[photo]

Tallis Keeton

Tallis Keeton
Albo Tauri.

Z astrologicznego pochodzenia - to niemal rodowity byk. Urodzona 8 maja 1977 r.
Z etnicznego pochodzenia - nazwijmy to sobie "etnicznego" z braku lepszego słowa - w głównej części Polka, z jakimiś tam odległymi "domieszkami" ukraińskimi, czeskimi, i rumuńskimi (z Siedmiogrodu). Po ukraińskich pradziadkach pozostała mi fascynacja pięknymi językami wschodnich Słowian i muzyką folkową regionu - nie mogę się jej nasłuchać, zwłaszcza pogańskiego folku. Oraz to, że gdy wypowiadam się długą chwilę i szybko to nieświadomie zaczynam "zaciągać" po wschodniacku, a rodzina się z tego śmieje. :) bo ja tego w ogóle nie zauważam u siebie.
Z wykształcenia - historyk prawa i kryminalistyk. Usiłuję - z miernymi postępami - dokończyć pisanie PhD z dziejów praw człowieka, dokładniej praw kobiet w kilku odmiennych kulturach prawnych.  
Z zawodu - bezrobotna.
Z OMC wykształcenia - archeolog. Studiów archeologicznych nie skończyłam, bo oblałam kilka egzaminów na 3 roku - z lenistwa głównie i trochę z tremy :) ale przyjemność poznawania tej działki pozostała. :)
Z literackiego zamiłowania - fanka Tolkiena, oraz mitów północy.
Lubię błądzić po mało popularnych obszarach tradycji, religii i filozofii.
Ostatnio oglądam na YT dużo wykładów o badaniach świadomości, psychologii społecznej, fizyce kwantowej itp. Po prostu lubię poczytać i posłuchać o badaniach i dociekaniach, o których na pewno nie usłyszę w telepudle. Ostatnio przez chwilę zaciekawiłam się kwantową biologią oraz teorią na temat prahistorii prawa u kultur indoeuropejskich. 
Jak chyba większość majowych dzieci :) uwielbiam swoją rodzinę, dom, ogród, i swoje zwierzaki, głównie koty :)
Nie zawsze jestem domatorką - uwielbiam także wyjazdy turystyczne, jeśli się da to najbardziej takie łączące w sobie zwiedzanie zabytków (np. megalitów, klasztorów, pałaców czy innych ruin), z wędrówką po lasach. Na takich wyjazdach maniacko pstrykam fotki :) Chociaż na aparatach fotograficznych się zupełnie nie znam. 
Ulubione zwierzęta - koty, psy, wilki, delfiny, pająki, węże, nietoperze.
Ulubiony film - zawsze i wszędzie "Władca Pierścieni" i po części "Hobbit" Jacksona. Potem setka innych filmów głównie z tej klasy widowiskowo-rozrywkowych, ale nie tylko.
Ulubiony serial - "Gra o Tron", "Gwiezdne Wrota", "Robin Hood", "Ja, Klaudiusz", "Shogun". Podobało mi się też parę kryminalnych wg A. Christie. Wybaczcie ale mam straszną alergie na "reality showy" o detektywach, szkołach, rozwodach i porodach, sitcomy o przypsiapsiółkach :) z nagranym śmiechem i dwa tysiące odcinków telenoweli o Manueli :)
Ze sportów - potrafię tylko jezdzić na rowerze, pływać i strzelać z łuku (trochę) :)
Ulubione kolory - fiolety, szafiry, turkusy, pomarańcza, oraz lesiste, oliwkowe i mszyste zielenie. Lubię też srebro, jako biżuterię. No, i znacznie wolę je od złota.
Ulubione kamienie - ametysty, sodality, hematyty (ponoć kamień prawników), turkusy, oliwiny, i kwarc różowy.  
Ulubione zapachy - konwalia, bez, brzoskwinia, pomarańcza, cytryna, imbir, cynamon, skoszona trawa, kora drzewa, mech, mokra glina, i stare książki.
Ulubione olejki zapachowe - kadzidło, drzewo herbaciane, eukaliptus, kawa, pomarańcza, sandał, bergamotka, biała szałwia, limetka, mięta.    
Chcę pracować albo jako kryminalistyk, albo jako sędzia, albo jako wykładowca/nauczyciel historii/wosu/czegoś podobnego. Przewodnik wycieczek lub projektant ogrodów też by byli w porządku :)
poz :)
tal


Publikuje w Tarace od 2016-05-08 do 2016-08-13.

Sny:

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)