zdjęcie Autora

16 lutego 2017

Jan Szeliga

Serial: Moja Twarda Ścieżka
Szałas potu na nów w okolicach Szadku
Relacja z szałasu potu na nów i na nowy rok numerologiczny 1.10.2016. Pożegnanie ze starymi i już niepotrzebnymi rzeczami i powitanie nowego ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Kategoria: Twarda Ścieżka

◀ Jesienna wyprawa pod Ślężę ◀ ► Survivalowe chodzenie po ogniu pod Warszawą ►

szałas potu

W majową pełnię, spotkaliśmy się po raz pierwszy na szałasie potu w nowym miejscu, u Joasi w okolicach Szadku. Pisałem o tym tu. Szałas ten był bardzo udany. Dlatego postanowiłem, aby przy następnej okazji wrócić w to miejsce.
Okazja taka pojawiła się w bardzo szczególnym momencie. 1 października wypadał pierwszy jesienny nów. Tak się składa, że w tym samym czasie kończył się cały cykl numerologiczny i rozpoczynał się nowy. Był to idealny moment na to, aby pożegnać się z tym, co już jest nam niepotrzebne, oczyścić się i z nową energią wejść w nowy, pierwszy rok numerologiczny.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy około godz. 17.00. Na początku zebraliśmy się w powitalnym kręgu. Po przywołaniu czterech kierunków i zapoznaniu się zabraliśmy się za budowę szałasu.

Teren naszych działań


Powitalny krąg


Początek prac przy budowie szałasu potu


Prace przygotowawcze"

Pogoda dopisywała. Było słonecznie i jak na tę porę roku dość ciepło. Patyków do budowy szałasu mieliśmy pod dostatkiem. Kamienie też były na miejscu, więc z budową uwinęliśmy się bardzo szybko.

Budujemy kopczyk


Kopczyk na przedmioty mocy gotowy


Budowa konstrukcji do szałasu potu


Przykrywamy szałas kocami

Gdy się ściemniło, rozpaliliśmy ognisko. Zebraliśmy się wokół niego w kręgu i każdy wrzucił do niego wszystkie te rzeczy, które albo wiązały się z czymś już niepotrzebnym, albo to symbolizowały. Wrzucaliśmy do ognia stary i już nieaktualne mapy, stare fotografie, na których były uwidocznione nasze już nieaktualne sympatie, stare listy i inne pamiątki, które co prawda czasami wiązały się z miłymi wspomnieniami, ale w tej chwili były bardziej powodem do smutku.
Staliśmy w milczeniu wokół ogniska i patrzyliśmy, jak ogień pochłaniał te wszystkie rzeczy. Z wielką ulgą odeszliśmy od dogasającego ogniska i udaliśmy się w stronę szałasu, po to, aby rozpalić inne ognisko i tym samym rozpocząć coś nowego.

Palimy stare i już niepotrzebne mapy i pamiątki

Ognisko do szałasu potu

Sam szałas był dość gorący. Gdy wychodziliśmy z szałasu, witały nas z daleka głośne porykiwania jeleni, które w tym czasie miały swoje rykowisko. Jeleń jest moim zwierzęciem mocy i już dał mi o sobie znać w bardzo szczególnych dla mnie momentach w życiu. Tym razem też zrozumiałem to, co mi chciał powiedzieć.
Jeszcze tylko krótka kąpiel pod prysznicem z węża ogrodowego i suszenie się przy ognisku przy dziękach bębnów i grzechotek. Po wysuszeniu się udaliśmy się do domu, gdzie zasiedliśmy do po szałasowej kolacji.

Widok szałasu następnego dnia


Pożegnalny krąg

Nazajutrz rozebraliśmy szałas i uporządkowaliśmy teren. Zrobiliśmy pożegnalny krąg i opowiedzieliśmy sobie o swoich wrażeniach. Następnie wysłaliśmy orły i już na samo zakończenie zrobiliśmy krąg pożegnalno-przytulankowy.
Tym samym, podziękowawszy sobie nawzajem, pełni radości i entuzjazmu rozjechaliśmy się do swoich domów.
Bardzo dziękuję gospodyni tego miejsca, za miłe przyjęcie i stworzenie idealnej atmosfery, a wszystkim uczestnikom za wasze towarzystwo i wasz wkład w to wszystko, co się zadziało!
Sława!

Polecam też poczytać relację, która napisała jedna z uczestniczek tego spotkania.

◀ Jesienna wyprawa pod Ślężę ◀ ► Survivalowe chodzenie po ogniu pod Warszawą ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)