[photo]

Aleksandra Nimue Kosakowska

Ola "Nimue" Kosakowska zmarła 5 lipca 2016. Czytaj o niej: "Nie ma Nimue".


Kim jestem? Wiem, że każda próba określenia tego tworzy niedopowiedzenie i nie szukam już odpowiedzi możliwej do zawarcia w słowach. Samo pytanie pozostaje dla mnie jednak niezwykle istotne, pomaga mi bowiem utrzymywać wrażliwy, słuchający kontakt z samą sobą i świadomie wyrażać to, kim jestem swoim życiem.

Są doświadczenia, które przyniosły mi umocnienie i inspirację w procesie otwierania się na siebie i swoją prawdę. Zgłębianie sztuki masażu i wiedzy leczniczej Dalekiego Wschodu. Kontakt z działaniami szamańskimi, w który weszłam za pośrednictwem Wojtka Jóźwiaka i Tanny Jakubowicz-Mount oraz inicjacje, które przeszłam pod opieką Tanny. Życie na wsi, w gospodarstwie ekologicznym Thorstena Buth i praca w Teatrze "Węgajty". Praktyka diad komunikacyjnych wspólnie z Krzysztofem Wirpszą. Uczestnictwo w kręgu kobiet prowadzonym przez Margo Boratyńską. Spotkanie z Doulą Perjaną Ferenc, w osobie której zetknęłam się z istotą tego, czym jest kobiecość i duchowe położnictwo.

Każde z tych doświadczeń jest w jakiś sposób nadal obecne w moim życiu i w jakiś sposób określa to, czym pragnę dzielić się z innymi.

Po co tu jestem? To drugie z pytań, które mi towarzyszą. Tym, co rozpoznałam jako swój duchowy cel jest kobiecość. Skupiam się na poszerzaniu swojej wewnętrznej wiedzy odnośnie tego, czym jest kobieca natura. Wcielam w życie marzenie o świadomym, pełnym mocy i pięknym przejawianiu jej poprzez celebrację naturalnych kobiecych inicjacji, cykli przemian przyrody i faz Księżyca, poprzez otwieranie się na uważny kontakt z naturą i jej żywiołami, poprzez tworzenie przestrzeni wzajemnego wsparcia w kobiecym kręgu.

W tym, kim jestem i co spełniam swoim życiem, pozostaję otwarta na zmianę i pełna szacunku wobec Tajemnicy Istnienia.

Publikuje w Tarace od 2004-11-02 do 2016-07-08.

W Sieci:

Teksty najnowsze:

Wszystkie (19) teksty »

Teksty w innych domenach:

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)