zdjęcie Autora

10 stycznia 2013

Wojciech Jóźwiak

Serial: Auto-promo Taraki 2
Niewykorzystane możliwości
! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Kategoria: Projekt Taraka

◀ Przemysł rozwojowy (o byciu zacofanym c.d.) ◀ ► Zacofanie i odcofanie, 21 grudnia 2012, żubr, angielski i przemysł rozwojowy ►

To jest jedno z typowych pytań, które klient zadaje astrologowi (i które aż za dobrze znam ze swojej astrologicznej praktyki): „Jakie ja mam nieznane mi jeszcze, ukryte i niewykorzystane możliwości, zdolności, jaki ja mam ukryty potencjał?”

Sprawa ta zawiera pewien myk. – Mianowicie pokazuje, że... i pokazuje, w jak wielkim stopniu... żyjemy pod presją rozwoju, lub jak kto woli postępu. (I ma to związek z tym, co poruszałem w poprzednich odcinkach: z postępem i zacofaniem, i z przemysłem rozwojowym.) Rozwój-postęp, nieważne, jak go dookreślę, technologiczny, społeczny, gospodarczy, ma mieć pewien wpływ, pewien impact, na „moje” życie, tzn. na życie każdego zainteresowanego: ma mu dostarczać nowych sposobów życia, pracy, zarabiania, rozrywki, twórczości. Nowych, wcześniej niedostępnych i zapewne nawet nieznanych, i do tego ciekawszych i lepiej zaspokajających jego wrodzone uzdolnienia. Używając jednego słowa-klucza, ma dostarczać nowych sposobów samorealizacji.

W tym poszukiwaniu ukrytego potencjału są dwa momenty:

Moment 1: Zakłada się, że „człowiek” góruje nad cywilizacją i technologią – co widać w tym, że nieustannie oczekuje się, że rozwój cywilizacji i technologii będzie odkrywać i uruchamiać nowe, wcześniej nieznane i uśpione ludzkie uzdolnienia. (Wynalazek komputerów ujawnił i uruchomił uzdolnienia programistów. Wcześniej wynalazek samochodu ujawnił uzdolnienia kierowców – które bez tego marnowałyby się!) Rozwój-postęp jest tu rozumiany jak zdrapka, która ujawnia spod warstwy czarnej farby kolejne numery ludzkiej nieograniczonej możliwej psyche.

Moment 2: Zakłada się, że istnieje nieustanny i niewysycony popyt na te odkrywane lub dopiero czekające na odkrycie talenty. Czyli że „świat”, „cywilizacja” lub „społeczeństwo” nieustannie czeka i jest złaknione nowych talentów, nowego strumienia ludzi z ich uzdolnieniami.

Oba założenia są optymistyczne, a jako takie mają swoje pesymistyczne odwrotne ciemne strony:

Cień momentu 1: Rozwój (lub postęp; technologii i innych rzeczy) równie dobrze może ujawnić twoje nienadawanie się czyli brak uzdolnień koniecznych w tej wyższej fazie rozwoju; lub co gorsza, jakieś anty-uzdolnienia lub obciążenia.

Cień momentu 2: Twoje talenty wprawdzie zostaną odkryte, ale okaże się, że nie ma na nie popytu, zapotrzebowania, nikt za nie nie zapłaci itd.

◀ Przemysł rozwojowy (o byciu zacofanym c.d.) ◀ ► Zacofanie i odcofanie, 21 grudnia 2012, żubr, angielski i przemysł rozwojowy ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)