zdjęcie Autora

25 sierpnia 2019

Wojciech Jóźwiak

Serial: Astro-obserwator
Szybki przegląd stron i autorów o cyklach planet w historii
! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

◀ Czytanie Mirosława Czylka „Astrologia w obliczu kryzysu” ◀ ► Jak znaleźć Człowieka Kosmicznego? ►

1) cyclesofhistory.com czyli „Cycles of History. Verifiable patterns in recent world developments, synchronicity and sequentiality”. Obszerna witryna, którą przejrzałem tylko w małej części, która wygląda jak interfejs dużego projektu badawczego o cyklach planetarnych w historii. Powołuje się na synchronizację ludzkiej historii z cyklami planetarnymi: WHY CYCLES ?, zawiera też duży zestaw „timelines” czyli chronologii krajów, „stanów umysłu” i wynalazków, w tym np. internetu: timelines.ws/subjects/Internet.HTML Niestety, nie znalazłem informacji o autorze/autorach projektu. Jest odesłanie do profilu na FB (www.facebook.com/cyclesofhistory/ ) ale ten również jest anonimowy. Jest informacja, że „miejsce” jest stacjonowane w Oxfordzie, UK

2) Saturn-Pluto Cycles. Modern Historical Perspective by Rick Levine – w jednej z witryn tegoż autora, www.stariq.com tzn. „Star IQ” z podtytułem „The Future of Astrology”. Rick Levine bardziej (chyba?) znany jest z witryny Tarot.com w której jest wiele różu, pulsujących serduszek itd. Biografia Levine'a jest tu: www.tarot.com/bios/rick-levine, urodzeniowy kosmogram tu: www.astro.com/astro-databank/Levine,_Rick . Autor wydaje się być zasłużony dla amerykańskiej astrologii. Urodzony 6 kwietnia 1949 w NY, ascendent w Bliźniętach, Księżyc w Raku, w Baranie prócz Słońca w koniunkcji z nim Mars, Wenus i Merkury. Artykuł nie ma daty, ale z treści wynika, że pisany po ataku 11.09.2001 na WTC/Pentagon, ale przed wojną w Iraku 20.03.2003, zapewne w 2002 r. czyli zaskakująco wcześnie. Wiedza o cyklach wtedy dopiero zaczynała świtać w rozproszonych umysłach. Autor pisze o koniunkcji w 1982 r.:

Koniunkcja Saturn-Pluto z 1982 r. nie wywołała wydarzeń tak potężnych jak poprzednie XX-wieczne koniunkcje z 1914 i 1947 r., jednak na całym świecie sytuacja rozwinęła się znacząco. Izrael znów był w stanie wojny, tym razem najeżdżając Liban. Wojna sowiecko-afgańska była w pełnym rozkwicie. Anglia wypowiedziała wojnę Argentynie w związku z dawnym kolonialnym sporem o Falklandy. W następnym roku USA zaatakowały Granadę, a Sowieci zestrzelili koreański samolot pasażerski, który rzekomo naruszył ich granicę. W skali świata wzrosły napięcia na tle sporów terytorialnych.

Levine pomija wydarzenia, ważne dla Polski i (chyba) lepiej widoczne ze wschodniej półkuli: stan wojenny w PRL, śmierć Breżniewa, „gwiezdne wojny” Reagana, początek (letalnej dla ZSRR) pierestrojki i wcześniej początek kapitalistycznego gospodarczego odrodzenia Chin (1979-8).

3) Saturn Pluto Conjunction — An Approximate 33 Year Cycle („Koniunkcja Saturn Pluton, cykl około 33-letni”). Tekst/strona z witryny www.historicalastrology.com tajemniczej dlatego, że większość linków, w tym tytułowy i „Contact Us” nie otwierają się, można więc się obawiać, że porzucona. W tekście o synchronii koniunkcji Sat-Plu z obiema wojnami światowymi, konstytucją USA 17.09.1787 i założeniem Izraela 14.05.1948. Niepodpisany autor używa słowa „synod” (po ang. tak samo) w sensie „koniunkcja” – warto naśladować.

4) The 2020 „Societal Reset” & „The Great Transformation” 2020-2030 i dalej: „The 2020 Jupiter-Saturn-Pluto Synods With Eris, Ceres, Mars, Pallas & Chariklo ~ A Societal Reset ~ The 2021 Jupiter-Uranus and Saturn-Uranus Squares ~ Disruptive Technologies & the emergence of an entirely new Sociopolitical-Economic Paradigm ~ & The Pluto-Eris Square & the Pluto-Eris ~359-year cycle. ©2015-2019, Nick Anthony Fiorenza, All Rights Reserved. Latest Update: April 17, 2019”. Obszerny – około 20 przewinięć strony u mnie! – tekst na temat cykli Jowisza, Saturna i Plutona w latach 2020-2040 ze szczególnym uwzględnieniem zbliżającego się „trójsynodu” tych planet w 2020 r. Imponujący rozmach analityczny!, przez co tekst wybitnie zachęca do studiowania. Pisane przed czerwcową huśtawką Saturn Pluton w Koziorożcu versus Mars Merkury w Raku i ciekawe będzie porównanie prognoz na tamten moment z wydarzonym już realem.

Witrynę The Lunar Planner, www.lunarplanner.com prowadzi (i tamten artykuł napisał) Nick Anthony Fiorenza, który jednak w swojej krótkiej autobio. stwierdza: „Naprawdę nie znoszę mówić o sobie – dlatego ten rzut oka jest tak krótki.” Swojego urodzenia nie podaje, a ze zdjęć wygląda na pokolenie około 1950, jak (chyba) wszyscy astro-histo-cykliści.

Ciekawe i też imponujące profesjonalnym rozmachem są efemerydy graficzne w witrynie Fiorenzy – polecam.

5) Astrological Cycles in History by Palden Jenkins – w zasłużonej witrynie Patrice'a Guinarda cura.free.fr. Bardzo obszerny tekst: można powiedzieć, historia świata opowiedziana przez wizjer cykli Urana, Neptuna i Plutona. Tekst wczesny! – datowany na 2002, więc sporo przed hauptwerkiem Tarnasa o astro-cyklicznej historii z 2007. Tym bardziej wart czytania.

Ideę cykli planetarnych Jenkins objaśnia w tekście we własnej witrynie: Astrological groundrules 5: Planetary Relationships – tam też przyjazna dla oka tabelka długości cykli planet od Jowisza do Plutona nie pomijając Chirona.

O Autorze i jego projektach czytamy więcej w czołówce witryny, czyli „Palden Jenkins: Author, editor, photographer, webmaster, historian, humanitarian – palden.co.uk”. W przeciwieństwie do Fiorenzy (#4) opowiada o sobie chętnie, szczegółowo i barwnie: www.palden.co.uk/autobiography.html . Tamże urodzeniowy kosmogram: rok 1950 (wciąż to samo pokolenie) ze Słońcem w Pannie, Księżycem w Bliźniętach (co widać i czuć!), ascendentem w Strzelcu. Jenkins w dorobku ma kilka książek, pewnie warto będzie je przeczytać.

◀ Czytanie Mirosława Czylka „Astrologia w obliczu kryzysu” ◀ ► Jak znaleźć Człowieka Kosmicznego? ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)