zdjęcie Autora

04 marca 2014

Wojciech Jóźwiak

Układ planet 23 kwietnia 2014

Kategoria: Astrologia

Oto on:

23 kwietnia 2014

Trochę wyczyściłem ten obraz: pozostawiłem tylko kwadratury i opozycje, a usunąłem inne aspekty oraz kwadratury zbyt słabe i krótkotrwałe.

Cztery planety ustawiają się w czterech narożnikach kwadratu. Równo co 90 stopni. Oto ich współrzędne:


Uran13°39' Barana
Jowisz13°53' Raka
Mars13°36' Wagi
Pluton13°42' Koziorożca

Te cztery planety utworzą pomiędzy sobą ścisłe kwadratury i opozycje. Zarówno kwadratury, czyli ustawienia pod kątem prostym, jak i opozycje (ustawienia naprzeciwko siebie) są uważane za nieharmonijne i za wskaźnik, że coś złego się dzieje. Trzy z tych planet – Mars, Uran i Pluton – to malefiki, czyli planety uważane za złoczynne; jeden Jowisz wśród nich jest dobroczynny. Tak wielkie nagromadzenie negatywnych wskaźników „musi” zapowiadać jakieś przykrości. Jakie? Astrologowie zauważyli to dawno i zachodzą w głowę, co wtedy może wydarzyć się w świecie. W Internecie trwały i trwają dyskusje i wyliczane są wszystkie właściwie możliwe nieszczęścia; zacytuję kilka pomysłów:

„Sądzę, że będzie to duża regionalna wojna, prawie wojna światowa, albo wojny domowe na terenie światowych mocarstw, połączone z ekonomicznym załamaniem, plus mnóstwo społecznych niepokojów.” – Tak pisał/a astro-bloger/ka „Segurelha” już w grudniu 2010 roku (link).

„Prognozy obejmują: rozpad Unii Europejskiej, upadek dolara, powszechne zamieszki w Hiszpanii, Grecji i Syrii, i wyłonienie się nowego porządku społecznego.” – tak przywidywała Joan Porte w lipcu 2013 – w notce zatytułowanej „Wielki krzyż 2014 – Sąd Ostateczny?” (Grand Cross 2014 - Doomsday???)

Niedawno, w lutym b.r., Leo Knighton Tallarico pisał bardziej tajemniczo: „Prawdopodobny jest rozpad wielkich struktur w Stanach Zjednoczonych. Zabraknie środków na utrzymanie porządku. Nie wiemy jeszcze, czy nastąpi to w wyniku krachu na giełdzie, terroryzmu czy wybuchu wojny między Izraelem a Iranem.” (link)

Niepokój o całość Stanów Zjednoczonych bierze się stąd, że „urodzeniowe” Słońce USA znajduje się w jednym z narożników tego wielkiego krzyża. Kiedy 4 lipca 1776 roku proklamowano amerykańską unię, Słońce było w punkcie 13°20' Raka. W kwietniu tam będzie przechodził Jowisz, a w opozycji Pluton – więc ten wielki krzyż jakby bije w samo serce horoskopu USA.

Pytanie, czy faktycznie są powody do obaw? – Ponieważ rozmawiamy tu o tym w gronie fachowców-astrologów, to nie musimy ani tanio się pocieszać, ani lekceważyć tego znaku z nieba.

(Amerykanów tylko na razie pocieszę, że na ich Słońcu, owszem, stanie jedna z planet tego wielkiego krzyża, ale akurat będzie to Jowisz, planeta dobroczynna i kojarząca się raczej z tryumfem niż z klęską. Jeśli ma dojść do jakichś przepychanek w świecie, to USA zostają przez ten układ planet wzmocnione. Z drugiej strony (oceanu...) przez urodzeniowe Słońce Władimira Putina będzie wtedy przechodził Mars – gdyż ten wielki krzyż interferuje również z horoskopem rosyjskiego przywódcy.)

Zauważmy, że ten układ planet nie pojawia się nagle w końcu kwietnia. Jego fragmenty tworzą się już od jakiegoś czasu. Kwadratura między Uranem a Plutonem utworzyła się w maju 2013. Jowisz, a także na jakiś czas Mars, dołączyły do tego układu w lipcu i sierpniu 2013. Mars ponownie na krótko dołączył w grudniu. W kwietniu wszystkie 4 planety będą w komplecie, a cały ten układ rozejdzie się ostatecznie dopiero w czerwcu 2014. Tak więc żyjemy w tym astro-wirze już od co najmniej kilku miesięcy i teraz trzeba tylko umieć przyjrzeć się światu: w którą stronę oto idzie.

Zobaczmy kosmogram wydarzenia, które do tej pory było najbardziej niepokojące: udzielenia Putinowi przez Radę Federacji zgody na użycie armii w Ukrainie, w sytuacji, kiedy zajmowanie Krymu już się zaczęło. Było to 1 marca 2014 godz. 16:22 czasu „naszego” (+1h) w Moskwie. Tego kosmogramu nie retuszowałem:

1 marca 2014

oś/planeta długość
AscendentPan 15°01'
Medium CoeliBli 9°09'
SłońceRyby 10°57'
KsiężycRyby 15°11'
MerkuryWodnik 18°13'
WenusKozio. 26°35'
MarsWaga 27°32'
JowiszRak 10°28'
SaturnSkorpion 23°18'
UranBaran 10°43'
NeptunRyby 5°17'
PlutonKozio. 13°13'

Na rysunku widać, że trzy narożniki tamtego nadchodzącego pełnego kwadratu już są obsadzone – przez Jowisza, Urana i Plutona, chociaż Pluton wciąż stoi trochę z boku. Czwarta planeta, Mars, też jest uwikłana w kwadraturę, ale inną, bo z Wenus. W każdym razie energia kwadratu i energia kwadratur jako takich już tu jest obecna i ujawniła się w wydarzeniu.

Czy w takim razie, gdy pełny kwadrat 23 kwietnia 2014 się skompletuje, nastąpi wtedy daleko posunięta eskalacja tego konfliktu, lub, mówiąc wprost, wojny? Taki wniosek nie jest całkiem prawidłowy. Może się wydarzyć wiele innych rzeczy, wtedy, wcześniej i później, a to dlatego, że wielu narastających procesów w świecie zwyczajnie nie znamy, bo zbyt są ukryte lub ich nie śledzimy. Wydarzenia ostatnich dni w Ukrainie i Rosji naprowadzają nasze poznawcze reflektory na tę część świata i ten proces, ale nie jest wcale nieprawdopodobne, że „wojna krymska” już osiągnęła swoje przesilenie i teraz będzie się rozpraszać i przekształcać. A do 23 kwietnia na pierwszy plan wyjdzie inny proces. Chociaż bardzo możliwe, że uruchomiony tamtą rosyjską akcją.

Z drugiej strony zauważmy, że wielkie klęski, przynajmniej te z ostatnich czasów, nie działy się przy wielkich krzyżach, lecz przy układach znacznie mniej widowiskowych, trudniejszych do zauważenia i mniej „okrzyczanych” przez popularną astro-teorię. Groźniejsze wydają się aspekty Saturna do Plutona: kwadratura, koniunkcja lub opozycja. Podczas trwania takich aspektów wybuchły obie światowe wojny i miał miejsce atak na WTC w Nowym Jorku. Obecnie Saturn pozostaje poza tym układem. Ale też nie było tak, że przy każdym takim aspekcie działo się coś dramatycznego.

Pewnym precedensem kwadratu z 23-04-2014 może być poprzednie wystąpienie aspektu Urana i Plutona. Była to koniunkcja, która stała na niebie w znaku Panny przez lata 1964, 65 i 66. Osoby urodzone w tych latach mają ten układ planet w swoich horoskopach. Poprzednia kwadratura miała miejsce w latach 1933-34 między Uranem w Baranie (jak teraz) a Plutonem w Raku. Być może z tamtych lat dałoby się wyłowić daty, układy planet i wydarzenia, które w jakimś stopniu byłyby analogią do układów i wydarzeń obecnych i nadchodzących.

Figury planetarne można poznawać – jaki mają charakter – nie tylko przez wydarzenia, ale także poprzez ludzi, którzy urodzili się podczas takiego układu planet i jego szczególną energię niosą ze sobą przez swoje życie. Warto byłoby wnikliwiej przyjrzeć się osobom z wielkimi krzyżami w urodzeniowych kosmogramach. Przykładem jest obecny premier Donald Tusk, mający taki pierścień z udziałem Neptuna, Wenus, Słońca, Księżyca i Urana, a dodatkową kwadraturę tworzą Mars i Jowisz.

Być może na figurę wielkiego krzyża niekoniecznie trzeba patrzeć jak na „wielkie nieszczęście”; prawdopodobne jest, że astrologowie (często mało krytyczni wobec tego, co robią) dają nastraszyć się tej nazwie: „wielki krzyż” – bo ta się kojarzy z jakimś „krzyżem pańskim”. Ten układ planet równie trafnie można nazwać „pełnym kwadratem” – a taka figura ma w sobie stabilność i ugruntowanie, jak – by odwołać się do obrazu – dom o czterech rogach lub stół o czterech nogach. Niewykluczone więc, że na tamtą datę można przewidywać powstanie jakiejś nowej i stabilnej światowej struktury, a niekoniecznie ogólny rozpad.

Ciekawe jest też, że te cztery planety kwadratu z 23 kwietnia ustawiają się w pobliżu punktów siedmiokrotnych 12°51' znaków kardynalnych. Punkty te, jak obserwuję i rozważam od lat ich przejawianie się, mają charakter pod hasłem „zaczynanie” lub „widoczne-jawne uruchomienie (się) procesu”. Oczywiście, każdy punkt w odpowiednim żywiole. I tak:


12°51' Baranażywioł Ziemiprzejście do czynu-pracy z użyciem narzędzi, „zastosuj technikę, możliwie prostą”, „nie myśl, tylko rób”
12°51' Rakażywioł Ogniaprzejście do ruchu, takiego zdrowo-mięśniowego
12°51' Wagiżywioł Wodypuszczenie emocji, pozwolenie, by „płynęły”
12°51' Koziorożcażywioł Powietrza„wyrównanie terenu”, „oczyszczenie pola” na którym intelekt będzie mógł tworzyć swoje konstrukcje

Powyższe znaczenia mogą również okazać się pomocne przy prognozach na 23 kwietnia.komentarze

[foto]

1. Ja też • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-03-05 00:47:02

Też się martwię i zastanawiam się, co mnie czeka. Mój urodzeniowy Księżyc jest w 13 stopni 39` Raka, a więc przez tranzyt Jowisza podłączony jest do całego tego układu. Czyżbym wskutek tego, co się stanie osiągnęła jakieś korzyści osobiste? Jako ktoś, kto ma silnego Urana w horoskopie przyzwyczajona jestem do nagłych odmian losu - najczęściej zresztą niekorzystnych. 
[foto]

2. Układ ten obejmie... • autor: Maria Piasecka2014-03-05 07:47:33

Układ ten obejmie dwie moje planety w urodzeniowej kwadraturze, Jowisza 13.49 Barana i Urana 12.22 Raka. Będę bacznie obserwować.

3. Oddziałowuje • autor: Nierozpoznany#79322014-03-05 10:38:55

W moim kosmogramie układ tych planet oddziałowuje na kilka moich urodzeniowych planet i osi.
Mianowicie : Jowisz będzie w koniunkcji z moim Asc; Uran będzie w koniunkcji z moim urodzeniowym Saturnem i Marsem(w ścisłej koniunkcji); Pluton jest w koniunkcji z urodzeniowym Dsc; zaś Mars będzie w opozycji do urodzeniowego Marsa.
Zobaczymy. Obym nie zapomniała wrócić do tego wątku gdy się będzie wypełniać ten układ  planet.

4. Symbole tebańskie, 1 cz. • autor: Ewasey2014-03-05 11:30:00

Można jeszcze zerknąć w symbole tebańskie tego kwadratu. I tak

Uran burzy się i rewolucjonizuje: 4. Stojący mężczyzna z rękami w kajdanach. Groźba wielu niewoli. Głęboki wrodzony problem z tożsamością, identyfikacją (społeczną, narodową, rasową). Niebezpieczeństwo potępienia, o ile nie zrezygnuje się ze swoich wrodzonych potrzeb, wyznawanych poglądów. Opór wewnętrzny. Unieruchomienie, blokada. Wieczny bunt. Uwięzienie. Paraliż. Niebezpieczeństwo wejścia na drogę przestępstwa.

Jowisz rozwija, dąży i wznosi sztandar: 104. Baranek ze złotą koroną na łbie. Powodzenie w sztukach, których znajdują zastosowanie szlachetne metale i kamienie. Niekwestionowany zwycięzca w wyborach na szefa grupy. Zdobycie „nieśmiertelnego imienia”. Wybitny talent, docenione umiejętności. Znakomity dyrygent, lub członek orkiestry, chóru, zgranego zespołu. Splendor. Przewodnik, wskazujący drogę. Mistrz duchowy, doradzający pokojowy sposób rozwiązania konfliktów. Inwestycja przynosząca zysk, rozrost, powodzenie.

Mars działa, walczy i inicjuje: 194. Duże zwierciadło wiszące na murze. Charakter próżny. Obserwacja. Wymiar sprawiedliwości. Ekran, obiektyw. Pryzmat, kryształ. Idealna bryła przestrzenna. Idealna doskonałość. Kamera rejestrująca wszystko na co zostanie skierowana. Prawo, od którego nie ma odwołania. Ustalanie faktów. Działanie w zgodzie z przepisami znieczula, może wydawać się bezwzględne. Identyfikacja z wizerunkiem społecznym, zbiorowymi wzorami postępowania. Potrzeba poznania całej prawdy. Wszystko na pokaz.

Pluton koncentruje i rozwala, przebudowuje:

5. Symbole tebańskie, 2 cz. • autor: Ewasey2014-03-05 11:31:09

Pluton koncentruje i rozwala, przebudowuje:

284. Ręka trzymająca ostrą włócznię. Charakter agresywny. Plakat, obwieszczenie, deklaracja pewnego zwycięstwa, exposé, manifest. Reklama wydawnicza, zapowiedź. Wiadomość w zaczepnym, lub ostrzegającym tonie. Ważny dokument, oświadczenie. Apel, wezwanie do oddania należności, długu. Ostre w wyrazie oficjalne pismo, monit. Porywające przemówienie. Domaganie się wyjaśnienia tego, co ukryte, zadawnione. Mobilizacja sił w celu przezwyciężenia zła. Ideologia sprawiedliwej walki o prawdę i zwrot dziedzictwa jednoczy ludzi do wielkiego czynu. Wezwanie do zbiorowej aktywności.

To mogą być pewne podpowiedzi. Rozruchy, bunty, próby stłumienia przez wielkich, medialna wrzawa, ruchy na giełdzie, skok cen złota, srebra, pojawienie się w rozgrywce, na szerokim forum wielkich przywódców.

Pozdrawiam, Ewa S.

[foto]

6. Będzie się działo • autor: Jan Szeliga2014-03-05 12:28:36

Oj, u mnie to się też będzie działo. Chyba aż pióra będą leciały tak jakby lis wpadł do kurnika ;D
Układ ten tworzy kilka aspektów z moim horoskopem urodzeniowym.
Najważniejsze z nich to:
- Uran tworzy koniunkcję z moim urodzeniowym Słońcem i Marsem.
- Jowisz i Pluton tworzą kwadraturę z moim Marsem
- Mars tworzy opozycję do Marsa
oj chyba wezmę urlop na ten czas ? ;)
[foto]

7. Ja kiedyś • autor: Katarzyna Urbanowicz2014-03-05 13:40:04

Kiedyś wzięłam zwolnienie lekarskie (od rana prześladował mnie pech i uszkadzał w rozmaitych wypadkach moje kończyny) postanowiłam więc  zaszyć się w domciu pod kołdrą i nie narażać się na nic. Przedtem jednak wstawiłam czajnik na gaz, żeby zrobić sobie do łóżka herbatki i spaliłam sobie pół włosów na głowie - bo nagle mu się wybuchło z nieznanej przyczyny.
Czasami możliwość zapobieżenia wpływowi tranzytu jest niemożliwa - na zasadzie: nie kijem go to pałką.

8. Ja mam w... • autor: Nierozpoznany#32802014-03-05 13:57:21

Ja mam w tym momencie ścisłą koniunkcję Urana z moją urodzinową potrójną koniunkcją: Słońce, Wenus, Merkury w IC.
Nie wiem czego się spodziewać (?)

9. Mars w retrogradacji...to mnie niepokoi. Wojtek W. • autor: Nierozpoznany#78462014-03-05 22:34:07

Gdy był w  wadze, cieszyłem się,że troszkę  oszczędzi krwi na Ukrainie. Okazał się zjadliwy, a  retrogradacja  zawsze ale to zawsze zle  się kończy..Gdyby nie to -byłbym spokojny.To skończyć się dobrze  nie może  , czuję  to przez  skórę...

10. Rozpoczyna się taniec diabłów • autor: Nierozpoznany#80292014-03-06 12:33:21

26-27 kwiecien, kanonizacja Jana Pawła II - antychrysta na świętego.
Wg obecnych objawień, Bóg Ojciec od tego czasu dopuszcza siły demoniczne, aby zbierały swoje żniwo. A więc tych, którzy zadeklarowali swoje poddaństwo "czarnej madonnie", kultowi papieskiemu. Będą poruszone żywioły ziemi, ognia, wody i powietrza.
Patrz informacje na stronie: www. powrotdonatury.net.pl

Antychryst zdemaskowany, Wałęsa, a czarna madonna, Ciekawsze Orędzia 2013r Boska Pieczęć itp.
[foto]

11. Przesądy • autor: Wojciech Jóźwiak2014-03-06 14:11:58

Tarakę nie interesują jerozolimskie przesądy.

12. nieuniknione • autor: Jerzy Pomianowski2014-03-06 21:07:55

Akurat 23 kwietnia będę miał imieniny.
No to pięknie...

13. Hm....jak na razie... • autor: Lesvhs2014-03-08 05:44:09

Hm....jak na razie największe szkody, katastrofy, nieszczęścia, zagładę wywołał Uran wchodzący do znaku Barana. (w ciągu godziny przebił WTC, Irak, Afganistan razem wzięte) Nie było przy tym o ile pamiętam żadnych ścisłych aspektów ani groźnie wyglądających formacji planet. Dziwię się więc podnieceniu jakie towarzyszy "zawodowcom" Rozumiem strach i obawę ze strony "amatorów" co nie dziwi.
Natomiast konsekwencje "krzyża" oczywiście nastąpią ale to dopiero jesienią, mogą dotknąć nasz kraj, jego północno-wschodnią część.
Jedyne co nie pokoi to brak spektakularnego wydarzenia po wejściu Neptuna do Ryb W sumie mamy jeszcze parę miesięcy czasu (luty2012-luty2015)
  

14. Tranzyt Marsa przez Plutona • autor: Nierozpoznany#7532014-03-08 18:40:03

W moim przypadku to będzie tranzyt Marsa przez urodzeniowego Plutona.

15. nie wierzę w... • autor: Nierozpoznany#78172014-03-08 23:48:16


nie wierzę w Astrologię, przekonuje mnie to co Wilber pisał o ponad 10 letnich badaniach na ten temat z których wynika, że to nie jest wiedza ale pomieszanie mitu, z matematyką i pobożnymi życzeniami. Co kilka dni można poczytać u domorosłych astrologów o kolejnych możliwych tragediach i wydaje mi się to po prostu śmieszne. Nie piszę jednak tego po to by kogokolwiek tutaj obrażać. Szanuję Wojtka Jóźwiaka i jego pracę ale bardziej tą szamańską niż astrologiczną. Po co w ogóle piszę komentarz? Bo w sumie pomimo tego, że w astrologię nie wierzę, to wystraszył mnie ten tekst Wojciecha Jóźwiaka. Komplenie nie rozumiem posunięć Putina, wydają mi się całkowicie nie racjonalne i tym bardziej groźne. Boję, się wojny a dodatkowo 21 wylatuję daleko na urlop i nie będę miał dostępu do internetu ani żadnych wiadomości. Może wrócę do innego już świata. Ech nie ma co dramatyzować.

16. Człowiek jest istotą... • autor: Nierozpoznany#4192014-03-10 21:41:34

Człowiek jest istotą przystosowującą się .Cały ten piękny układ uderza w mój urodzeniowy piękny Wielki krzyż asc.-ic--desc -mc mam w  kwadracie.Gdzieś obiło mi sie o uszy ,że w ten układ wpisany jest horoskop Ukrainy i Polski.A dla mnie prognoza rewelacja:opozycja urana do ur. marsa na ascendencie:Konieczność pogodzenia się ze stratami i oddania pola walki osobistym przeciwnikom, lub zawodowym konkurentom....wersja delikatna:)Liczę że wieloletni trening uczynił ze mnie mistrza:-?
Kwadrat pluto do asc. i ur.marsa: Popadanie w konflikty z najbliższym otoczeniem, trudności z opanowaniem emocji....Zaopatrzę się w nerwosan, tu doświadczenie życiowe przekłada się na zużycie proste układu nerwowego .No to obstawiajmy- co będzie :blisko Immum coeli mam słońce-zawalik?(uran je zmęczył kwadraturą)Nie,kwadrat rozładowany  trygonem księżyca -ludzie mnie uratują, mam artykuły o przodkach stworzyć,sprawa sądowa o dom się toczy-ileż tu możliwości...:-)Co jeszcze DOBREGO może mi się wydarzyć?Jeszcze raz PRZETRWAM........zamknę dziobek.......PRZETRWAM:->...pomedytuję w jakiej formie ale.....w ostateczności spotkam się z przodkami i JPII, z którym dotąd nie miałam okazji....ciekawe, to ponad wszystko po prostu jest ciekawe.U mnie będzie jak zwykle :-)

17. Także z ciekawością obserwuję co się wydarzy... • autor: Nierozpoznany#39052014-03-11 20:32:06

  W moim kosmogramie Pluton aspektuje koniunkcją Saturna a Jowisz Marsa. Saturn i Mars są u mnie w opozycji, która odbierać będzie kwadratury Marsa i Urana a te planety  u mnie będą na osi MC/IC. Owego szczególnego dnia również Słońce będzie w opozycji do mojego urodzeniowego w Skorpionie. Interesujący czas...

18. Skoro ktos tu... • autor: Nierozpoznany#80552014-03-13 14:58:16

Skoro ktos tu napisal, ze:  "Figury planetarne można poznawać – jaki mają charakter – nie tylko przez wydarzenia, ale także poprzez ludzi, którzy urodzili się podczas takiego układu planet i jego szczególną energię niosą ze sobą przez swoje życie. Warto byłoby wnikliwiej przyjrzeć się osobom z wielkimi krzyżami w urodzeniowych kosmogramach. Przykładem jest obecny premier Donald Tusk, mający taki pierścień z udziałem Neptuna, Wenus, Słońca, Księżyca i Urana, a dodatkową kwadraturę tworzą Mars i Jowisz.

Być może na figurę wielkiego krzyża niekoniecznie trzeba patrzeć jak na „wielkie nieszczęście”"... i jeszcze na dodatek daje sie tu przyklad Tuska to raczej na pewno jest sie czym martwic.... nie rozumiem tego: "prawdopodobne jest, że astrologowie (często mało krytyczni wobec tego, co robią) dają nastraszyć się tej nazwie: „wielki krzyż” – bo ta się kojarzy z jakimś „krzyżem pańskim”. Ten układ planet równie trafnie można nazwać „pełnym kwadratem” – a taka figura ma w sobie stabilność i ugruntowanie, jak – by odwołać się do obrazu – dom o czterech rogach lub stół o czterech nogach. Niewykluczone więc, że na tamtą datę można przewidywać powstanie jakiejś nowej i stabilnej światowej struktury, a niekoniecznie ogólny rozpad." ... czy autor widzi Pana Tuska jako postac pozytywna dbajaca o interesy ludzi w Polsce? .. to jakies dziwne .... czy ktos tu ma potezne klapy na oczach? no ja jednak musze niedowidziec bo dla mnie to postac zdwcydowanie negatywna jest i w zwiazku z tym nie widze tego w takich rozowych barwach co autor .. jak nic sie nie rozpadnie to zrobia z nas niewolnikow inaczej ... zaczipuja i pozbawia gotowki wprowadzajac elektroniczna walute.... czyli zlodziejstwo... czy to cos pozytywnego... to jak przegrana wojna bo i tak cierpiec beda zwykli ludzie a nie wladze.

19. Drugi Wielki Krzyż • autor: Nierozpoznany#9452014-04-04 11:48:57

Pisze Pan, że układ Pluton-Uran utrzymuje się od maja 2013. Pragnę przypomnieć, że obecny kryzys światowej gospodarki rozpoczął się Wielkim Krzyżem z udziałem tych samych Plutona i Urana i do tego Marsa i Saturna. Nie pamiętam już, jaka to była data, na ile dokładna była to figura. Faktem jest że zmiast obecnego Jowisza był wtedy Saturn. Od tego czasu kwadratura Plutona i Urana utrzymuje się (gdzieś od 2008 r., wtedy długo razem z Saturnem w półkrzyżu). Wygląda to tak, że ta długo utrzymująca się kwadratura zmienia oblicze świata a tamten Wielki Krzyż kryzys rozpoczął (Saturn) a ten zakończy (Jowisz), choć kwadratura potrwa jeszcze do 2016 roku, z najściślejszym okresem od grudnia 2014 do kwietnia 2015 (najdłuższy okres ścisłej kwadratury). Czyli świat się jeszcze będzie zmieniał, ale już mniej boleśnie. Tak to wygląda moim okiem.

Pozdrawiam
Krzysztof

20. WitamBardzo słuszna refleksja... • autor: Lesvhs2014-04-05 06:17:51

Witam
Bardzo słuszna refleksja Panie Wojtku,  kosmogramy indywidualne z koniunkcją Uran/Pluton. Co my tam mamy? Odpowiadam też w nawiązaniu do wpisu powyżej.
W 2007, na Saturna w Lwie i na rok przed Początkiem Kryzysu rozwiodłem się. Przebiegło spokojnie, zero kontaktów z drugą stroną od tamtego czasu. Cisza i spokój.
W tym roku Jowisz wchodzi do Lwa i ma zakończyć tamte niezałatwione sprawy. Prawda.
W tym roku czeka mnie walka "na śmierć i życie" (podział wspólnego majątku) Walka o każdą złotówkę, o każdy procent udziału, rozchwytywanie dla siebie jak najwięcej z tego co zostało. Żadne z nas nie popuści. Rozwód parę stówek, podział to parę tysięcy. Nic nie zyskam, a stracę mnóstwo kasy żeby zachować to co mam. Plus długi (prawnicy)
Jowisz, za 2 lata, zakończy kryzys, bo nie będzie już czym się dzielić. W tym upatruje zagrożenia dla Unii i świata na koniec kwadratu Uran/Pluton
Wojna ekonomiczna, tak, ofiarami mogą być całe państwa. Efekt końcowy "tamtego" Wielkiego Krzyża (gry wirtualnymi pieniędzmi na giełdach, wpłacasz stówę, grasz tysiącem) Pozdrawiam

21. Spokojnie, to tylko Wielki Krzyż..? • autor: Nierozpoznany#81162014-04-08 23:22:14

Witam! Dziękuję Panie Wojciechu za komentarz o Wielkim Krzyżu, że może być przyczynkiem do powstania całkiem nowej struktury czy porządku  - dla mnie, poza odniesieniem globalnym, jest jeszcze osobiste - Uran w ścisłej opozycji do Słońca a zarazem praktycznie na Asc, Mars podobnież na Słońcu (ur,7.10), Pluton etc..., jeszcze Saturn koniunkcja Księżyc, chociaż ten aspekt akurat odbieram bardzo pozytywnie. Sumując, jeśli nie teraz, to kiedy...  Pozdrawiam

22. 23 kwietnia 2014 • autor: Nierozpoznany#89252015-03-18 12:00:46

Dokładnie 23 kwietnia 2014 r. dokonano na mnie aktu agresji. Dobrze, że już kończy się ten najgorszy okres.

23. WitamZaćmienie Słońca w........... • autor: Lesvhs2015-03-20 08:49:18

Witam

Zaćmienie Słońca w........ Dniu Astrologii :-)
Niewiele osób zwróciło uwagę na ten drobny szczegół, ot zbieg okoliczności. Niestety Moim Kolegom przyjdzie zapłacić wysoką cenę za tkwienie w oparach absurdu (astrologia i tarot) W miejscu astro pojawi się Precesja (z Pradix-em odpowiednik radix-u tylko zaczyna się i jest analizowany od prawej strony, planetę określa Żywioł a nie pozycja na niebie itd) oraz Kartel (z Cardix-em odpowiednik radix-u, "Wiecznym Kalendarzem" , "Wiecznym Czasem" , Wymiarami, innym układem planet i władztw itd) Dla faceta astrologa Władcą Barana jest Mars , dla astrolożki i kobiet - Słońce. Dla faceta Władcą 10 domu jest Saturn dla astrolożki i kobiet - Neptun. Albo Pas Planetoid...powinien być rozpatrywany jako CAŁOŚĆ! Dlaczego? Ponieważ informuje nas o tym czego nie widzi nie rozpoznaje (w wyniku rozproszenia jakiemu uległa planeta) ludzki mózg (np kolor różowy, brzuchomówcy itd) "Nowe" ma już rok, setkę opracowań, nie, nie jest upublicznione  Nie jest na sprzedaż. Każdy kto mieni się astrologiem do tego powinien dojść sam. Pozdrawiam

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)