zdjęcie Autora

27 czerwca 2015

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Mord w Susie

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologiakosmogramwojna

« Sukces! Detekcja tranzytów Pogoda, antena, wahadło »

26 czerwca 2015 w miejscowości Susa w Tunezji terroryści zamordowali seriami z karabinu maszynowego kilkadziesiąt osób przebywających na plaży. Kosmogram:


zamach, Susa
Planeta długość
Słońce Rak 4°32'
Księżyc Waga 26°28'
Merkury Bli. 12°22'
Wenus Lew 18°08'
Mars Rak 1°17'
Jowisz Lew 20°44'
Saturn Sko. 29°18' R
Uran Bar. 20°09'
Neptun Ryby 9°47' R
Pluton Koz. 14°40' R

Czego może nas nauczyć ten układ planet?

 • Saturn i Pluton są w aspekcie oktylu, inaczej półkwadratura,1/8 = 45°, faktycznie 45°22' (na wykresie fioletowa linia). Oktyl należy do serii aspektów połówkowych: koniunkcja 1, opozycja 1/2, kwadratura 1/4. Przemocowy i wojenny charakter koniunkcji, opozycji i kwadratur Saturna i Plutona jest znany. Obecny przypadek każe tak samo, jako potencjalny czynnik przemocy i wojny, widzieć oktyl tych planet. Przestrzegałem już przed tym aspektem pisząc, że przyniesie „gorące lato”.
 • Mars przechodzi przez medium coeli, co oczywiście odpowiada gwałtownemu charakterowi wydarzenia; jednak ścisłość położenia Marsa w MC (i w ogóle orientacji horoskopu) jest niepewna, ponieważ czas wydarzenia znany jest tylko z grubsza jako „godzina 12”.

 • Jako wyzwalacz działał także Księżyc, który tworzył drugi oktyl – do Merkurego.

 • Zwraca uwagę natężenie aspektów pięciokrotnych, kwintyli (czerwone linie). Ich ognisty i „amokalny” charakter zgadza się z typem wydarzenia.

 • Podobny charakter masowego rozhuśtania, amplifikacji emocji mają punkty siedmiokrotne, w których są Księżyc: w pobliżu 25°43' Wagi (ten siedmiokrotny ognisty punkt wcale nie jest po wagowemu łagodny!) i Jowisz: w pobliżu 21°26' Lwa (siedmiokrotny wodny; sens: połączenie grupy we wspólnych skrajnych emocjach).

 • Pluton jest w zasięgu groźnego, jeśli obsadzony malefikiem, punktu siedmiokrotnego powietrznego 12°51' Koziorożca; sens: planowa destrukcja, „czyszczenie placu”.

 • Mars jest w punkcie kardynalnym Raka, faktycznie 1°17' Raka. Wydarzenie jest pouczające dla zrozumienia charakteru Marsa w Raku i w ogóle w związku z żywiołem Wody.

Wnioski na przyszłość: w styczniu 2020 Saturn wejdzie w koniunkcję z Plutonem w 22° Koziorożca, ale wpływ tej zacieśniającej się koniunkcji będzie odczuwalny już w roku 2019. Będzie to kolejny punkt w serii przemocowych, wojennych lub wybuchowych aspektów Saturn-Pluton, którego poprzednimi realizacjami były, cofając się w czasie:

 • 2010-11 „arabska wiosna” czyli seria przewrotów, rewolucji i destabilizacji w Tunezji, Algierii, Jemenie, Syrii, Iraku, Egipcie, Libii

 • 2001 atak na WTC i jego dalsze skutki

 • od 1992 wojny w byłej Jugosławii

 • 1982-83 kulminacja wojny ZSRR w Afganistanie, stan wojenny w Polsce, wojna o Falklandy.

Do wcześniejszych dat, łącznie z obu wojnami światowymi, odsyłam do artykułu „Wojenny cykl Plutona i Saturna”, 2002, lub do książki Richarda Tarnasa „Cosmos and Psyche” 2006.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Sukces! Detekcja tranzytów Pogoda, antena, wahadło »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)