujesz, czy inaczej przeżywasz) i w jaki sposób możesz na to wpływać

  4. w jaki sposób funkcjonują inni – co może być ci przydatne, aby pozwolić być im – i sobie – dokładnie właśnie tym kim jesteście, oraz komunikować sobie bez agresji to, co chcecie sobie zakomunikować

  5. jak odpuścić i wybaczyć sobie negatywne wibracje Ja – czyli inaczej: jak uzdrowić Siebie

  6. w jaki sposób twoje problemy można przekształcić w odwagę (ja do kwadratu, to inaczej „ja-ja”) oraz nauczyć się dostrzegać w nich poezję.

Przypomina to deskorolkę z przyszłości, za pomocą której podróżujesz przez Tęczę, do Cudownego Sedna, którym sam jesteś.

◀ Podsumowanie cyklu o Masie ◀ ► Nie krępuj się, albo seks w wielkim mieście ►


Komentarze

1. Czy Masa to...NN#9937 • 2018-01-18

Czy Masa to materia?
2. ciekawe, ...czekam na...NN#9937 • 2018-01-18

ciekawe, ...czekam na cd  
[foto]
3. Masa - Materia :)Krzysztof Wirpsza • 2018-01-28

Materia używana jest w dwóch znaczeniach - zależnie od tego czy w Fizyce czy w Filozofii.W Fizyce sprawa jest prosta  Materia to Masa. I wtedy wszystko jasne, to są synonimy, używa się wymiennie. Tak zresztą funkcjonuje w codziennym języku. W filozofii używa się jednak słowa Materia na określenie Bytu (Istnienia). Czym jest samo Istnienie, sam fakt? Dlaczego rzeczy istnieją, to kwestia światopoglądu, dlatego nie ma tu jednej odpowiedzi. W każdym razie jest postawiony problem : czym jest Istnienie? Materia jako Masa (w fizyce) jest przyjmowana bez dyskusji, a Materia jako Istnienie jest dyskutowana, bo mam tu zadziwienie faktem, że coś w ogóle jest. Co to znaczy, że "jest?" "w jaki sposób?" "czy możemy się mylić?" etc. Czyli jest to trochę innego rodzaju podejście - np tu zen by świetnie pasował (m in). 
W sumie wydaje mi się, że to ten drugi sens (a już Arystoteles tak używał słowa "Materia") jest w ogóle nieznany, pominięty. Szkoda ogromna :)
Pozdrawiam

 

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)